Teraz jest wtorek, 2 czerwca 2020, 06:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Ptaki - obiektyw do lustrzanki czy zakup Coolpix p950? 
Autor Wiadomość

Post Ptaki - obiektyw do lustrzanki czy zakup Coolpix p950?
Witam, dysponuję lustrem Nikon 5300 18-105mm i chciałabym doradzić się, czy w cenie do 4000 zł, max 4500, rozsądniej będzie dokupić obiektyw (jeśli tak, to jaki?) czy osobny aparat np. Coolpix P950? Chodzi mi o amatorską fotografię ptaków, jestem przyrodnikiem. Chciałabym w tej cenie skorzystać z najbardziej optymalnej opcji.
Pozdrawiam :)

sobota, 4 kwietnia 2020, 20:00

Post Re: Ptaki - obiektyw do lustrzanki czy zakup Coolpix p950?
Używam Coolpix P1000. Aparat ten potrzebuje dużo światła. To warunek do uzyskania dobrych zdjęć.
Plusy: Niska cena, Świetnej jakości optyka, zoom dzięki któremu nie musimy robić cropa.
Minusy: Mała matryca wymaga dużej ilości światła, zdjęcia robić najlepiej w pełnym słońcu.
Aparat wolny, nie nadaje się do szybkich zdjęć.
Obsługę opiszę jednym słowem: Dramat. Nie mogę powiedzieć ani jednego dobrego słowa w tym temacie. Górne pokrętło nazwałbym imitacją, gdyż w większości przypadków jest nieaktywne i wszystkie najważniejsze nastawy trzeba wybierać pokrętłem obok ekranu.
Aparat do zdjęć statycznych.
Czy warto go kupić? Jeśli chcesz robić zdjęcia ptakom siedzącym na gałęziach w pięknej pogodzie to warto. Mając na uwadze stosunek ceny do możliwości / jakości.
Inną opcją może być Lumix G9 + Leica 100-400 ale taki zestaw to koszt około 12 tyś zł. Ogniskowa max 800mm oraz opcja 1600mm z 8 Mpix dają efekt lepszy od tej samej ogniskowej w coolpixie ale już podobnie przy porównaniu cropa z G9 i 3000mm z coolpixa. Coolpix P1000 jest uzupełnieniem ale nie może być jedynym aparatem jaki posiadasz. To nie jest aparat do wszystkiego.

wtorek, 14 kwietnia 2020, 15:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]