Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 19:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Canon A60 vs. Canon A300 vs. Olympus C-220 
Autor Wiadomość
Post Canon A60 vs. Canon A300 vs. Olympus C-220
Witam. Caly tydzien siedze juz na roznych stronach i czytam forum w poszukiwaniu odpowiedniego i niedrogiego aparatu. Ostatecznie wybralem 3 rozne modele i dalej nie wiem co robic... Moze ktos kto sie zna lepiej mi doradzi. Modele ktore biore pod uwage to Canon A60, Canon A300 i Olympus C-220. Aparat jest mi potrzebny glownie do upamietniania roznych swiat rodzinnych, wypadow za miasto, wakacyjnych wycieczek i spotkan z przyjaciolmi. Zdjec raczej nie wywoluje tylko przetrzymuje na komputerze. Do tej pory posiadalem wysluzonego HP 215 i teraz chcialbym aby zdjecie wygladalo lepiej niz pare kolorowych pixeli polaczonych ze soba z ktorych czasami uda sie cos dobrego. Czy wyzej wymienione aparaty dadza znaczna poprawe zdjec? Prosze o wypowiedzi i doradzenie mi. Z gory dziekuje wszystkim.

sobota, 1 maja 2004, 14:57
a300 to automat dla początkujących - jego plus na tle pozostałych to matryca 3mln (jednak fizycznie tej samej wielkości co w a60 - 1/2,7 cala)
minus - brak zooma optycznego, brak nastawów (ingerencji w zdjęcie)

a60 - automat z ambicjami, dobra jakość zdjec, możliwość ingerencji w zdjęcie, rózne ustawienia itp, matryca 2mln, zoom opt 3x,minus mniejsza matryca(od a300)
c220 to raczej klasa a300 niz a60 zoom opt. 3x, matryca 2mln, minus mniejsza matryca (od a300)

ja wybrałbym a60 (tym bardziej ze zdjęcia gromadzisz na kompie) 1600x1200 wystarczy a i odbitke 10x15 zrobisz, i co istotniejsze masz możliwość bardziej ambitniejszej zabawy w fotografie (jak cie wkreci) - tzn ingerencji w powstające zdjęcia. zoom optyczny tez sie przyda

sobota, 1 maja 2004, 15:53

Jeżeli możesz dostać A60 w granicach 700zł to jest to najlepszy wybór. Gdybyś miał za niego zapłacić np. 150zł od C-220 to trzeba byłoby się dobrze zastanowić.

sobota, 1 maja 2004, 16:17
A moze dozbierac do aparatu Olympus C-350? Czy to dobry pomysl? Zdaje sie tylko i wylacznie na wasza wiedze...

sobota, 1 maja 2004, 22:04

Moim zdaniem warto. Bardzo dobry automat, 3MP dają zapas na "dokadrowanie" zdjęcia, lepsze tryby manualne. Tyle tylko, że drożej. Ale C-350 wystarczy Ci z zapasem na długie lata (chyba, że za bardzo chwycisz fotograficznego bakcyla, ale wtedy i sprzęt który kosztuje dziś 3000zł to będzie dla Ciebie za mało :)

niedziela, 2 maja 2004, 13:06

Post re
fajnie, ale mam jedno pytanie: jest napisane, że c220 ma długi czas ładowania lampy ok 7sek, czyli że muszę odczekać 7 sek między fotkami, a nie czekać 7sek po naciśnięciu przycisku: zrób zdjęcie?

niedziela, 2 maja 2004, 13:10
Ostatnie pytanie... Gdzie mozna kupic najtaniej taki aparacik. Chodzi oczywiscie o Olympusa C-350 + jakas porzadna karta (128 MB). Wy w sumie siedzicie w temacie to moze wiecie wiecej niz ja. Pozdrawiam i dzieki za doradzenie.

niedziela, 2 maja 2004, 18:49
Ostatnie pytanie... Gdzie mozna kupic najtaniej taki aparacik. Chodzi oczywiscie o Olympusa C-350 + jakas porzadna karta (128 MB). Wy w sumie siedzicie w temacie to moze wiecie wiecej niz ja. Pozdrawiam i dzieki za doradzenie.

Najtańszy to.. na allegro.. Możesz zerknąć tu :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24699228
dosyć ciekawa oferta chyba :) KArty też na allegro poszukaj :)

niedziela, 2 maja 2004, 19:32

Post re
wiecie co? doszedłem do wniosku, że na allegro opłaca się kupować przedmioty o co najmniej 20% tańsze, z polską gwarancją, nowe, i tylko u ss albo z pomarańczową wielokątną gwiazdką, albo powyżej 50 ze 100% pozytywami. Wtedy nie ma ryzyka, że gość jest niepewny. Taka jest moja opninia przynajmniej

niedziela, 2 maja 2004, 21:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]