Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 23:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Sony A100 - WARTO? 
Autor Wiadomość

Post Sony A100 - WARTO?
Witam. Otóż pojawił się dylemat. Chciałbym kupić jakąś tanią lustrzankę do około 500-600 zł za body i zastanawiam się nad Sonym Alpha 100 a Canonem 20 D.
Tak się składa, że miałem już obydwa. Zaczynałem na Sonym,ale byłem wtedy laikiem w fotografii, po około roku kupiłem sobie Canona EOS 20D. Canon wg mnie lepiej robił fotki, lecz przez ten czas trochę się podszkoliłem w fotografii i pewnie to była moja zasługa, a niekoniecznie aparatu. Po kolejnym roku Canona zamieniłem na kamerę (XM-1), sprzedałem ją i od stycznia jestem bez aparatu.
Chciałbym teraz kupić Sony Alpha 100 i konkretne szkło, ale czy warto? A może jednak brać Canona? W testach obie puszki wypadają mniej więcej tak samo.

Do czego będzie aparat? Trochę do fotografowania dziewczyny, do zdjęć rodzinnych, czasem jakieś artystyczne fotki typu zachód słońca, makro itp.

Który wzięlibyście na moim miejscu?

poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 22:17

Post Re: Sony A100 - WARTO?
Jak to mówią - przede wszystkim fotografuje się głową, a nie aparatem :) więc i jednym i drugim można zrobić dobre zdjęcia. Nie mniej jednak - jako już użytkownik Canona, miałem okazją trochę pobawić się właśnie tym modelem Sony u kolegi. Osobiście jakoś mi nie podchodził i źle mi się nim pracowało. Mimo wszystko moja ocena pewnie jest subiektywna, ponieważ już trochę przyzwyczaiłem się do Canona.

Jeśli chodzi o mnie - to mnie Sony jakoś do siebie nie przekonał - wolę Canona. Ale pewnie znajdziesz też osoby, które powiedzą na odwrót :) Musisz sam pomyśleć z czym lepiej się czujesz. Możesz też przekalkulować jak wygląda kwestia dokupienia w przyszłości dodatkowych obiektywów, akcesoriów - to także kwestia ważne i być może pod tym kątem warto zastanowić się nad wyborem.

piątek, 26 kwietnia 2013, 18:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]