Teraz jest wtorek, 21 maja 2019, 07:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Canon sx 60 hs czy Lumix Fz 300 
Autor Wiadomość

Post Canon sx 60 hs czy Lumix Fz 300
Witam, jestem nowy na forum, jednak chyba czas zacząć, bo fotografia jest stałym elementem mojego życia. Planuję zakup aparatu, z racji uniwersalności i tego,że od zawsze jestem amatorem będzie to kompakt. Przeryłem trochę stron w necie i mam dwa wstępne typy. Może jednak kilka słów do czego mi aparat, więc głownie foto w plenerze, czasami street, portret,wnętrza sporadycznie. Zoom, no właśnie,miałem nikona P900 i ogólnie ok, ale taki zoom to sadyzm, bo szumy i tak zabijają zdjęcie, no ale fotkę księżyca raz na ruski rok fajnie zrobić. Rozpisuję się, więc do rzeczy, przeglądałem zestawienia sx60hs kotra FZ300. W większości lepiej punktacją wypada FZ, ale to suma,a mnie interesuje nie tyle funkcjonalność, co to, który robi lepsze zdjęcia,czy można uznać,że będą podobnej klasy, również w trudniejszych warunkach oświetlenia. Czytałem Panasonic ma poważne problemy w wyższych wartościach iso, choć gdzie indziej producent chwali się, że stworzył kompakt do trudnego oświetlenia. No i Lumix ciągle jest wsklepach stacjo a Canon sx60 wycofał, nawet gdy nie było jeszcze następcy i jest do kupienia, ale tylko w necie, co daje do myślenia. Proszę o pomoc, pozdrawiam
Jarek

środa, 12 grudnia 2018, 13:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]