Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 10:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Aparaty cyfrowe 
Autor Wiadomość
Post Aparaty cyfrowe
Mam problem z wyborem aparatu nie wiem jaki wybrac zastanawiam sie nad sony dsc v1 a rowniez fajna jest minolta a1 nie wiem jaki aparat wybrac moze mi ktos podpowie ????A moze jakis inny mi poleci

środa, 21 kwietnia 2004, 17:43

Post re
popatrz na allegro u super sprzedawców tam możesz dostać lepszy i tańszy aparacik

środa, 21 kwietnia 2004, 17:52
Post aparaty cyfrowe
apar moj bedzie przywieziony z USA ale potrzebuje pomocy w wyborze bo sie za dobrze nie znam na aparatach i nie wiem jaki jest dobry. Olimpus, minolta czy sony ?????????????

środa, 21 kwietnia 2004, 18:01

Minolta A1 np robi kiepskie zdjęcia w automacie, a dobre w manualu.
Napisz czego Ci dokładnie potrzeba (jaki zoom, jaka matryca, itd.) i jak zaawansowanym fotografem jesteś (tylko bez fałszywej skromności bo skończysz z Z1. :twisted: )

środa, 21 kwietnia 2004, 18:14

Dobry... ale do czego??

Minolta A1 np robi kiepskie zdjęcia w automacie, a dobre w manualu.
Napisz czego Ci dokładnie potrzeba (jaki zoom, jaka matryca, itd.) i jak zaawansowanym fotografem jesteś (tylko bez fałszywej skromności bo skończysz z Z1. :twisted: )

Może nie tyle kiepskie co baaaaaaaaardzo przeciętne :) o ile nie jest to słoneczny dzień. Tam automat wystarczy w zupełności.

środa, 21 kwietnia 2004, 20:54

Post re
dobre firmy to przede wszystkim te, które od dawna zajmują się fotografią. Ja bym kupował Canona, Minoltę, Olympusa, nie Fuji, Sony nie wiem, nigdy nie widziałem z niego fotek, bo jest drogi w Polsce i się nie opłaca. Poza tym Sony mają drogie karty pamięci. Inna sprawa zależy do czego potrzebny Ci ten aparat. Jeśli się za bardzo nie znasz, a zdjęcia będiesz robił tylko na wycieczkach, urodzinach itp to dobre będą te z dobrą automatyką, które same dobiorą prawie wszystko za Ciebie, kompaktowe, nie te duże, które trzeba w osobnej torbie targać. Dużo osób poleca Olympusy, Canony, Minolty- ja lubię S-414- kiepski stylistycznie, ale zdjęcia całkiem, całkiem. Te droższe (powyżej 1500zł) Nikony. Taka jest moja opinia. Jak masz pieniądze to kupuj jak najlepszy (nie czytać najdroższy- to nie zawsze się sprawdza). Ja osobiście z tego co znam (a znam niewiele) i z tego, co widziałem, to albo Minoltę jakąś mniejszą (nie wiem o ich trybie auto, te droższe mają słabe auto), albo Nikona, one mają dość dobre fotki, lub jeszcze Olympusa (o nich wiem najwięcej, najbardziej mi się podobają pod względem jakości zdjęć) mju400, to całkiem fajna zabawka. Dobre są jeszcze Canony, ale niewiele wiem o ich mniejszych, 2- bateriowych modelach tej serii S chyba, bardzo dobre są A60, A70, A75, A80, robią naprawde ładne fotki, ale jak dla mnie są trochę duże i to mi przeszkadza. Ja osobiście wolę jakieś mniejsze, nie wiem czy tobie to przeszkadza.
To cała moja wiedza, którą uzyskałem na tym forum i ze zdjęć i w trybie auto i ja bym się tego trzymał.

środa, 21 kwietnia 2004, 20:55
nigdy nie mialem cyfrowki potrzeboje aparatu o matrycy powyzej 5 i zeby ladnie wychodzily zdiecia kolega polecil mi sony dsc v1 ale nie jestem przekonany do konca do niego podoba mi sie tez minolta a1 rowniez dobre aparaty sa Olimpusa . Chece kupic aparat mniej wiecej w pieniadzach 2500 zł tyle moge wydac i chce zeby to byl dobry aparat i nie wiem co wybrac??????????? doradzcie cos

środa, 21 kwietnia 2004, 21:28
nigdy nie mialem cyfrowki potrzeboje aparatu o matrycy powyzej 5 i zeby ladnie wychodzily zdiecia kolega polecil mi sony dsc v1 ale nie jestem przekonany do konca do niego podoba mi sie tez minolta a1 rowniez dobre aparaty sa Olimpusa . Chece kupic aparat mniej wiecej w pieniadzach 2500 zł tyle moge wydac i chce zeby to byl dobry aparat i nie wiem co wybrac??????????? doradzcie cos

środa, 21 kwietnia 2004, 21:30

Jak duże będziesz robił wydruki? Co będziesz fotografował? Czy będziesz korzystał z trybu manualnego czy automatycznego?

środa, 21 kwietnia 2004, 21:50
raczej zadro bede go uzywal i nie bede sie nim bawil wiec raczej w trybie automatycznym ale chce zeby zdiecia dobrze wychodzily

środa, 21 kwietnia 2004, 22:02

Po pierwsze do 2500 nie kupiś żadnej super maszynki. Poza tym, taka supermaszynka raczej nie jest Ci potrzebna.

Myślę że w USA kupisz w tej cenie Canona S1. Jest on dobrym wyborem dla majętnych amatorów. Tak duża matryca o jakiej piszesz pozwala na robienie wydruków na A4. Po co Ci to? Na prawdę tego potrzebujesz? Odbitki 10x15 wychodzą już z 2MP matryc.

I pamiętaj: O JAKOŚCI ZDJĘCIA NIE DECYDUJE WIELKOŚĆ MATRYCY. Musisz mieć natomiast wystarczającą matrycę do wydruków na takim formacie jaki jest Ci potrzebny. Ja robię raczej 10x15, w A4 mam chyba ze 4zdjęcia... koszty :(

środa, 21 kwietnia 2004, 22:27

Zrozumiałem, że raczej ma to być wysokiej klasy automat z dużą matrycą, więc czemu od razu ultra zoom, Bonnum?

czwartek, 22 kwietnia 2004, 10:44
Moderator

czwartek, 22 kwietnia 2004, 12:31
powiedzcie mi co wybrac i co sadzicie o aparatach sony dsc v1 lub olimpus 5060, canon g5 czy minolta dimage z1????????????????????

niedziela, 25 kwietnia 2004, 20:55

niedziela, 25 kwietnia 2004, 21:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona