Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 04:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Ktory wybrac - Canon czy Olympus 
Autor Wiadomość
Post Ktory wybrac - Canon czy Olympus
Witam szanownych forumowiczow.
Aktualnie korzystam z cyfrowki Minolta Dimage Xt. Aparat jest bardzo fajny, wygodny, podreczny... Jakkolwiek ma jedna wade - zdjecia robione przy bardzo slabym oswietleniu [z wykorzystaniem flasha] wychodza bardzo slabo - kolory sa strasznie wyblakle... Ale czego mozna sie spodziewadz po aparacie takiej wielkosci :D

W tej chwili zastanawiam sie nad zakupem Canona A80 lub Olympusa C-750 [model C-760 o dziwo ma gorsza matryce i gorzej wyglada :lol: ]
Ktory z tych aparatow byscie polecili? Moze warto kupic cos jeszcze innego?
Chcialem tylko dodac, iz potrzebuje aparatu wylacznie w celach rozrywkowych [fotki z wakacji / uroczystosci]

Z gory dziekuje za wszekla pomoc

poniedziałek, 8 marca 2004, 16:51
Bylbym zapomnial - myslalem rowniez o zakupie Sony V1 [aparat nie jest za duzy a zalezy mi na niewielkim rozmiarze :)]

poniedziałek, 8 marca 2004, 17:03
No cóż! ja mam Cannona A80. Bajera! Nic dodać nic ująć. Na pewno większość klubowiczów to zawodowcy / ja zaliczam się do amatorów/. Ale mogę powiedzieć jedno!!! Takiej jakości zdjęć jak teraz nigdy nie miałem z analoga, a robiłem Practiką. Przeszedłem etap "auto" i teraz bawię się róznymi ustawieniami manualnymi. Ja osobiście polecam, tym bardziej że na allegro już są w cenie 1550-1600!

poniedziałek, 8 marca 2004, 17:53

To zależy, czy bardziej zależy Ci na dużym zoomie, czy na lepszej jakości zdjęć. Jeśli ultrazoom to na pewno C-750, jeśli nie, polecam "standardowo" Olympusa C-4000 - to niegdyś jeden z topowych modeli Olympusa, dziś w rewelacyjnej cenie, robiący bardzo ładne zdjęcia, z optyką naprawdę wysokiej klasy (i do tego bardzo jasną). Pełnia ustawień manualnych, wyśmienity automat.

poniedziałek, 8 marca 2004, 20:17

C-760 to jakby odpowiednik C-740, w którym położono nacisk na wielkość (czytaj małość) - dyskusyjna koncepcja, ale skoro właśnie na tym parametrze Ci zależy... Bez wątpienia Olympus produkuje najmniejsze ultra zoomy na świecie.

Ale oprócz C-760, ostatnio na rynek wyszedł C-765 UZ oraz C-770 Movie - to na wypadek, gdyby interesował Cię któryś z nowych Olków. Nie zmienia to faktu, że C-750 wciąż pozostaje wiodącym UZ Olympusa - i zapewne prezentuje najlepszy stosunek jakości/możliwości do ceny. Porównywalny jest z nim C-770 (+ świetne filmy), ale cena to ok. 600$ i póki co nie widziałem go w ofercie w polskich sklepach czy na Allegro.

Wśród nie-UZ z pełnym manualem C4000 jest na pewno godzien zakupu, podobnie A70/A80 również zasługują na uwagę - kwestia gustu. Jednak wszystkie te aparaty to sprzęt amatorski, nie ma co się czarować... ;) z tym, że na całkiem niezłym poziomie a C4000 można już robić naprawdę niezłe zdjęcia.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 8 marca 2004, 22:54

jeśli szukasz czegos naprawde malego super jakosc zdjęc oraz w tej granicy cenowej to polecam sony t1 :lol:

poniedziałek, 15 marca 2004, 22:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]