Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 04:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 A70 czy s414 
Autor Wiadomość
Post A70 czy s414
Czytałem już tyle różnych opini o tych aparatach że sam nie wiem który wybrać. Zaznaczam, że jest to moja pierwsza cyfrówka i nie mam żadnego doświadczenia w obsłudze tych aparatów. Kiedyś używałem lustrzanki Zenita, oraz kompaktu z zoomem Canona. z obydwu w miarę byłem zadowolony. Najwyższy czas przerzucić się na cyfrzaka.
Najbardziej liczę na opinie tych użytkowników, którzy zetknęli się z obydwoma modelami....... bo znając życie każdy chwali swój :)

środa, 3 marca 2004, 12:09

Osobiście wybrałbym A70, uważam, że to ciekawszy aparat - co nie oznacza, że S414 jest zła.

Do Canona przekonuje mnie przede wszystkim zdecydowanie bardziej rozbudowany manual, jak również czas otwarcia migawki (1/2000-15s, Minolta 1/1000-15s, ale w trybie bulb, normalnie 4 s) czy lepsze makro. Nie bez znaczenia może być wielkość aparatu - Minolta jest wyraźnie większa i cięższa, to jeden z największych compactów.

Przewagi S414 to oczywiście matryca 4MPix (3MPix Canon) i zakres zoomu optycznego 4x (3x Canon), wyraźnie większy LCD (1.8 cala podczas gdy Canon 1.5), poza tym format TIFF (zakładając, że Ci się przyda). No i cena.

Obydwa aparaty "chodzą" na 4AA i karty Compact Flash - to z tematów czysto praktyczno-użytkowych.

Dla mnie przewagi Canona niwelują przewagi Minolty - ten nieznacznie większy zoom i 1MPix różnicy nie są tak ważne jak porządny tryb manualny - ale dla mnie. To kwestia gustu i potrzeb. A70 uważam za dobrze przemyślany, wyważony pod względem możliwości aparat z konsekwentnie rozwijanej długiej serii. Po prostu się udał. Jest wygodny w obsłudze i niezawodny.

Jeżeli wybór ma się rozstrzygnąć między tymi dwoma modelami, to możesz już bezpiecznie zakupić sobie jakąś kartę AA, komplet akumulatorków z ładowarką i ze swoją kartą i bateriami udać się do sklepu, by porobić trochę próbnych fotek. Dowiesz się "na żywo", który aparat bardziej Ci leży, a te dodatki i tak się przydadzą.

Pozdrawiam.

P.S. I uważam, że A70 bardzo dobrze nadaje się na pierwszego cyfraka w życiu. Polecam!
Staram się być bezstronny; nie posiadam żadnego z tych aparatów, ale używałem nieco obydwu - chociaż nie ukrywam, że A70 zdecydowanie więcej. Poz.

środa, 3 marca 2004, 13:53
Post Do Ginty'ego
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Mam wątpliwości co do jednego- chodzą wieści że Canony źle sprawują sie w słabo doświetlonych pomieszczeniach, i są bardzo czułe na posuszenie aparatu w czasie wykonywania zdjęć, najlepiej nadają się na statyw. czy to prawda czy mit ??? :)

środa, 3 marca 2004, 14:28

W ciemnych pomieszczeniach cudownie nie jest, ale jakigos problemu strasznego nie ma. Jest niby ta lampka podswietlajaca.

Co do poruszonych zdjec to minolta powinna miec teoretycznei wiekszy problem bo ma ciemniejszy obiektyw.

Njlepiej seamemu poprobowac!

środa, 3 marca 2004, 15:38

Canon A70 to na pewno dopracowany aparat, który bardzo dobrze nadaje się na początek. Główna zaleta S414 to dobra optyka. Przy wide minimalnie ciemniejszy f/3.0 (vs f/2.8 A70), no ale przy tele (zresztą dłuższym) dużo jaśniejszy od A70 - f/3.6 kontra f/4.8, siedzi tam sporo dobrych szkieł (podwójne asferyczne, o niskiej dyspresji), jakość zdjęć jest dobra. Nie ma też sporej wady A70 to znaczy mikroskopijnego wyświetlacza 1.5" (ma 1.8", o 44% większej powierzchni). Niestety jest duża. Ogólnie oba aparaty są dobre. Sam nie wiem, który bym wybrał.

środa, 3 marca 2004, 21:45

Wlasnie najwiekszym probleme canonow serii axx jest wyswietlacz... ciezko stwierdzic czy zdjecie dobrze wyszlo:( no ale mozna to przebolec, chcialbym sie pobawic ta minolta, chyba sie wybiore do jakiegos mm;D

czwartek, 4 marca 2004, 00:02

Z mojego doświadczenia Canony z reguły oferują lepsze nasycenie, odwzorowanie barw. A70 to racjonalny wybór. Poszukaj dobrej ceny.

czwartek, 4 marca 2004, 14:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]