Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 00:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Nikon 3200, 3300, 5100, 5200 czy Canon 700d, 1200d 
Autor Wiadomość

Post Nikon 3200, 3300, 5100, 5200 czy Canon 700d, 1200d
Witam

Zdecydowałem się w końcu na zakup lustrzanki. Długo odkładałem pieniążki, dlatego kwestia wyboru jest dla mnie ważna. Generalnie chciałbym robić zdjęcia rodzinne, pomieszczenia i plener, wyjazdowe plus zdjęcia na strony www i krótkie filmy na www (tutaj trochę zależy mi na ich jakości). Dlatego nie mogę się zdecydować pomiędzy modelami. Przeczytałem dziesiątki testów i porównań, i w każdym każdy model ma jakieś zalety i wady, stąd moja dezorientacja. Wybrałem sobie dwie firmy, gdyż pożyczałem do tej pory Nikona d40 i d60 od znajomych i ze zdjęć byłem bardzo zadowolony, a canon dlatego iż najczęściej do tej marki porównywany jest nikon.

Kwota jaką operuję to koszt do 2500zł powiedzmy, za body + jeden obiektyw (5200 wyjdzie trochę drożej ale jeżeli zdecydowanie się opłaca to dam radę). Chciałbym aby był to obiektyw 18-105, gdyż powiem szczerze że nie będzie mi się chciało zmieniać obiektywów np z 18-55 na 55-200, a ten pierwszy zakres w zupełności mi wystarczy. Nowością jest teraz 3300, ale czy on jest lepszy od 5100 ? Chyba wśród tych nikonów najlepszy jest 5200, później 3200, i cena tego 3200 bardzo by mi pasowała, ale może coś jest innej firmy co robi nieporównywalnie lepsze foto i wideo.

Dzisiaj w MM oglądałem sobie te sprzęty i co mnie zdziwiło i zaskoczyło to waga Canona 1200d, ten sprzęt jest nieporównywalnie lżejszy od nikonów, ale czy za tym nie idzie utrata jakości?

Wiem że to jest odwieczna wojna z wyborem. Prosiłbym o pomoc w wyborze i uwagi.

sobota, 14 czerwca 2014, 13:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]