Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 21:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Troche śmieszny dylemat no ale... C-4000:) 
Autor Wiadomość

Post Troche śmieszny dylemat no ale... C-4000:)
Jak większość osób goszczących na tym forum chce kupic aparat:) I tu się zaczynają schody.. Do tej pory robiłem zdjęcia prostym aparacikiem olympusa 35mm. Ale niedawno na skutek zasłużonego wieku i przebiegu znudziła mu sie współpraca ze mną.. Oglądałem lustrzanki analogowe ale przemyslałem sprawe i wiem że chce cyfre. Teraz kwestia jaką!!! Przeczytałem tu chyba wszystko co się dało na ten temat i przyznam że dowiedziałem się duużo Zacznijmy od kasy, w zasadzie chciałbym wydać coś w okolicach 1000 ale nie mam raczej sztywnego ograniczenia.. Jestem amatorem, co prawda mam ambicje ale nie jestem pewien czy to nie słomiany zapał:p Zdjęcia chce robić oczywiście na imprezach i podczas turystyki. Mam dysk 120GB ale oczywiscie najciekawsze zdjęcia chce mieć na papierze, mysle że chyba nie większe niż 10x15. Dużo osób doradza zakup aparatu np. w Anglii... Nie wiem na jakiej podstawie!!! Byłem tam w wakacje i wybieram sie równiez wkrótce.. Wtedy ie było taniej niz u nas. Dziś też sprawdzałem oferte Jessopsa i ceny są porównywalne z cenami w polskich sklepach nie mówiąc juz o allegro... W dodatku ta gwarancja Euro:/ No ale wracając do sedna sprawy.. Pierwszy mój typ to canon a60-prawie go miałem ale podobno 2mln matryca jest zupełnie nieprzyszłościowa i kłóci się z ideą manualnych ustawień.. Póżniej spodobał mi się Olympuis C-720 za 1300zł ale podobno to niezbyt udany model... Później pewien sprzedawca zaprezentował mi Minolte Z1 i zaimponował mi ten aparat zarówno wygladem jak i mozliwosciami( między innymi te filmiki..) Ogladałem jednak wiele zdjęć znalezionych w necie i te obwódki fioletowe na kontrastujacych powierzchniach to rzeczywiscie czeste zjawisko.. W dodatku nie mam pojecia czy wykorzystam wogóle ten aparat a jednak to już bądź co bądź zestaw za minimum 2000.... Chyba aż tyle nie chce wydać Wczoraj nagle olsnienie.... Olympus C4000 za 1199 zł + pokrowiec gratis w polskim sklepie internetowym z polska gwarancją! Znalazłem kilka bardzo pozytywnych opinii na temat mozliwosci i niezbyt pozytywnych na temat obsługi menu.. Chyba zbyt dużo osób go nie posiada ale to podobno kwesti tego że był swego czasu bardzo drogi... I teraz mam pewne pytania: ten aparat ma zoom 3x ale za to matryce 4mln. Nie jestem pewien ale mysle sobie że z takiego zdjęcia moge sobie wykadrowac zdjęcie (powiekszyć) na komuterze przed drukiem i po wydrukowaniu osiagne wydruk podobny jak z aparatu o mniejszej matrycy ale większym zoomie.. w dodatku powinien byc chyba lepszy bo zdjecie nie bedzie tak "poruszone" jak przy zoomowaniu.. A może strasznie sie myle to piszac??? Przejrzałem uwaznie sample z nastepujacych aparatów: canon a 60, a 70, minolta 223, 323, s414, Z1, olympus c 350, c 720 i C-4000 przy czym najlepsze zdjecia sa wg. mnie zdecydowanie z tego ostatniego... Dokupiłbym do niego niezbedne rzeczy i za 1400 miałbym komplet. Czy to dobry wybór czy może lepsze by było dla mnie coś innego??? (chyba nie nagrywa sekwencj videoz dźwiekiem) Czy ultra zoom jest tak bardzo przydatny (czy mozna tak robic jak ja sobie kombinuje z tym kadrowaniem)??? Kupić własnie teraz czy moze spodziewane sa wkrótce jakies korzystne przeceny ciekawych modeli???? Z góry dzieki (i sorry!!!) za lekture tych moich przemysleń... Bardzo byłbym wdzięczny gdyby chociaż jedna osoba oceniła moje myslenie... Pozdrawiam!!!
P.S. Nie stać mnie na tanie, nietrafione zakupy )))

Ostatnio edytowano wtorek, 16 marca 2004, 01:58 przez broker2004, łącznie edytowano 2 razy

poniedziałek, 15 marca 2004, 18:01

No, niezupełnie są to przenosiny... Raczej zdublowany wątek.

W każdym razie Twoje pytanie nie jest śmieszne, rzekłbym, że to jedno z lepiej skonstruowanych pytań, jakie tu widziałem. Odpowiedzi juz uzyskałeś. Pozdrawiam ponownie.

Jeszcze co do menu - nie jest super przejrzyste, po prostu "olympusowe" - ale i nie jest to jakaś super tragedia, bez większych problemów można w nim nawigować, kwestia przede wszystkim wprawy i przyzwyczajeń. Gdybyś się przesiadał z Z1 na C-4000, to może byś się denerwował, a tak... Sądzę, że będzie ok. Poza tym - pomijając możliwości związane z UZ, C-4000 nie ustępuje Z1, a jakością zdjęć nawet ją przewyższa. Ma też dla przykładu lepsze makro (w mojej ocenie). Tak więc nie bój nic, będzie dobrze. ;)

poniedziałek, 15 marca 2004, 18:24

Wielkie dzięki, teraz już jestem raczej pewien że nie bede żałował:) Sorry za to zdublowanie ale nie wiedziałem czy tamten usunąć bo odpowiedzi juz były a komus moga się przydać oprócz mnie..

poniedziałek, 15 marca 2004, 18:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]