Teraz jest piątek, 22 lutego 2019, 06:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jaki cyfrowy aparat kupić??? 
Autor Wiadomość
Moderator

No no no... Ale zaszalałeś :) Wypowiedź o tak późnej porze :)

Zgadzam się, że ludzie nie oglądają dokłądnie sprzętu przed kupnem ( i chodzi tu nie tylko o aparaty fotograficzne ). I właśnie taki klient weźmie sobie do ręki Z1, otworzy klapkę, coś mu się tam nie spodoba i od razu negatywna opinia. A gdyby tak go dłużej potrzymał, to doceniłby doskonałą ergonomię i "leżenie" w dłoni. I zmieniłby pogląd na temat jakości wykonania.

A najbardziej mnie boli, że ta opinia pojawiła się, bo ktoś, gdzieś, kiedyś, coś napisał w internecie i teraz wszyscy po nim powtarzają, zamiast samemu sprawdzić, jak się sprawy mają. To jest właśnie przykre, bo bardzo dobry aparat jest niesłusznie skazywany na mniejszy popyt.

Ale co tam. Niech później żałują, że nie kupili tej sypiącej się Minolty, której klapka odpada, farba się wyciera, lata obiektyw, blokuje się wizjer, brzydko wygląda, dziwnie się ją trzyma, i w ogóle jest bardzo kiepsko wykonania. A ten tani plastik!!! Brrr...

Pozdrawiam :)

piątek, 12 marca 2004, 11:49
Moderator

Chyba nieco z tematu zeszliśmy... Zaraz wpadnie dziks i zrobi porządek :)

piątek, 12 marca 2004, 11:51
Jesli chodzi o minolte z1 to tez mialem zamiar kupic ten aparat, ale wczoraj bylem na imprezie w pubie i szefowa tego pubu ma Z1 :> Kiedys pozyczyla minolte z1 od znajomego, niestety odpadl czy zlamal sie "dzyndzelek" od zoom-u o ile dobrze wiem, wiec kupila nowy aparat i nowy oddala znajomemu a ten naprawila. Mimo ze aparat byl na gwarancji musiala zaplacic 600 zl za wymiane + czesc. Wczoraj robiac nam zdjecie znow jej odpadl ten "dzyndzelek" :> to juz drugi raz i nastepne 600 zl wiec ja sie nie znam ale jednak cos jest nie tak z minolta, i chyba zdecyduje sie kupic olympusa 740-750-760 jeszcze nie wiem ktorego lub kodaka 6490. Nie znam sie na aparatach jesli ktos ma ochote doradzic to bede wdzieczny.

czwartek, 18 marca 2004, 20:33

nie chce mówić że nowsze (made in korea) czy starsze (made in japan) - (bo przy starszych ta usterka nie dziwi) -odpaść samo od siebie nie odpada tylko się ułamuje.. a to już jest usterka mechaniczna nie podlegająca gwarancji.. mam za soba ponad 2000 fotek w większości przypadku z użyciem "dzyndzelka" bo skoro jest ten zoom optyczny to przecież trzeba z niego korzystać ;) i "dzyndzelek" ów ma się jak najbardziej dobrze.. (trzeba by użyć niezłego momentu siły by zrobić mu krzywdę).. ale to tak przy okazji - ostanio miałem w ręce i sie trochę bawiłem olympusem 750uz... w olympusach dźwignia zomu jest pod słabszym palcem czyli wskazującym (więc chyba nikt na siłe nie będiz epróbował go przestawić).. (fakt że ręka mi się już do z1 przyzwyczaiła.. ale olka to wręcz musiałem ściskać w dłoni by mi się nie wyśliznął - z1 ma "zbiornik" na baterie wystający i dzięki temu lepiej chwytny).. i racje miał ktoś że przesiadając się z ustawiań z1 na 740/750 to nic nie jest pod palcem... fajne menu nie powiem.. ale mało czytelne i intuicyjne.. a pozatym.. pozatym nie miałem czasu się doczepić do czegoś więcej :D ... jeszcze jedno - pewnie wywoła to dyskusję.. ale wizjer (mały wyświetlacz) przez niego nie da sie nic ustawić/ zobaczyć bo rozdzielczośc ma taką jakąś małą :D .. z1 ma ten system luster (jak długo pożyje to to, jeszcze nikt chyba nie wie) ale dzięki temu rozdzielczość (wyrazistść jest taka sama jak wyswietlacza głównego) - mi jeszcze pozostał nawyk korzystania z wizjera więc to dla mnie istotne :)

teraz to czekam na riposty i kontr argumenty :twisted: czyli jakie sa wrażenia gdy z olka przesiada się na chwile na z1 :)

czwartek, 18 marca 2004, 21:52

ide o zakład ze i tak kupisz canona a70 :lol: ewentualnie a75 POLECAM I POZDRO!!! :lol:

piątek, 19 marca 2004, 00:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2