Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 03:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Wybór między Canon SX200 IS a Sony DSC-H70 
Autor Wiadomość

Post Wybór między Canon SX200 IS a Sony DSC-H70
Cześć, dzień dobry!

Jeśli mowa o fotografii, jestem totalnym żółtodziobem. Co prawda podobają mi się niektóre moje zdjęcia, ale wykonywałem je telefonami ;) W trybie auto. Czasem jedynie edytując je lekko aplikacjami.

Ostatnimi czasy straciłem świetne obiektywy Xperii ZL i Lumii 735 na rzecz LG Spirit LTE, który niestety woli uwieczniać chwile jedynie w ostateczności. Pojawiła się więc konieczność kupna prostego kompaktu i pojawia się moja prośba o pomoc. Co wybrać?

Moje wymagania są skromne: niewielkie gabaryty, choć wcale nie musi być to mikroskopijna wkładka do kieszeni, cena do 300 zł, przy czym sam szukałem w granicach 200, wbudowany/wymienny akumulator i dobry tryb auto.
Nie potrzebuję wielkiego zooma - prawdę mówiąc wystarczy, że w ogóle jakiś będzie. Nie trzeba mi ogromu megapixeli. Wyświetlacz może odstawać jakością od reszty.
Aparatu potrzebuję głównie podczas wycieczek, więc w otwarty teren; mile widziana efektywność w nocy. Czasem zechcę też pstryknąć makro na allegro.

Poniżej wypiszę wszystko, co wiem już o podanych modelach:

CANON
- Szybszy od konkurenta
- Mniejszy zakres ISO
- Świetne w tej cenie makro
- Radzi sobie chyba bez słońca
- Dość słabe video

SONY
- Tryb panoramy
- Dobry zoom
- Potrafi przekłamywać kolory
- 16 Mpx

Licytacje na znanym portalu aukcyjnym wykazują zainteresowanie raczej w kierunku canona, który za zestaw z 2 akumulatorami, kartą 8 GB, ładowarką i etui wyciąga 153zł przy zmaganiach 4 zainteresowanych, podczas gdy w cenie 150zł Sony'ego z akumulatorem, etui i kartą 4 GB nie chce kompletnie nikt.

Jestem szeroko otwarty na wszelkie sugestie! :)
Serdecznie pozdrawiam

czwartek, 30 lipca 2015, 16:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]