Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 15:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 nie wiem co kupić 
Autor Wiadomość
Post nie wiem co kupić
Witam i proszę o radę. Właśnie chyba dojrzałem do kupna pierwszego aparatu cyfrowego i zaczął się problem bo fotografuję już dosyć długo ale lustrzanką natomiast o fotografii cyfrowej nie mam zielonego pojęcia. Właściwie poruszam się w nast. tematach: przyroda - zwierzęta (teleobiektyw), lotnictwo - samoloty wojskowe w powietrzu (zdjęcia z małej odległości: 50-100m jak na prędkość samolotu na podejściu do lądowania czy zaraz po starcie choć często samolot czy śmigłowiec jest dosyć daleko) i statyczne, archiektura - zamki, ruiny, pałace itp. Zamierzam spróbować fotografii sportowej: wyścigi samochodowe, sporty zimowe (snowboard), sporty lotnicze (spadochroniarstwo) robione z pokładu samolotu. Niestety ograniczony jestem do sumy 2500 pln. Proszę o radę jakie aparaty brać pod uwagę. Dziękuję i pozdrawiam.

sobota, 20 marca 2004, 15:26

Czyli napewno przydalby ci sie ultrazoom, do tego szybki i pozwalajacy na duza ingerencje w robione zdjecie.

Z aparatow sprawdzonych jest minolta z1, ew. mozesz poczekac na opinie dotyczace olympusa c760, c770, minolty z2... moze stanieje canon s1? Oczywiscie jest jeszcze olympus c740 (nie duzo drozej jest nowszy model c760, ale czy jest lepszy?) i c750...

A poza tym to czekaj na specow... :D

sobota, 20 marca 2004, 16:11
Dodam jeszcze że satysfakcjonuje mnie odbitka 18 na 24 cm którą można uzyskać jak czytałem z matrycy 3.2Mpix.
Mogę się mylić więć czekam dalej. Pozdrawiam

sobota, 20 marca 2004, 17:46

Romku Romanie Romeczku nie wygladasz mi nawet na profesjonaliste...wogle na kogos kto kiedykolwiek miałby do czynienia z cyfrówkami...jakby bylo tak jak piszesz to nie pytałbyś sie o takie przyziemne sprawy do tego ten wydruk..tak takie są jego wymiary tyle ze profesjonalista powinien to wiedziec a nie pytac o takie sprawy!!! :lol: WIELKIE POZDRO DLA CIEBIE!!! :lol:
P.S Mam juz 2%udziału w forum Juuupiii :lol: A Lole az 9% heyah!!! :lol:

sobota, 20 marca 2004, 18:01
Romku Romanie Romeczku nie wygladasz mi nawet na profesjonaliste...wogle na kogos kto kiedykolwiek miałby do czynienia z cyfrówkami...jakby bylo tak jak piszesz to nie pytałbyś sie o takie przyziemne sprawy do tego ten wydruk..tak takie są jego wymiary tyle ze profesjonalista powinien to wiedziec a nie pytac o takie sprawy!!! :lol: WIELKIE POZDRO DLA CIEBIE!!! :lol:
P.S Mam juz 2%udziału w forum Juuupiii :lol: A Lole az 9% heyah!!! :lol:

Nie rozumiem Twojej odpowiedzi, nie pisałem że jestem profesjonalistą natomiast napisałem że o fotografii cyfrowej nie mam zielonego pojęcia. Proszę o radę a nie o ocenę mojej osoby.

sobota, 20 marca 2004, 18:18

Jeżeli fotografowałeś lustrzanką, to mój typ to Minolta Z1. Pełny manual, duży, dobry zoom, bardzo szybka. Spokojnie starczy Ci na dużą kartę, komplet zasilający i prosty statyw. Jeżeli nie - warte rozważenia są też Olympusy C-740/750, ale uważam je za lepszy wybór dla osób mniej doświadczonych z aparatami (niekoniecznie cyfrowymi). Te aparaty były wielokrotnie "maglowane" na forum.

sobota, 20 marca 2004, 18:54
Przyznam się teraz że rozważałem pomiędzy Minoltą Z1 a Fuji S5000 bądź S7000. Nigdzie nie mogę zobaczyć zdjęć w ruchu (np. wyścigi motocyklowe bądź samochodowe) z tych aparatów nie mam też do nich dostępu żeby wypróbować. Może ktoś przy okazji poda mi linka do jakiejś strony z takimi zdjęciami?

sobota, 20 marca 2004, 19:21

Jeśli Fuji, to polecić mogę S7000 (to oczywiście wyższa klasa). Jeżeli stać Cię na niego, to jest to dobry wybór. S5000 jest moim zdaniem mniej udany od konkurentów, tzn. Z1 i C-7x0 - przegrywa jakością zdjęć. Nie wiem, gdzie możesz znaleźć zdjęcia w ruchu z tych aparatów, ale przejrzyj strony wymienione tutaj: http://www.forum.swiatobrazu.pl/foto/vi ... highlight=
Gdybyś miał zdecydować się na S7000 rozważ jeszcze, czy nie lepiej zainwestować w jakieś akcesoria do aparatu zamiast kupować lepszy aparat. Pamiętaj też o niezaniedbywalnych kosztach pamięci i zasilania (minimum 300zł, a raczej więcej). Do tego zawsze przyda się jakaś torba - i koszty rosną. Zresztą S7000 ma droższe pamięci od Z1.

sobota, 20 marca 2004, 21:58

Roman, przepraszam za Piotrusia. Nie przejmuj się Nim.

Różnica w cenach kart do S5000 i Z1 nie jest tak dramatyczna, by odrzucać jeden z tych aparatów na rzecz drugiego, ale S5000 - mimo że bardzo dobrze wykonany i "poręczny" (przynajmniej dla mnie) - ustępuje nieco Z1. Ponieważ potrzebujesz szybkiego aparatu, optowałbym za Z1.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 22 marca 2004, 11:13
Moderator

Dokładnie! Z1 to bardzo dobry wybór :) No i jeszcze powiększyłbyś nasz klan posiadaczy tych aparatów na forum... Jest już całkiem sporo :)

poniedziałek, 22 marca 2004, 17:07
niemozna zapominac o Kodaku DX 6490, bardzo udana konstrukcja, mimo tego ze brakuje jej pełnego manualu, napewno lepszy wybór od S5000.

środa, 24 marca 2004, 00:30

tak sobie mysle, ze do cykania fotek wyscigow i rajdow to zadna cyfrowka sie chyba za bardzo nie nadaje... (z takich zwyklych)

nie wiem czy dobrze mysle, ale w analogu prowadze sobie upatrzony obiekt i na bierzaco ustawiam ostrosc pierscieniem.. i cykam fote jak mi sie spodoba jakis moment

w cyforwce (moze z1 jest az tak szybka), recznie nie da rady ustawiac w czasie rzeczywistym, autofocus oczywiscie nie ma szans nadazyc.:/ pozostaje zaplanowac z gory w ktorym miejscu ma byc fota... i nastawic wczesniej ostrosc... po drugie od cykniecia takze mija chwilka..

gdyby bylo mnei stac (na wywolywanie i skanowanie neagtywow) to na pewno bym sobie sprawil jakis fajny analog...

jak sie myle niech ktos sie wypowie :!: i skoryguje moj tok rozumowania

środa, 24 marca 2004, 00:46
osobiscie polecam rozwazenie zakupu ktoregos z olympus'ow c-740/750.
jesli chodzi o robienie zdjec gdzie wazna jest szybkosc to trzeba zwrocic uwage na opoznienie (tzw. shuter lag) czyli od momentu zlapania ostrosci do wykonania zdjecia. wspomniane aparaty olympusa charakteryzuja sie wyjatkowo mala wrtoscia tego opoznienia. IMHO to bardzo udana seria aparatow.

środa, 24 marca 2004, 16:17

Sam posiadam C-740 i bardzo sobie chwalę ten aparat. Niemniej - jeżeli za parametr wiodący brać shutter lag - ustępuje on nieco Minolcie Z1.

Pozdrawiam.

środa, 24 marca 2004, 16:46
Moderator

Z1 jest rzeczywiście BARDZO szybka, ale nie trzeba też wyolbrzymiać tej zalety :) W zdjęciach sportowych raczej ciężko byłoby ustawić ręcznie ostrość.

środa, 24 marca 2004, 17:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona