Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 13:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 F700 czy c4000 dla totalnego amatora 
Autor Wiadomość
Post F700 czy c4000 dla totalnego amatora
Nigdy nie robiłem zdjęć aparatami cyfrowymi, analogowymi tez malo ale chciałbym zacząć. Fuji F700 u Grosmana za 1680, C-4000 w sklepie każdym 1199. Co miałbym kupic? Jak kazdego amatora kusi mnie filmik dobrej jakości z fuji. Ale co z nim można później robić. Czy mozna zgrac na DVD czy VHS. A może nie brac filmów pod uwage. Proszę o opinie ludzi którzy znają sie na cyfrze a i opinie takich amatorów jak ja którzy mieli podobne dylematy też mile widziane.
Z góry dziekuje i pozdrawiam.
Grzegorz z Gdańska

czwartek, 1 kwietnia 2004, 09:42

Jeżeli zależy Ci głównie na filmach, to jedynym wyjściem jest kamera. Moim zdaniem C-4000 dla amatora wystarczy z ogromnym zapasem. A dołożysz trochę do zaoszczędzonej kasy i kupisz kamerę... Wada C-4000 dla amatora to jego wielkość. Może warto wziąć np. kompaktowego C-350 (zero manualu), który może robi gorsze zdjęcia (amator tego zbytnio nie zauważy), a łatwiej go będzie mieć przy sobie. Nad tym też zawsze warto się zastanowić.

czwartek, 1 kwietnia 2004, 20:33

)...)Wada C-4000 dla amatora to jego wielkość. Może warto wziąć np. kompaktowego C-350 (zero manualu), który może robi gorsze zdjęcia (amator tego zbytnio nie zauważy), a łatwiej go będzie mieć przy sobie. Nad tym też zawsze warto się zastanowić.

C-350 robi LEPSZE zdjęcia niż C-4000 , ale rzeczywiście ma zero manualu..

Wiem co mówię, bo miałem Obydwa aparaty.

http://www.negatyw.org

piątek, 2 kwietnia 2004, 15:15

Ale C-4000 masz chyba cokolwiek krótko? Nie za szybko na ocenę?

Jakoś ciężko mi w to uwierzyć, Cichy. Notabene - wczoraj bawiłem się C-450 i uważam, że wyraźnie ustępuje mojemu C-740 szeroko pojętą jakością zdjęć... Nie chcę jednak wydawać pochopnych wniosków, w przyszłym tygodniu będę miał okazję na kolejną sesję z C-450 - zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ciekawsze fotki wrzucę do albumu.

Pozdrawiam.

piątek, 2 kwietnia 2004, 15:25

Ja bez wątpliwości powiem, że uważam, iż C-350 robi gorsze zdjęcia niż C-4000. Jednym i drugim robiłem po kilkaset zdjęć w różnych warunkach. Moim zdaniem różnica jest ogromna na korzyść C-4000. Gdybym teraz kupował aparat w cenie, jakiej zapłaciłem za C-300 jakiś czas temu, dziś kupiłbym właśnie C-4000 a nie C-350, i to nie ze względu na manual, bo w tej cenie jakość jest dla mnie priorytetem (ważniejszym niż priorytet przesłony czy migawki :).

piątek, 2 kwietnia 2004, 20:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]