Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 06:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Canon S1 czy Fuji S7000 co wybrać jeśli cena jest ta sama ?? 
Autor Wiadomość

Post Canon S1 czy Fuji S7000 co wybrać jeśli cena jest ta sama ??
Witam ,

Pytanie które mnie nurtuje zadałem w temacie . Przeczytałem już chyba
większość testów obu aparatów i obejrzałem kupę fotek i nie wiem co
wybrać :( ....
Obecnie mam Canona A60 więc gdybym wybrał Fuji to trochę bym się
nie mógł przyzwyczaić i do obsługi i do trochę innego wyglądu zdjęć ale
korci mnie Fuji S7000 bo w porównaniu z Canonem S1 to trochę inna
klasa a cena nawet niższa ....

Doradźcie proszę ... może ktoś miał podobny dylemat ???

SebX

środa, 12 maja 2004, 00:09

Ostatnio pojawił się topic zestawiający S1, Z2 i C770 http://www.forum.swiatobrazu.pl/foto/vi ... hp?t=1985.. warto przeglądnąć jeżeli szukasz alternatyw.. .. nie mniej jednak mój wybór padłby na S1.

Ostatnio edytowano środa, 12 maja 2004, 09:05 przez int, łącznie edytowano 1 raz

środa, 12 maja 2004, 00:56

Ostatnio edytowano czwartek, 10 czerwca 2004, 00:27 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

środa, 12 maja 2004, 01:22
Moderator

Canon S1 aparatem z poprzedniej generacji? Żartujesz sobie? A niby po czym tak wnioskujesz? Bo zdjęcia robi bardzo ładne i według mnie aparat jest wart uwagi.

Poza tym nie widzę zbytnio przewagi nad nim tego Panasonica... Niby w czym. Znacznie większe możliwości? Jakie?

@sebx, musisz się zastanowić co chcesz. Czy ma to być ultrazoom (10x optyczny), czy nie. Czy chcesz mieć dobre filmy, czy nie. I czy zależy Ci na większej rozdzielczości. Oczywiście S7000 to dobry wybór. Jest to klasa wyżej niż Canon S1 i Panasonic, który wcale nie jest taki rewelacyjny jak pisze o nim gerth.

Napisz ile chcesz przeznaczyć na aparat, czego od niego oczekujesz i jakie zdjęcia chcesz robić. Czy zależy Ci na dobrym automacie, czy możesz od razu korzystać z manuala. Może warto dołożyć do Minolty A1 i mieć naprawdę dobry aparat.

Nikony to także nienajgorsza propozycja.

środa, 12 maja 2004, 01:40

Ostatnio edytowano czwartek, 10 czerwca 2004, 00:26 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

środa, 12 maja 2004, 01:52

@sebx, musisz się zastanowić co chcesz. Czy ma to być ultrazoom (10x optyczny), czy nie. Czy chcesz mieć dobre filmy, czy nie. I czy zależy Ci na większej rozdzielczości. Oczywiście S7000 to dobry wybór. Jest to klasa wyżej niż Canon S1 i Panasonic, który wcale nie jest taki rewelacyjny jak pisze o nim gerth.

Tego się spodziewałem wybór jest trudny masa różnych opinii -
sprecyzuję o co mi chodzi :

Aparat powinien mieć :
matrycę min. 3 mln pixeli
Zoom optyczny min. 6x
Stabilizacja obiektywu - hmmm ... nie wiem przy zoomie 10x chyba
niezbędna ale przy 6x - czy też jest konieczna ... ???
Obsługa kart CF + ew. innych ...
Baterie - NiMH "paluszki"

Co do kasy - max. 2500zł ale im mniej tym lepiej - CF 256MB ,2
komplety akku + ładowarkę już mam :-)

PS . Obecnie mam na oku S7000 za 2380 zł / ew. Canon S1 za 2300 zł

środa, 12 maja 2004, 08:58

Ostatnio edytowano czwartek, 10 czerwca 2004, 00:25 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

środa, 12 maja 2004, 13:27

Wez Fuji S7000..., a najlepiej Nikona 5700 (2500 zł)

Na 99.99 % wezmę Fuji - obejrzałem trochę fotek pod adresem :

http://www.pbase.com/zimmek/sea_world&page=1

i podobały mi się (choć w 100% nie mam pewności czy nie były obrabiane w PS )

Odbitek większych niż 13x18 zwykle nie robię więc szumy itp. i tak powinny być niewidoczne no chyba iż okaże się inaczej :-)

Pewne jest jedno trochę czasu minie za nim poznam aparat i będę robił fotki takie jak ten gość z PBASE :-)

SebX

środa, 12 maja 2004, 16:01
Od niecałego tygodnia jestem b. szczęśliwym posiadaczem Canona S1 IS.
Mój Canon kosztował mnie 530$ czyli ok. 2050 zł. Chciałbym przedłożyć kilka argumentów na korzyść Canona:
Po pierwsze primo, zasilanie-cztery zwykłe paluszki,można wierzyć lub nie, ale trzymają fenomenalnie długo, aparat jest dużo bardziej energooszczędny niż np. A60 mimo częstego korzystania z UZ i optycznego stabilizatora.
Kolejna rzecz to tanie karty CF - żadne inne nie oferują tak korzystnej relacji cena/MB pojemności, atut- możliwość używania Microdrive do 4 GB-i tak nikogo na to nie stać,ale to zaleta.
Moja opinia na temat stabilizatora-nie kupię kolejnego aparatu bez tej funkcji,to naprawdę działa,zarówno przy kręceniu filmów jak robieniu zdjęć z wykorzystaniem UZ-kto nie widział na własne oczy jak to działa ten tego nie zrozumie.
Jakość obudowy i pomysł użycia obrotowego wyświetlacza,przy kręconiu filmów rewelacja,jak myślicie dlaczego wszystkie kamery cyfrowe mają taki patent??Mój aparat jest wyprodukowany w Japoni,jakość spasowania elementów i dobór plastiku-extra....Nigdy nie zapomnę jak wziąłem do reki pierwszą Minoltę Z1- te tandetne-festyniarsko-odpustowe quazi błyszczące guziczki na tylnej ściance i ta nędzna wajcha do przełaczania trybu pracy-buhahahahaha...
Jeżeli chodzi o użytkowanie,to zaskoczyła mnie szybkość z jaką pracuje obiektyw przy zoomowaniu- szybko i bezgłośnie.
Niezaprzeczalną i praktycznie jedyną wadą jest wolniejszy AutoFocus niż w Minolcie-Konice.
Ostatnią rzeczą jest prestiż marki-czy naprawdę ma sens porównywanie Canona z Panasonikiem-ludzie,a co znaczy Panasonic w świecie aparatów??
To,że obiektyw firmuje Leica to czysty chwyt marketingowy,zoom 12 razy,tutaj jest podobnie jak z matrycą 4 MP-wybieracie aparat po przeczytaniu tabelki z danymi technicznymi,czy po obejrzeniu zdjęć????
Co do jakości zdjęć-(każdy może zrobić to sam-nie mając aparatu w rękach) jak i aparatów firmy Olympus-robią dobre idiot kamery,to na pewno, nie jestem w stanie wypowiedzieć się kompetentnie więc nie będę tego robił...
Pozdrawiam serdecznie!!!!!
PS. Fuji jest droższe

środa, 12 maja 2004, 16:50

Ostatnio edytowano czwartek, 10 czerwca 2004, 00:25 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

środa, 12 maja 2004, 20:56

Z tych dwóch wybrałbym Fuji - co by nie mówić, to jest wyższa klasa. Jeżeli nie masz Parkinsona, stabilizacja nie da Ci zbyt wiele. Natomiast ten Nikon też wygląda ciekawie - nie kojarzę dokładnie co to za model, ale postaram się przyjrzeć mu bliżej w najbliższym czasie (gdyż cena atrakcyjną jest). O Panasonicu już pisałem wiele razy (przypomnę - niepochlebnie).

środa, 12 maja 2004, 21:07

Ostatnio edytowano czwartek, 10 czerwca 2004, 01:07 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

środa, 12 maja 2004, 21:55
gerth: chłopie nie kombinuj-Fuji to dobry aparat owszem,ale ja porównuje ceny w tych samych sklepach w USA,wszędzie tam gdzie Canon kosztuje 500$ za Fuji zapłacisz 700$ taka jest prawda-ja w przeciwieństwiedo Ciebie patrzę na ceny realne-a nie quasi promocje w jakichś wirtualnych sklepach internetowych...a co do,fuji to wyższa klasa ale za większą kasę,a wychwalając Panasonic'a się ośmieszasz :P

środa, 12 maja 2004, 22:24

Ostatnio edytowano czwartek, 10 czerwca 2004, 01:06 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

środa, 12 maja 2004, 23:29

gerth: chłopie nie kombinuj-Fuji to dobry aparat owszem,ale ja porównuje ceny w tych samych sklepach w USA,wszędzie tam gdzie Canon kosztuje 500$ za Fuji zapłacisz 700$ taka jest prawda-ja w przeciwieństwiedo Ciebie patrzę na ceny realne-a nie quasi promocje w jakichś wirtualnych sklepach internetowych...a co do,fuji to wyższa klasa ale za większą kasę,a wychwalając Panasonic'a się ośmieszasz :P

Hmmm ... czyż to nie ciekawe iż w sklepach w Polsce i USA jest duża różnica w cenach S1 a Fuji S7000 a u naszych TIP-ów nie ???? Przecież TIP raczej nie kupi aparatów hurtem od producenta żeby mieć je taniej ???
Jeżeli w USA jest przykładowo 200$ różnicy to u nas u TIPa te 800 zeta różnicy powinno być ale tak nie ma :-) . Ja się cieszę bo mnie S7000 wyniesie 80 zeta drożej niż najtańszy Canon S1 jaki był do kupienia :-)

SebX

środa, 12 maja 2004, 23:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona