Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 03:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Dylemat między Canon powershot G7X a Sony Alpha A5100 
Autor Wiadomość

Post Dylemat między Canon powershot G7X a Sony Alpha A5100
Witam wszystkich! Chcę rozpocząć swoją przygodę z YouTube. Będę nagrywał vlogi itp. oraz przede wszystkim takie mini domowe teledyski mojego zespołu. No i tutaj przychodzi pytanie. Przeczytałem tonę recenzji na temat Sony A5100 i już prawie go zamówiłem w ostatniej chwili jednak natykając się na Canon G7X. Pooglądałem na YouTube parę vlogów i nie widzę wielkiej różnicy jakości dlatego też nie wiem na co się zdecydować. Słyszałem że domyślny objektyw sony który przyjdzie z tą kamerą jest bardzo słaby więc to mnie najbardziej przeraża gdyż nie jestem w stanie już do tego aparatu póki co dopłacać. Cena Canon i Sony jest taka sama. Inna sprawa również słyszałem że Sony (zupełnie jak mój telefon) ma tendencję do przegrzewania się i ktoś nie polecał do video z tego właśnie względu.

Więc by tylko podsumować:
Która kamera posłuży mi lepiej jeśli chodzi o VIDEO? Lub być może znacie jakieś inne w przedziale cenowym do 2000zł. Camcorders? Zależy mi na tym profesjonalnym wyglądzie rozmycia tyłu.

Ogólnie prawdopodobnie zdecydowałbym się na Sony z racji tego iż można zmieniać objetyw i w dalekiej przyszłości mógłbym sobie jeszcze jakość ulepszyć. Jednak... pytanie czy owa kamera z domyślnym obiektywem 16-50mm jest podobna jakościowo do Canona G7X.

Z góry dziękuję i doceniam pomoc!

Pozdrawiam

niedziela, 23 sierpnia 2015, 20:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]