Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 03:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Aparat cyfrowy 
Autor Wiadomość
Post Aparat cyfrowy
Witam

Canon A 60, A 75
Olympus C-450, C-4000
Pentax Optio 30
Minolta E323
Nikon Coolpix 3200
Sony DSC-P52, DSC-P72, DSC-P8
Inna propozycja

Maksymalna cena to cena najdroższego z powyższych

Bardzo bym prosił o pomoc w dokonaniu wyboru preferowana cena to 1100. Prosił bym o jedno zdanie do każdej pozycji, ukazanie wad i zalet. Jestem początkujący i niechciałbym kupić czegoś co nie jest warte.

Za pomoc z góry dziękuję...

poniedziałek, 24 maja 2004, 17:55

Post re
hmm, dochodzi tam olympus c-460, ale to coś podobnego do c-450. Do 1100 to jeszcze nikon sq, podobno całkiem przyzwoita maszynka.
Poza tym do czego ten aparat będzie ci potrzeby, bo jak automat, to raczej nie c-4000, ale jeśli chcesz manualem się bawić, to ten będzie najlepszy
a zastanawiałeś się nad a70? to a60 z większą matrycą, kosztuje około 1100 na allegro u tipa, a od a75 jak dla mnie różni się niewieloma rzeczami

poniedziałek, 24 maja 2004, 18:51
Częściej Auto

poniedziałek, 24 maja 2004, 20:12

Ja polecam tradycyjnie Olympusa C-310. To perfekcyjny kompakt dla amatorów - naprawdę dobre zdjęcia (takie jak u poprzedników - C-300, C-350) i bardzo dobra cena (850zł).

poniedziałek, 24 maja 2004, 20:58

Post re
a co byś powiedział na canona a70? jest na karty cf, ma dobre auto (ale trochę gorsze od olka), ma pełnego manuala (w końcu nie powiedział pan, że tylko auto) i kosztuje na allegro u ss 1150. Ja brałbym tego, ale jak niepotrzebny manual to myślę że c-310. To nowy model, jak powiedział tomekk idealny do zastosowań rodzinnych, tyle, że jest na drogie karty xd picture card, co mnie do niego zniechęca.
Właśnie, jeszcze jedno. Jeżeli nie zależy Ci tak bardzo na zoomie optycznym, to jest jeszcze canon a300. Kosztuje 700zł, ma nieco więcej ustawień od olka c- 310, również bardzo dobre auto, jest na karty cf, tyle, że nie ma zoomu optycznego. Na dodatek robi filmiki w większej rozdzielczości od olka (a300 640x480 30s. a olek 320x160 ograniczone kartą pamięci), tyle, że krótsze.
Ja sam nie wiem, najlepiej by było a300 z obiektywem c-310, bo zoom, ale tak nie ma :) Także radziłbym się zastanowić, bo łącznie z kartą pamięci 128mb różnica wynosi sporo- ok. 250zł.
PS Tomekk: Ale ten Olympus C-310 to totalny głuptak, prawda? Jak patrzyłem na jego opisy, to zbyt wielu ustawień manualnych nie miał.

poniedziałek, 24 maja 2004, 21:11

superbike Ty tez jestes głupi bo nie wiesz czy to głuptak :)

poniedziałek, 24 maja 2004, 21:25

Post re
Ekspert napisałem "z tego,co czytałem", jego dane techniczne na to wskazują, ale chciałbym się upewnić

wtorek, 25 maja 2004, 16:16

@Superbike: Absolutnie. Głuptak. Tylko robi zdjęcia mądrzejsze od wielu manualowców :)
@Ekspert...: w przedszkolu mojej córki mojej siostry mówią "kto przezywa, ten sam się tak nazywa". Szkoda, że w Twoim przedszkolu nie...

wtorek, 25 maja 2004, 18:58

Post re
Aha, wierzę Ci, bo sam masz c-300. Podoba mi się jego stylistyka (taka stonowana, nie lubię tych dziwnych rzeczy, wolę, żeby aparat wyglądał jak najprościej), jest mały, poręczny, na 2 baterie, jak to olek robi ładne zdjęcia, uznają euro-gwarancję, tylko te karty xd mnie baaardzo u niego wkurzają, bo to tak, jakbyś w porównaniu do aparatu na karty cf dołożył 100zł, a do z sd 50zł i ja tak robię i wtedy ta cena (min. 950) już nie jest taka atrakcyjna. Mówię oczywiście o kartach 128mb. Ale mimo to, jak nie chcesz dokładać do a70, to olek i tak wygrywa. Ja sam (tyle, że ja jeszcze bardzo, bardzo miło widzę manuala, bo nie będę aparatu zmieniał nie wcześniej niż na 5 lat, chyba, że się popsuje)kupowałbym za tą kasę Canona A70, bo A75 mnie nie przekonuje i jest droższy na dodatek.
PS Ostatnio widziałem Canona Ixusa II za 1150, może jeszcze do ok. 1100 ten wchodzi w grę, hm? Nie wiem o nim za wiele, ale ma podobne parametry jak c-310, 9 polowy af, jest na karty sd (to tak jak odjąć 50zł), tyle, że ma tylko 2x zoom. Sam nie wiem, tak tylko rzuciłem propozycję, ale rzeczywiście c-310 będzie chyba najlepszym wyborem, bo jest najnowszy, więc pewnie go udoskonalono.
PS2 (Nie play station :D ) Czy można znaleźć gdzieś jego fotki?

wtorek, 25 maja 2004, 22:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]