Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 01:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 nikoon coolpix sq, minolta z1, a może kodak cx6200 
Autor Wiadomość

Post nikoon coolpix sq, minolta z1, a może kodak cx6200
miałem kupić mimoltę z1, ale mam kuzyna na końcu Polski i on jest takim pół zawodowym fotografikiem i ona ma ten aparat i strasznie narzeka, ze głupi oszczędził a ten aparat tak zniekształca zdjęcia, że szkoda kasy na niego, i on powiedział że dla amatora to nie żadne Z1, a najlepiej to nikon coopix sq bo robi lepsze zdjęcia niż Z1, a dla amatora to rewelacja, a że od z1 to lepiej nawet kodaka cx6200, doradźcie. Przesłął mi nawet zdcjecia z z1 i rzeczywiscie brzydkie, a kolega przeslal zdjecia z polaroida 2 mega i ładniejsze, jakies kolory prawdziwe, a z1 już kolejny raz słysze że kasa w błoto

wtorek, 20 kwietnia 2004, 14:07
Moderator

Tak, oczywiście Z1 to kasa w błoto... To dziwne, że tak wiele ludzi ją kupuje i ma tak dobre opinie. Poza tym co to za półzawodowy fotografik, skoro kupuje coś takiego. Pewnie taki jak ja. Tylko nie umie wykorzystać zalet aparatu. Aparat dla zawodowców, to raczej tylko lustrzanki cyfrowe, a nie coś za 1500 zł.

I wierz mi, że w tej cenie, to Z1 jest doskonałym wyborem. Chyba, że nie chcesz mieć ultrazooma, to wtedy bierzesz Olympusa C-4000.

A na dowód, że można robić ładne zdjęcia Z1 masz link: http://82.160.2.254/au_vendeur.htm - szczególnie te na końcu są ładne.

Albo tutaj już nie moje: http://www.fotopolis.pl/index.php?gora= ... e=1411&p=1

wtorek, 20 kwietnia 2004, 14:24

Ostatnio edytowano środa, 21 kwietnia 2004, 13:25 przez gregmen, łącznie edytowano 2 razy

wtorek, 20 kwietnia 2004, 14:39
Moderator

A może Ty się przestaniesz wypowiadać na tematy, o których nie masz pojęcia...? Pisałeś, że Z1 to syf, to obaliłem tę tezę. Nie moja wina, że poza nią i C-740, w tej cenie nie ma nic innego godnego polecenia. Akurat Minolta zrobiła bardzo dobry aparat i trzeba to docenić.

I gdybyś był tak uważny, to zauważyłbyś, że często wytykałem tu wady Z! (nawet pisałem, że chciałem ją rzucić o ścianę) i nie tylko ją polecam. Poza tym jak wspomniałem w tej cenie i klasie aparatów, to według mnie (na równi z C-740) najlepszy wybór i to nie tylko moje zdanie, lecz także innych na forum.

Nie rozumiem, więc Twoich bezpodstawnych zarzutów.

A skoro nie widzisz, aby zdjęcia z aparatu za 1500 zł były lepsze od tych z modeli za 900 zł (nie zawsze są to prawda), to może kup sobie coś tańszego? Mam nadzieję, że dostrzegasz jednak wyższość aparatów firmowych, nad czymś w rodzaju Trust etc.

Jednak niektórzy z uporem maniaka nie chcą tego przyjąć do świadomości, bo oczywiście najlepszy jest np Canon...

wtorek, 20 kwietnia 2004, 14:53
Moderator

Aha, sugerujesz że moje zdjęcia są tragiczne... A z prawdziwych aparatów są cudowne tak? A jakież to są te prawdziwe aparaty? Bo rozumiem, ze Z1 jest sztuczną zabawką. Poza tym skoro Twój znajomy jest zawodowcem, to dlaczego kupił nieprawdziwy aparat? A może to nieprawdziwy zawodowiec?

I co jest w nich niby takiego tragicznego? Chodziło mi głównie o kilka zdjęć ostatnich, które są bardzo dobrej jakości i wątpię abyś zrobił znacznie lepsze innym aparatem, nawet droższym dużo. Akurat nie w takich warunkach, bo tu Z1 się dobrze spisuje.

Inna sprawa to zdjęcia nocne, aberracje etc. Ale to UZ, więc ma swoje wady.

wtorek, 20 kwietnia 2004, 14:58

On pewnie zerknal na "Tatry x" i nie doczytal, moze nawet nie umie czytac - i sie wyzywa
Mi z Twoich zdjec najbardziej podoba sie lot :) to twoja corka?

Teraz Fuji S5500 + xD 256MB + statyw
http://www.komputery-attena.9x.pl

wtorek, 20 kwietnia 2004, 15:15

Ostatnio edytowano środa, 21 kwietnia 2004, 13:24 przez gregmen, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 20 kwietnia 2004, 15:42

własnością Vendeura nie.. ale "klanu" minolty jak najbardziej :lol: :twisted:
a co do dopychania się -to może nikt z posiadczy nikona sq nie chce się dopchać? -nie wybieraj tylko dla siebie korzystnego wariantu odpowiedzi..

wtorek, 20 kwietnia 2004, 16:13

Tak forum to jest terroryzowane przez bojówki alkaidzko-minolckie-Z1.

To fakt i żaden GROM z jasnego nieba tu nie pomoże. Ostatnio walczy zajadle też jeden miłośnik G5.

Reszta forrumowiczów wyopowiada się już bardziej ostrożnie. Ja też jestem fanem Nikona. Przyznaję jednak że w cyfrówkach (kompaktowych) przegrywa on z konkurencją. Tego SQ i Kodaka chyba nikt na forum nie ma. Są to aparaty niepopularne.

Osobiście nie polecałbym Z1 komuś kto nie potrzebuje długiego zooma. Napisz DOKŁADNIE co Ci potrzeba to może uda nam sie coś dla Ciebie znaleźć. Może jakiegoś Olympusa, albo Canona...

wtorek, 20 kwietnia 2004, 16:45

Post vendeur
VENDER

Ostatnio edytowano środa, 21 kwietnia 2004, 13:26 przez gregmen, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 20 kwietnia 2004, 18:30
Moderator

Post Re: vendeur
gregmen napisał(a):
czytają Twoje odpowiedzi w których piszesz że inni sienie znają a tylko ty sie znasz, może bys sobie zrobił miesią wolonego od forum to inni popisali by swoje wrażenia i doświadczenia. Jasne vendeur przy Tobie jestem głupi i tępy tylko Ty jesteś jaśnie oświecony swoją minolta, A KUPIOĆ CHIAŁBYM COŚ TANIEGO I DOBREgo, bo wydac na cos 1500- 2000 zł co i tak dla prosesjonalisty jest kichą, a dla amatora zbędnym gadżetem ochoty nie mam. ale prosze doradźcie co kupić, a nie piszcie w stylu vendera o venderze i tylko o sobie

Sorki, ale kolego czy Ty jesteś NIENORMALNY i masz jakieś zaburzenia psychiczne??? Pokaż mi gdzie napisałem, że Minolta Z1 jest najlepsza, że jestem najmądrzejszy i najpięknieszy... To są brednie wyssane z jakiejś pustej głowy i tylko sam sobie tym szkodzisz, udowadniając iż masz tendencje do kłamania i koloryzowania faktów. I ja nie piszę nigdy o sobie, jakbyś chciał wiedzieć; nic o mnie nie wiesz. A skoro się udzielam na forum, to nie znaczy, że inni nie mogą tego robić - najwyraźniej nie chcą. Jestem tu często to piszę a jeśli się Tobie coś nie podoba, to tu nie zaglądaj.

I proszę napisz mi jeszcze, gdzie to ja niby napisałem, "że inni się nie znają, tylko ja się znam"... Chyba już całkiem na głowę upadłeś. Forum może być świadkiem jako cała wspólnota, że choćby jeden Twój zarzut okarze się prawdą, to odstępuję Ci moją aparat - co prawda beznadziejny, ale 1500 zł piechotą nie chodzi! Chcesz? To udowodnij swoje opinie i zarzuty, które są ewidentnym kłamstwem!

Kolejna osoba, która weszła na forum i próbuje wszystko zmienić. Wymyśla jakieś tandetne głupoty i jeszcze myśli, że ma rację. Ale niektórzy Polacy mają w głowach poprzestawiane. Aż przykro widzieć takie przypadki.

ravw - to nie moja córka, lecz chrześnica :) Jest fajnym obiektem do fotografowania i mam wiele jej zdjęć; zamieściłem tylko niektóre.

wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:17

Nie mieszaj z błotem kolesia, który napisał coś z czym się nie zgadzasz. Przesadzasz w wychwalaniu Z1 i teraz w wdeptywaniu zainteresowanego w ziemię. To "troszkę" niekulturalne, nie sądzisz?
Nie broń się tak zajadle... kto Cię zna (z forum) wie że nie chcesz wprowadzać w błąd swoimi wypowiedziami. Ja jednak uważam, że Twoje wypowiedzi są zbyt jednostronne. Z1 jest OK, ale powinieneś częściej pisać o jej słabościach.

wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:45

vender przepraszam że żyję że tu wszedłem, chyba kupię sobie we hipermarkecie aprat w promocji za 39.99 się icam nazywa i klisze za 4.99, bo co to za forum że wszędzie tylko jeden gość co gryzie i krzyczy

wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:57
Moderator

@Vendeur:
Nie mieszaj z błotem kolesia, który napisał coś z czym się nie zgadzasz. Przesadzasz w wychwalaniu Z1 i teraz w wdeptywaniu zainteresowanego w ziemię. To "troszkę" niekulturalne, nie sądzisz?

Chyba sobie ze mnie żartujesz w tej chwili! Tu nie chodzi o to, że ja się nie zgadzam z nim, ale o to, co on o mnie pisze!. Nie zauważyłeś przypadkiem...? To może jeszcze raz zobacz jego wypowiedzi i mam nadzieję, że zmienisz zdanie, bo koleś wyraźnie szuka kłótni i wypisuje o mnie totalne bzdury a ja czegoś takie nie lubię. I to nie ja jestem tutaj nie kulturalny.

Poza tym owszem pisałem o wadach Z1, ale tutaj zarzucono jej na początku jakieś śmieszne rzeczy, co starałem się obalić. I o tym miałą być dyskusja, a ta osoba zaczyna pisać o sprawach dotyczących konkretnej osoby i to jest nie na miejscu.

Cytuj:
"A może Ty się przestaniesz wypowiadać na tematy, o których nie masz pojęcia...? "

Chodziło mi, że nie wiesz nic pisząc o mnie takie BREDNIE! Ale chyba rzeczywiście nie umiesz czytać (jak ktoś już wspomniał), skoro nie jesteś w stanie zrozumieć mojej wypowiedzi, nie wspominając o reszcie bzdur, które wypisujesz.

Dla mnie jesteś pusty i tyle. Wkurzyłeś mnie. Na każdym kroku piszesz głupoty! Na jakiej mojej stronie są zdjęcia Pentagrama? Ja nie mam żadnej strony!! To jest forumowy album. Dziwne, iż tego jeszcze nie odkryłeś Panie dociekliwy...

Sam jesteś zaślepiony w jednym kierunku, ponieważ pokazałem Ci ewedentnie, że kłamiesz, a Ty dalej w kółko swoje. Czy nie masz żadnego poczucia godności pisząc takie rzeczy.

Twoja inteligencja nie pozwala Ci nawet napisać prawidłowo mojej ksywki. A szkoda.

I skończmy już ten temat, bo nie ma on sensu. A o swoich aparatach się tu nic nie dowiesz, bo nikt czegoś takiego raczej nie ma, a jeśli nawet, to się nie wypowiada.

wtorek, 20 kwietnia 2004, 20:04
Moderator

vender przepraszam że żyję że tu wszedłem, chyba kupię sobie we hipermarkecie aprat w promocji za 39.99 się icam nazywa i klisze za 4.99, bo co to za forum że wszędzie tylko jeden gość co gryzie i krzyczy

No i widzisz... Ciągniesz ten temat, jak jakiś mały chłopczyk, co się uczepił i wielce zadowolony, bo może się posprzeczać.

Masz rację! Kup sobie takie coś a zdjęcia będziesz miał rewelacyjne. Będą idealnie pasowały do Ciebie i do poziomu jaki tu prezentujesz.

wtorek, 20 kwietnia 2004, 20:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona