Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 06:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 alternatywy dla A60 
Autor Wiadomość
Post alternatywy dla A60
Mimo iz Canon A60 otrzymuje wiele pozytywnych recenzji, tutaj czesto piszecie o tym, ze przy matrycy 2MP mozliwosci wykorzystania jego manualnych ustawien sa ograniczone (wlasnie - pytanie pierwsze - ograniczone, czy tez w ogole niemozliwe do zastosowania ?)... W zwiazku z tym sugerujecie zakup A70, ktory dzieki wiekszej matrycy pozwoli wykorzystac potencjal aparatu. A60 mozna kupic za 900 zl., A70 za 1300 zl. Wiem ze komus moze wydac sie dziwne, ze tak niewielka roznica moze dla kogos stanowic proble, ale okazuje sie ze czasem tak jest (pozwolcie ze nie bede wnikal w szczegoly) :). Jezeli sie wszystko ulozy po mojej mysli zdecyduje sie na A70... Wiem doskonale, ze nie ma sensu szukac odpowiednikow posrod niesprawdzonych, "dziwnych firm" kuszacych sporymi osiagami sprzetu (Mediatech, Premier, Pentagram). Jako alternatywy dla A60 podajecie najczesciej Minolte i Olympusa, czy moglby ktos sie wypowiedziec na temat tego aparatu - RICOH Caplio G4 (cena okolo 950 zl) (z tego co sie orientuje - moge sie mylic - Ricoh to znana marka). Specyfikacja sprzetu m.in. tutaj (http://www.olbrycht.pl/ricoh/cpliog4.htm)... Dziekuje za ewentualna pomoc.

sobota, 28 lutego 2004, 20:16

Niestety jak masz ograniczone fundusze nie ma alternatywy dla a60, nie dawno stalem przed takim samym dylematem...

Szukalem, szukalem, i nic nei znalazlem, niestety nie ma drugiego aparatu dajacego takie mozliwosci w takiej cenie.

Co do nie wykorzystywania mozliwosci manualnych przy 2 mpix to narazie tylko o tym slyszalem od Tomka ale jakos nie doswiadczylem tego... moze jak bym byl bardziej zaawansowany w cykaniou fotek to bym to zauwazyl... ale wtedy nie kupowalbym 2megowego kompaktu!:)

a tak poza tym jak na moje oko to a60 robi lepsze zdjecia od polecanych c350 i e323... (ale moze tylko tak mi sie zdaje, oceniam na podstawie sampli w necie...) no i jest tanszy;D

sobota, 28 lutego 2004, 21:22
Ja tez mam A60 i za jego cene nie kupisz nic porownywalnego. Nie ma aparatu za ta cene ,ktory by robil takie swietne zdjecia nocne (wlasnie po to jest manual ,bo na auto aparat sobie nie poradzi) , to zasluga ISO 50 i reduktora szumow. Tez mialem dylemat czy nie kupic A70 poniewaz moglem sie "szarpnac" ,ale zachowalem zdrowy rozsadek (trzeba kupickarte pamieci , akumlatorki , ladowarke - a to kosztuje niemalo).

niedziela, 29 lutego 2004, 13:51
dziekuje za odpowiedzi, ktore utwierdzily mnie w przekonaniu ze A60 w moim przypadku to najlepszy wybor... tym bardziej ze czesc promocji oferuje aparat, ladowarke, akumulatorki i karte w przystepnej cenie... jeszcze raz dzieki i pozdrawiam.

w temacie jest blad za ktory przepraszam, alternawa jest przeciez jedna...

poniedziałek, 1 marca 2004, 18:55
powyzej mialo byc alternatywa, wybaczcie - jakis zdekoncentrowany jestem :)

poniedziałek, 1 marca 2004, 18:57

Swego czasu A60 bardzo mi się podobał i wciąż uważam, że to udany aparat - ogólnie cała seria A60/70/80 jest ciekawa.

Co do tej małej matrycy - myślę, że to po prostu kwestia subiektywna; zapewne nie wszystkim to przeszkadza, może nawet tak naprawdę większości, ale... Mając na tyle duże możliwości wpływania na ostateczny kształt zdjęcia poprzez nastawy jego parametrów, wolałbym mieć większą matrycę. Kwestia gustu. A70 wydaje mi się optymalny, jeżeli spojrzeć na niego pod kątem cena/możliwości.

W każdym razie A60 to aparat jest sprawdzony, niezawodny i po prostu dobry. Życzę wielu dobrych fotek.

wtorek, 2 marca 2004, 09:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]