Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 06:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jaka lustrzanka ? 
Autor Wiadomość

Post Jaka lustrzanka ?
Witam . Zamierzam kupić lustrzankę tak do 1700zł . Zazwyczaj robię foty krajobrazu , super macro tez się przydaje , robienie zdjęć z większej odległości , filmowanie w dzień w noc (burze) dyskoteki itp. . Wybrałem 2 modele i jest to Sony SLT-A58 lub Nikon D3200. Tylko który z nich będzie lepszy do moich wymagań , a może inny w tym przedziale cenowym ?

Pozdrawiam Konrad :D

niedziela, 11 stycznia 2015, 00:28

Post Re: Jaka lustrzanka ?
Mogę powiedzieć że w tym wypadku wybór aparatu jest sprawą drugorzędną.
Z wymienionych motywów wynika że potrzebujesz w miarę szerokiego kąta, niekoniecznie jasnego (krajobraz, burze, dyskoteki), i tez czegoś stosunkowo długiego ( większa odległość, makro).
Polecałbym zapoznanie się z obiektywami oferowanymi pod te aparaty i wybranie czegoś co da możliwie najlepszy stosunek jakości do ceny a dopiero potem szukanie aparatu.
Osobiście nie mam rozeznania w szkłach i aparatach Sony, za to od Nikona mógłbym polecić obiektyw 18-105, który jest dość dobry optycznie i często można spotkać go w całkiem tanim zestawie z D3200 lub D3100.
Mimo wszystko polecam poszperać samemu w rożnego typu testach szkieł, bo jak wiadomo więcej wyciągnie się z zestawu dobre szkło + słaby aparat niż odwrotnie.

niedziela, 11 stycznia 2015, 16:27

Jesli chodzi o aparat Sony SLTA 58 to posiadam takowy. Jestem z tego modelu zadowolony. Do iso 800 mozna smiało robic zdjęcia. Przy wideo filmowaniu w mocno ograniczonych warunkach swietlnych auto focus działa dość szybko. Przesiadłem sie z aparatu Konica Minolta A2 więc jak dla mnie róznice są powalające. Dodatkowo uzywam obiektywu Minolta 24-105 i Minolta 75-300.

poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:58

Dziękuję za cenne uwagi i propozycje . Jeszcze się zastanowię i podejmę decyzje .

Pozdrawiam Konrad :D

środa, 14 stycznia 2015, 21:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]