Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 11:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Poleccie cos... 
Autor Wiadomość
Post Poleccie cos...
Witam wszystkich!

Na wstepie chcialem zaznaczyc ze jestem w temacie malo doswiadczony
Chce kupic cyfrowke do 2000zl, zalezy mi na:
1) niezawodnosci- dlatego chcialbym zeby byl to jakis olympus,
2) latwosci w obsludze
3) dobrej jakosci zdjec w automacie (zakladam ze nie bede zglebial tajnikow manuala)

Myslalem nad Olympusem C-740 ale martwi mnie jego opinia odnosnie automatu. I jeszcze jedno: czy wszystkie olympusy sa na drogie karty XD?

środa, 3 marca 2004, 22:58

1. Co do niezawodności - z podobnym założeniem szukałem aparatu i też wypadło na Olympusa. Tak sobie myślę, że coś w tym jest... ;)

2. Z łatwością obsługi to tak super radośnie nie jest - to znaczy nie jest źle, ale są aparaty pod tym względem lepiej rozwiązane. Do pewnego stopnia to też kwestia indywidualnych upodobań.

3. Jakość zdjęć w trybie auto jest bardzo dobra, podobno znakomity tryb automatyczny to silna strona Olympusa... Gdzie spotkałeś się z opinią na temat słabego trybu automatycznego?

Wszystkie nowe Olki są rzeczywiście na XD, niektóre droższe jak C-5050 obsługują dodatkowo inne formaty kart pamięci; jednak ceny XD spadają i nie kieruj się decyzją o zakupie aparatu ze względu na użyte karty pamięci, gdy w rachubę wchodzić będą np. SD/MMC vs XD. Różnica nie jest aż tak zabójcza. Naprawdę tanie - tzn. w moim odczuciu w stopniu znaczącym na tyle, by kierować się tym przy zakupie aparatu - są karty CF.

Ode mnie - posiadam C-740 UZ i z czystym sumieniem mogę go polecić - to udany aparat; długo się zastanawiałem przed zakupem, w wielkim finale odpadła nawet Minolta Z1, która jest niewątpliwym hitem zimy 2003/2004. Tylko czy jesteś pewien, że potrzebny Ci aparat z pełnią funkcji manulanych, skoro nie chcesz ich wykorzystywać? Może na początek wystarczyłby Ci dobry cyfrowy automat? Fakt, co prawda bez dziesięciokrotnego zoomu optycznego, ale różnica w cenie będzie znacząca...

Pozdrawiam.

czwartek, 4 marca 2004, 12:04

Oly C-740 ma bardzo dobry tryb automatyczny - chyba najlepszy wśród ultrazoomów. Jeśli nie jest Ci taki zoom potrzebny, polecam np. C-4000, bo robi lepsze zdjęcia i jest na tańsze karty pamięci SmartMedia (można kupić w cenie CF).

czwartek, 4 marca 2004, 22:17

Tomuś a jeszcze 2 dni wczensiej dałbys se główke uciac za a75 lub a70 canona...hmm skad ta nagla zmiana...okres masz czy co :lol: a moze po prostu nie masz o tym zielonego pojęcia :lol: POZDRAWIAM!!!

czwartek, 18 marca 2004, 20:00

Tomuś a jeszcze 2 dni wczensiej dałbys se główke uciac za a75 lub a70 canona...hmm skad ta nagla zmiana...okres masz czy co :lol: a moze po prostu nie masz o tym zielonego pojęcia :lol: POZDRAWIAM!!!

czwartek, 18 marca 2004, 20:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]