Teraz jest piątek, 6 grudnia 2019, 01:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Przesiadka z lustrzanki na bezlusterkowca. 
Autor Wiadomość

Post Przesiadka z lustrzanki na bezlusterkowca.
Cześć,

planuję zmienić leciwego Canona 450D na jakiegoś bezlusterkowca - przede wszystkim ze względu na rozmiary i wagę.
W fotografii jestem już daleko w tyle, dlatego nie wiem na co zwrócić uwagę.

Moje preferencje to przede wszystkim wcześniej wspomniana waga i rozmiar aparatu, chcę aby rzeczywiście był kieszonkowy.

Nie zależy mi na wielu kwestiach - potrzebuję z obiektów jedynie czegoś szerokiego (10-15mm), jakąś jasną portretówkę (35-50mm) oraz jakaś w miarę jasna stałka, najlepiej pancake (20-30mm).

W kwestii wideo jest mi wszystko jedno, bardzo chciałbym mieć wizjer (nawyk kadrowania z lustrzanki latami) ale jestem w stanie znieść jego brak, zakładam że na ISO 800-1600 będzie nowybezlusterkowiec szumieć mniej niż 450D, który nadaje się tylko do ISO 400, fajnie jak byłaby stopka do lampy, choć to sprawa trzeciorzędna i mało istotna. Wejściem na np. pilota też nie pogardzę.

Fotografuję amatorsko, więc wymagania nie wielkie.

Biorę pod uwagę sprzęt nowy ale również używany, w zależności od cen proponowanego sprzętu.

Doradźcie proszę.
Z góry dzięki.

niedziela, 10 lutego 2019, 17:45

Post Re: Przesiadka z lustrzanki na bezlusterkowca.
Cześć,

nie wiem jaki masz budżet, ale rozważ Fujifilm np. takiego X-T20 lub X-T2. W systemie jest obiektyw 10-24mm f/4, 35mm f/1.4 (mały i lekki) lub 56mm f/1.2 (już nie taki mały) oraz pancake 27mm f/2.8. Taki X-T20 z w/w pancake to kieszonkowy zestaw. Używalne ISO do 3200 czy nawet 6400 (Fuji jest z tego znane).

Parę dni temu była premiera X-T30 to możliwe że cena X-T20 zacznie spadać. Używane X-T2 też można dostać w niezłej cenie. Również X-T1, ma swoje lata ale nadal daje radę (sam go posiadam).

piątek, 15 lutego 2019, 23:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]