Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 18:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaki cyfrowy aparat kupić??? 
Autor Wiadomość
Post Jaki cyfrowy aparat kupić???
Cześć, chcę kupić aparat cyfrowy. Mam do wydania koło 2000 zł i w tym musi się zmieścić karta 128 MB. Dużo czytałem o Fuji S5000, ale mam wątpliwości, choć zależy mi na dobrym zoom'ie. Minolta, Kodak odpada z powodu jakości wykonania i awaryjności. Jak ktoś ma jakiś pomysł to jestem otwarty :-).
Pozdrawiam T.

poniedziałek, 8 marca 2004, 19:46

No cóż, skoro szukasz ultra zooma i wykluczasz Fuji, Kodaka i Minoltę, to pozostaje tylko Olympus C-740UZ.

Jest tutaj sporo porównań UZ wzmiankowanych firm - poszukaj (wyszukiwarka).

Pozdrawiam.

poniedziałek, 8 marca 2004, 22:44
Moderator

Post Re: Jaki cyfrowy aparat kupić???
tomek_o napisał(a):
Cześć, chcę kupić aparat cyfrowy. Mam do wydania koło 2000 zł i w tym musi się zmieścić karta 128 MB. Dużo czytałem o Fuji S5000, ale mam wątpliwości, choć zależy mi na dobrym zoom'ie. Minolta, Kodak odpada z powodu jakości wykonania i awaryjności. Jak ktoś ma jakiś pomysł to jestem otwarty :-).
Pozdrawiam T.

Ludzie! Minolta Z1 nie jest awaryjna i tym bardziej słabo wykonana! Takie modele były tylko na początku i są to głównie opinie osób, które aparatu nigdy nie używały i trzymały tylko przez chwilę w sklepie... Zobacz ilu forumowiczów ma już Z1 i jakoś nikt nie narzeka. Jeśli nie wierzysz, to popytaj :)

poniedziałek, 8 marca 2004, 23:13

No, akurat kilka osób na forum zgłosiło pewne problemy... Inna sprawa, że Z1 jest tutaj zdecydowanie najwięcej.

Tak czy owak temat omówiono tutaj nader starannie, tak więc ze znalezieniem stosownych postów problemu być nie powinno.

Pozdrawiam.

wtorek, 9 marca 2004, 00:14

udeż w stół, a nożyce się odezwą haha - na warunki forum to: nic o z1 bez nas :D

z tego co się orientuję to jestem najświeższym posiadaczem z1 :D .. za 2000 zmieściłem się z aparatem, kartą 256, kompletem aku i futerałem.

co do jakości wykonania (bo o awaryjności bede się wypowiadał jak się gwarancja skończy czyli za 2 lata) to wybacz, ale niemam się żywcem do czego przyczepić - no chyba że zaliczasz się do tych osób którym jej kształt nie przypadł do gustu, bo mni od razu ujęła swymi krągłościami ;) no i idealnie leży w dłoni .. opinie o słabej klapce zasłaniającej baterie są lekko mówiąc wyssane z palca - no chyba że ktoś lubi mieć pancerny aparat to wtedy się zgadzam.. :)
nie mniej jednak pozdrawiam :)

wtorek, 9 marca 2004, 09:58

Tomek - dobrze radzę Ci wybrać pomiędzy Z1 a C-740. Nowsze Z1 są lepiej wykonane od starych, a jeśli chodzi o awaryjność, to nie słychać jakichś okrutnych doniesień o niej. Z1 jest moim zdaniem lepsza, jeśli częściej robisz zdjęcia w manualu, Olympus - jeśli w automacie.

wtorek, 9 marca 2004, 19:29

Jeżeli pozdrawiałeś mnie, to nawzajem. :)

Wygląd Z1, chociaż kosmiczny, podoba mi się - i dawałem już parę razy temu wyraz. Natomiast, drodzy Z1-kowcy, problemy się już zdarzały, wystarczy poszukać na forum; oczywiście nic na skalę HP, 3-4 przypadki, niemniej wypada o nich uczciwie wspomnieć, skoro nie tylko tutaj są sygnalizowane. I w żadnym razie nie chcę rozpoczynać kolejnej dyskusji na temat wykonania Z1, bo wszystko już zostało napisane.

Aparat ogólnie jest wart polecenia, co też wiele razy czyniłem.

Pozdrawiam.

środa, 10 marca 2004, 00:30

<hmmm> w sumie to moją wypowiedź ukierunkowałem do założyciela tego topicu :D .. nie mniej jednak pozdrawiałem wszystkich :):)

nie usiłuję negować/podważać tego co już było napisane (jeszcze nie dotarłem do nich zdajsie).. tylko pisałem o tym co jest .. i jest to tylko i wyłącznie moja opinia oparta na moim egzemplarzu... a żeby nie było że podchodzę do niego bezkrytcznie to zapraszam do topicu "minolta Z1 vs reszta świata" w dziale "sprzęt" i do "wzięcia" w nim udziału -jeśli nawet nie przez zamieszczanie wyników testów, to przynajmniej przez komentarze i fachowe uwagi/porady.

pzodrawiam i zapraszam

środa, 10 marca 2004, 09:39
Moderator

Hehe. Int, ale reklamujesz swoje tematy :) Ja też tam prosiłem, aby ktoś w końcu coś dla Ciebie napisał.

Opinia o dobrym wykonaniu Z1 nie jest tylko Twoją i coraz więcej ludzi chyba tak sądzi. Jeszcze trzebaby przekonać Gintego, który uparcie się odwołuje do dawnych przypadków mniej ważnych awarii.

Pozdrawiam również wszystkich.

PS. Powrót Vendeura ... :)

środa, 10 marca 2004, 15:52
Cześć, dziękuję Wam wszystkim za porady. Z moich dalszych badań i dowciekania wyszło, że chyba Olimpus 750 lub 760 - tu znów temat do rozważań :-). Raz jeszcze dzięki i chwała za założenie tego forum.
Pozdrawiam Wszystkich

Tomek

środa, 10 marca 2004, 20:38
Moderator

No ale dlaczego nie bierzesz pod uwagę Minolty Z1, której niby kiepską jakość wykonania dopiero co podważyliśmy...? Nadal uważasz, iż jest kiepska w tym zakresie? Mimo, że 2 forumowiczów, którzy ją mają twierdzi inaczej?

A może Z2, albo Canon S1 IS ? :)

środa, 10 marca 2004, 21:26

Canon S1 - cena absurdalna za sprzęt zupełnie niesprawdzony i o przeciętnych parametrach.

Z2 - skoro nie miała to być Minolta, to czemu Z2?

Jeżeli decyzja ma się rozstrzygnąć pomiędzy C-750 a 760 - wybrałbym C-750. Najtańszy C-750 to 1970 zł (Allegro), najtańszy C-760 to 2100 (oba z opcją "Kup teraz"). Generalnie ceny są zbliżone - także w sklepach. Same aparaty niby podobne, ale C-750 to jednak większa matryca (4MPix) i aparat sprawdzony, zbierający od dłuższego czasu bardzo pozytywne opinie. Nie sądzę, by C-760 miał być nieudany, jednak przy jego projektowaniu skoncentrowano się przede wszystkim na wielkości ("małości"); główne przewagi: ogólnie nieco szybszy, poza tym zdecydowanie lepszy wyświetlacz w wizjerze (ten w C-740/750 zbierał średnie recenzje), większy główny LCD (1.8 cala, było 1.5). Jednak - oprócz mniejszej matrycy - zakres ogniskowych (ekwiwalent dla 35mm) 42-420mm, brak stopki pod lampę i firmowy akumulatorek (cena za oryginalny producenta ok. 250 złotych, tańszy zamiennnik ok. 90 złotych na Allegro).

Reasumując - nie widzę przewag C-760 w odniesieniu do C-750. Następnym UZ Olympusa, na który może bym się połasił, jest C-770.

Pozdrawiam.

P.S. Vendeur - nie musicie mnie przekonywać do zalet Z1, przecież jej zalet nie odmawiam. A pisanie o wykonaniu też już zaczyna być nudne. Większość osób się zgodziła, że Olympusy robią wrażenie zdecydowanie lepiej wykonanych. Na ile to jest wrażenie, na ile prawda - nie ma sensu dyskutować, każdy swoje chwali. Niedawno na forum pojawił się problem z zacinającym się obiektywem, wcześniej dwukrotnie z tym feralnym przełącznikiem, jedna Z1 miała poza tym wypadek losowy - to wszystkie przypadki, jakie pamiętam. Nie jest ich dużo, ale zawsze kilka i nie są to "dawne przypadki mniej ważnych awarii", szczególnie, że aparat wciaż jest całkiem nowy - na pewno nowszy od C-740/750. Z uporem się do nich, odwołuje, fakt - o tyle, że jednak się pojawiły w równych odstępach czasu (sprawdziłem nawet - 4 wspomniane wątki odpowiednio 19.12, 11.01, 21.02, 26.02), co jakby potwierdza przeciętne (ale nie dyskwalifikujące) wykonanie aparatu i nie pozwala mi o nim zapomnieć. Obawiam się, że już mnie nie przekonacie do wyższości Z1 w tym względzie. Ma jednak sporo innych zalet.

czwartek, 11 marca 2004, 15:33

Tomek - tylko pamiętaj, że aparat to tylko część wydatków. Jeżeli chciałbyś kupić C-750 (bądź 760), Twoją pulę 2000 złotych wyczerpie sam aparat. W przypadku C-750 pozostaje jeszcze zakup kompletu 4 akumulatorków AA (najlepiej dwóch) + ładowarki; do C-760 wskazany byłby dodatkowy akumulator (ale to może później, poza tym - kwestia przekonań, czy drugi jest potrzebny - dla mnie niezbędny, szczególnie, gdy zasilanie to nie AA a jakiś nietypowy patent). Ponadto karta pamięci - ze 128 MB a minimum 64MB. Poza tym polecałbym zakup tulejki z filtrem ochronnym - skutecznie zabezpiecza obiektyw nie tylko przed zarysowaniami, ale i np. rozmaitymi paprochami.

Pozdrawiam.

czwartek, 11 marca 2004, 15:46
Moderator

Ja chciałem tylko przekonać o lepszym wykonaniu Z1, niż większość ludzi sądzi.

Co do nudności, to pisanie właśnie, iż jest kiepsko zrobiona, a tym bardziej, że są problemy z klapką i jeszcze inne głupoty, jest według mnie bardziej nudne... :) Bo NIESPRAWDZONE! A ja podaję fakty, które właśnie ktoś inny poparł.

Ale nie ma sensu się już kłócić. Jeśli ktoś od teraz stwierdzi, że Z1 ma słabą obudowę, to mu przytaknę dla świętego spokoju.

piątek, 12 marca 2004, 02:32

Vendeur, widzę, że naprawdę masz dosyć. ;) Nie załamuj się.

Sprawdzone są o tyle, że to wątki (i problemy) sygnalizowane przecież na naszym forum. Równocześnie udało Ci się stworzyć sporą grupę entuzjastów Z1, którzy skutecznie porywają swoim entuzjazmem kolejne osoby, więc nie ma powodów do zmartwień... ;)

Ja dla odmiany odnoszę wrażenie, że większość ludzi nie przygląda się Z1 (i innym aparatom) pod tym względem. Wiesz, jak niewiele osób ogląda tak naprawdę aparat przed zakupem - tzn. nawiązuję do zakupów przez sieć, czy to w sklepie, czy na Allegro, bo w "normalnym" sklepie siłą rzeczy się go widzi (ale też na ogół krótko)? Z moich doświadczeń wynika, że podstawowym parametrem służącym do oceny aparatu jest wielkość matrycy potem długo, długo nic...

Spać...

Pozdrawiam.

piątek, 12 marca 2004, 04:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona