Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 12:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Canon G5 vs Nikon 4500 
Autor Wiadomość
Post Canon G5 vs Nikon 4500
Poradzcie, ktory z nich jest lepszy? Ktory bardziej oplaca sie kupic?
Z gory dzieki!

środa, 3 marca 2004, 16:48

Bez wątpienia z tych aparatów należy wybrać G3!!

środa, 3 marca 2004, 18:33
heh, ale nowego Canonka G3 juz raczej nigdzie nie uraczysz :-/

A moze jest cos innego, jeszcze lepszego od w/w w cenie do 2500zl. Kupowac bede na Allegro.

środa, 3 marca 2004, 18:58
dodam jeszcze, ze to bedzie moj pierwszy cyfrak, wiec nie chcialbym zeby byl zbyt zaawansowany, bo sobie z nim po prostu nie poradze ;-) Chce taki, na ktorym bede mogl sie uczyc i powoli poznawac tajniki cyfrowego fotografowania :-))))

środa, 3 marca 2004, 19:02

No to zupełnie złe modele wybrałeś!! Przeczytaj przyklejony temat o wyborze aparatów i sprecyzuj swoje wymagania,
Rozważ Canona A80, Minolte Z1, Oly 5050, lub 5060...

środa, 3 marca 2004, 19:06
Przyznam sie szczerze, ze te dwa modele wybralem po przejrzeniu setek fotek na Pbase.com. Szczegolnie fotki Nikona mi do gustu przypadly. A poszukuje cyfraka do wszystkiego, od makro poczawszy a na zabawach z foceniem w nocy skonczywszy. Cyfrak ktory ladnie sfoci wakacyjny wyjazd i imprezke, gdzie nie koniecznie bedzie swiatla tyle co alkoholu ;-)

Pisales o Olympusach C5050 i C5060. Podobaja mi sie ich fotki, ale zupelnie nie rozumiem, dlaczego u nas sa tak drogie. Przeciez na zachodzie ich cena jest na poziomie G5, a u nas Canon jest o 400-500 zl tanszy:-/ I wlasnie tych kilku stowek mi brakuje na ktoregos z w/w Olkow :-(

środa, 3 marca 2004, 19:17
Z Olympusow jest jeszcze C4000. Ale wielu jego uzytkownikow wyraznie pisalo, aparacik zdecydowanie nie dla totalnych amatorow, wiec nie wiem, czy moge sie za niego bez obaw zabierac ;-)

środa, 3 marca 2004, 19:39

Mysle, ze wszytkei aparaty, ktore wyminiles beda wymagaly przynajmniej takiego doswiadczenia jak c4000. Proponuje canona a80, lub jakiegos zooma z1 albo 740/750, ew. cos z nowosci canona s1 (ten uz), minolter z2, albo nowe olki;)

środa, 3 marca 2004, 19:45
Myslalem o Canonie S1, ale pierwsze testy i opinie ostudzily moj zapal. Fotki ma zdecydowanie slabsze od A80 :-/ Stabilizacja obrazu - z pewnoscia fajna rzecz, ale jakosc fotek tez sie liczy, no i te 3,2 milona pikseli, dzisiaj to juz chyba jednak troszku malo ;-)

Za to Minolta Z2, na jej testy to sie chyba nigdy nie doczekam, nigdzie nawet nie ma skromnej zapowiedzi takowych. No i w sprzedazy pewnie jeszcze dlugo nie bedzie :-/

A ten olek C-4000, no chyba jednak naprawde jest skomlikowany, wszyscy narzekaja na jego menu, ktore podobno jest jak w Nikonie 5700, strasznie alogiczne i trudne do opanowania :-(

środa, 3 marca 2004, 19:54
Tak teraz patrze na ceny Olka C-5050, moze udalo by mi sie go za jakies 2500-2600 np u Grosmana kupic. Sa tylko dwa pytania, po pierwsze, czy bedzie to nowka, bo cos na Allegro same uzywane widze... I drugie, wazniejsze, czym sie rozni C-5050 od C-5060? Ktory z nich jest ciekawszy, jakie sa ich wady i zalety ? Wyczytalem np, ze jasniejszy obiektyw C-5050 sprawia, ze ten aparacik lubi pokazac aberacje chromatyczne, jego nastepca ma ciemniejszy, szerokokatny obiektyw, dzieki czemu jest wolny od tego problemu. Czy to sa juz wszystkie roznice, i czy wszystkie sa na korzysc Olka C-5060? :-)

środa, 3 marca 2004, 21:14

Moim zdaniem Olympus C-4000 to tutaj najlepszy wybór. Nie jest skomplikowany (jak dla mnie - więc nie jest to obiektywne). Jakość zdjęć jest bardzo dobra już w automacie - także bez ingerencji fotografa-amatora radzi sobie lepiej niż inne aparaty. Jest rozsądnie wyceniony, ma tanie karty pamięci.

środa, 3 marca 2004, 21:48
Czyli wyglada na to, ze jest olek C-4000 za 1500 zl, dlugo dlugo nic i dopiero aparaty za 3 kawalki, takie jak C-5060, Sony F-717 czy Nikon 5700?

Czy naprawde nie ma juz nic godnego uwagi pomiedzy tymi skrajnymi sumkami ?:-)) A moze jednak ten nikos 4500? Napiszcie prosze, co o nim myslicie, bo mnie np, bardzo sie fotki przez niego zrobione podobaja. Czytalem natomiast ze jest bardzo powolny, no i ten jego wyglad ;-)

środa, 3 marca 2004, 22:19

Przed wakacjami chorowałem na 4500. Kosztował w sklepie tyle ile sugeruje nazwa!! Aparat jest bardzo fajny, jednak już nieco przestażały. Przede wszystkim potwornie muli (powolna praca). Jakość zdjęć jest jednak trochę gorsza niż w G3 i G5.

G3 można jeszcze kupić nowy! Spokojnie! I w sklepach i na Allegro. Jego cena jest jednak bardzo wysoka ponad 2000zł. Nikona widziałem na Allegro za 1500zł.. i nawet się zastanawiałem czy go nie kupić, jako kolejną formę przetrwalnikową przed zakupem DOBREJ lustrzanki cyfrowej.

Polecam G3, chyba że okaże się jednak zbyt skomplikowany. Jednak jego komplikacja nie bierze się z błędów konstrukcyjno-ergonomiczno-logicznych ;) tylko z pół-profesjonalnego przeznaczenia tego aparatu.

środa, 3 marca 2004, 23:34

zecz w tym, że C-4000 całkiem jeszcze niedawno kosztował bardzo dobrze ponad 2000zł - po prostu mocno potaniał. G3 to też dobry aparat. Natomiast moim zdaniem superzaawansowane kompakty (typu właśnie G5 czy 5060) są po prostu zbyt drogie w stosunku do możliwości - gdy porównasz je z nieco droższymi pseudolustrznkami wypadają wyraźnie gorzej.

czwartek, 4 marca 2004, 22:19
Szczegolnie Olympus C-5060 jest przewartosciowany. Dlatego mysle o C-5050. Ale on ma podobno jakis feler w matrycy, ze po czasie zaczyna szumiec. G3 odpada, praktycznie nigdzie nie ma nowych, na allegro raz na ruski rok sie taki pojawi, a jak w sklepie gdzies jeszcze jest , to po 3 kawalki. Tyle to ja za niego na bank nie dam:-) G5 moglbym mysle za 2400 kupic, wiec w sumie zostaje Olympus C-5050 albo Canon G5. Choc drogie, to jednak i tak dwa razy tansze od lustrzanek, taich jak EOS 300D.

czwartek, 4 marca 2004, 22:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona