Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 23:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 A6000 vs G7 - APSC vs 4/3 ? 3000 zł budżetu 
Autor Wiadomość

Post A6000 vs G7 - APSC vs 4/3 ? 3000 zł budżetu
Witam. Od paru lat zbierałem się by kupić aparat który starczy na długo i zapewni mi to co chcę, budżet wynosi 3000 zł w tej chwili już na całość z soczewkami, ewentualnie plus minus jeśli musiałbym np. 200 zł dopłacić do soczewki. W styczniu będę kupował bo będzie taniej niż przed świętami i moje długie poszukiwania doprowadziły mnie do 2 aparatów. Najpierw zacznę na czym mi zależy - Na dobrym filmowaniu kilkuminutowych fragmentów, nie chodzi tu o dźwięk ale o jakość obrazu, to był mój priorytet. Oczywiście jakość zdjęć jest dla mnie bardzo ważna, ale filmowanie to dla mnie ważna cecha. Dobrze by było, jakby dało się uzyskać płaską głębie ostrości. Aparaty jakie póki co mam na oku po wielomiesięcznych poszukiwaniach to:
Sony Alpha 6000 - Miałem go w ręku, mam też znajomego który ma ten aparat i myślę, że jest całkiem dobry. Sony to według mnie dobra firma. Matryca CMOS, dobry autofocus na którym aż tak mi nie zależy, ale to i tak jakaś zaleta - fajnie.
Panasonic G7 - Parametry podobne do 6000 nie licząc kilku szczegółów, ale z tą różnicą, że potrafi filmować do 4k co jest wielką zaletą, ale za to matryce ma 4/3. Plus nie wiem dlaczego, ale obiektywy wydają się droższe...
Oczywiście jakieś inne propozycję też wezmę pod uwagę, ale póki co mam na oku te dwie i nie wiem którą wybrać.
I mam jeszcze dodatkowe pytanie - Googlowałem ale chcę rozwiać wątpliwości. Czy kupując obiektyw oznaczony 50 mm do 4/3 dostaję 50 mm czy inny, ale 50 mm względem fullframe ? Bo wiem, że jest jakiś przelicznik, ale się w tym strasznie pogubiłem :P
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam, no i dzisiaj ostatni dzień świąt więc wesołych świąt, nawet dla niereligijnych, bo lepsze są wesołe niż smutne :)

poniedziałek, 26 grudnia 2016, 16:18

Post Re: A6000 vs G7 - APSC vs 4/3 ? 3000 zł budżetu
Mam Sony Alpha 6000, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń ostatnio myślałem żeby coś podobnego szukać w Chinach i przez firmę https://kolejchiny.pl sprowadzić do naszego kraju.

czwartek, 29 grudnia 2016, 23:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]