Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 04:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Olka C4000 czy NIKON Coolpix 3200? 
Autor Wiadomość
Post Olka C4000 czy NIKON Coolpix 3200?
Jak w temacie. Ktore jest lepsze i dlaczego? Do NIKONA gratis 128 MB pamieci. Czy oplaca kupowac te, ktore daja gratis pamieci?

piątek, 28 maja 2004, 21:58

Post re
nikon to bardzo dobra firma, ale te aparaty dzielą 2 klasy różnicy! Olympus ma większą matrycę, ma manualne nastawy, większy wyświetlacz, to po prostu wyższa klasa! To tak jak porównywać fiata punto z peugeotem 406 mniej więcej za tą samą cenę!

piątek, 28 maja 2004, 22:43

Może nie przesadzajmy z tymi 2ma klasami. Nikon 3200 to całkiem dobry aparat dla amatora. Totalnemu laikowi, który dodatkowo nie ma zamiaru zacząć się bawić w "prawdziwe fotografowanie" poleciłbym jednak Nikona wraz z pamięcią (rozumiem że cena ta sama).

Jednak dla wszystkich innych polecam jednak C-4000. Tam już można bawić się w manualne ustawienia.

piątek, 28 maja 2004, 23:24

Post re
ale wydaje mi się, że za tą samą cenę można dostać cosik lepszego, choćby olympus c-310.

sobota, 29 maja 2004, 00:01

sobota, 29 maja 2004, 06:32

Od C-4000? Zawsze coś się znajdzie. Jest mniejszy, lżejszy i szybszy. Ale to po prostu cyfrowa małpka, więc porównywanie jej z C-4000 mija się z celem. Podobnie jak Nikona 3200.

Chcesz bardzo dobrego i taniego, chociaż już niebyt nowego sprzętu z pelnym trybem manualnym? Jeżeli tak, C-4000 jest jak najbardziej wart zakupu. Jeżeli wystarczy Ci "full-automat" - wówczas warto myśleć nad wymienionym przez Ciebie Nikonem bądź też na C-310. Wszelkie "gratisy" przyjmowałbym z wdzięcznością pod warunkiem, że nie wliczono już ich w cenę aparatu - bo czasami niektóre sklepy zdrowo kombinują, ogłaszając na wielkich planszach niebywałe promocje - tymczasem, gdy przyjrzeć się bliżej tym promocjom, jest to często zmyła jakich mało. W końcu dlaczego dobry sprzęt miałby być przeceniany tak po prostu? Zawsze jest jakiś haczyk. Np. w ofercie EuroAGD, mojej ulubionej i wiodącej firmy, jeżeli chodzi o cyfrówki (i nie tylko) widziałem ostatnio Olympusa C-700 w super okazyjnej cenie - obniżka z 2000 złotych na 1500. Brzmi zachęcająco, prawda...? ;)

Pozdrawiam.

sobota, 29 maja 2004, 11:05
A jesli chodzi o jakosc zdjecia, to ktore jest wart polecenia? A to co powiedzial Ginty to mysle, ze ma racje.

niedziela, 30 maja 2004, 12:11

Nikonem nie robiłem zdjęć, więc się nie wypowiem. C-310 postaram się obadać w tym tygodniu, nie sądzę jednak, bu ustępował dużo C-350, który - jak na niezbyt drogi automat - robi naprawdę bardzo dobre fotki. Znakomite fotki (jak na swoją cenę) można robić również C-4000. Który lepsze - (C-350 czy C-4000) - można się kłócić, bo słyszałem opinie, że C-350 przewyższa pod tym względem C-4000; jednak pełny manual w C-4000 pozwala na pełną kontrolę nad zdjęciem, co w końcowym rozrachunku daje (w moim odczuciu) lepsze efekty. Poza tym masz jeszcze naprawdę rewelacyjne makro... Ja bym kupił C-4000, to jednak rzeczywiście wyższa klasa sprzętu. Nie jest zabójczo szybki, nie jest nowy, do tego niezbyt efektownie wygląda, ale foci dobrze i na wiele pozwala - a to chyba najważniejsze.

Jeżeli masz dylemat a już sobie wstępnie wytypowałeś sprzęt - koniecznie obejrzyj go na żywo przez zakupem, przećwicz go trochę (na ile się da). Może zauważysz jeszcze coś ważnego (np. - że aparat zupełnie nie leży Ci w ręce).

Pozdrawiam.

niedziela, 30 maja 2004, 23:25

Jak zastanawiasz się nad jakością zdjęć to lepiej po prostu je obejrzyj http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html
:D

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:29

Słusznie, tylko, że jakość zdjęcia wynika w pierwszym rzędzie z umiejętności fotografującego - należy brać na to poprawkę przy przeglądaniu albumów stanowiących zrzut przypadkowych zdjęć z danego aparatu.

Co absolutnie nie oznacza, że nie przeglądanie zdjęć jest stratą czasu... Dobrze jest jednak poszukać fotek o charakterze czysto testowym - tablice, zdjęcia porównawcze robione w zbliżonych warunkach...

I uważaj na strony producentów, tamte fotki to na ogół absolutny maks tego, co da się z aparatu wycisnąć... Zdecydowanie bardziej przeciętne fotki znajdziesz w naszym albumie... ;)

Poz.

poniedziałek, 31 maja 2004, 00:48
Nie jestem on. Jestem kobietka :) A co do samplesa zdjec, to nie bardzo wierze w to. Bo moze to nie jest prawdziwa fotka. Czy w Niemczech sprzedaja tansze cyfrowke od Polskiego? Gdzie najlepiej kupowac: tu czy tam?

poniedziałek, 31 maja 2004, 09:22

Bardzo przepraszam. ;) Ale nie zasygnalizowałAś. Bardzo mi miło powitać na forum przedstawicielkę efektowniejszej z płci. Niemniej nic się nie zmienia, jeżeli chodzi o aparaty i zdjęcia testowe. :)

Ewentualne ślady obróbki są przeważnie widoczne w EXIFie (nagłówek pliku), ale same zdjęcia w ogólnych galeriach niewiele wnoszą - na ogół są to zdjęcia udane, najlepsze z najlepszych, czasami podrasowywane, które demonstrują raczej zdolności fotografa niż możliwości aparatu. Stąd pojawiła się nasza inicjatywa stworzenia albumu forumowiczów (http://www.fotografowanie.tk) ze zdjęciami robionymi w różnych, "przeglądowych" warunkach i do tego zamieszczanymi w oryginalnej wersji - tak jak z aparatu wyszły. Niestety ciężko jest dopracować przy takim spontanie jakąkolwiek powtarzalność warunków, ale nie zaszkodzi je poprzeglądać...

W Niemczech wciąż jest nieco taniej, jednak nie dam głowy, jak jest z gwarancją - teoretycznie powinna być respektowana we wszystkich sklepach UE, jednak w praktyce różnie bywa.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 31 maja 2004, 12:13
Czy moze ktos zna adres strony niemieckie, ktore sprzedaja aparaty cyfrowe?

poniedziałek, 31 maja 2004, 15:18

Niemiecki E-bay, takie nasze Allegro, ale lepsze...

A ponadto...

http://www.idealo.de/preisvergleich/Pro ... oALMXBKTxe

Powyżej adres wyszukiwarki do niemieckich sklepów internetowych (ale przyjrzyj się starannie kosztom wysyłki, czasami w ten sposób sklepy rekompensują sobie okazyjne ceny aparatów).

Nic więcej na ten temat nie wiem.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 31 maja 2004, 18:01
Dzieki za stronke, przydala mi sie :) W lipcu jade do Niemiec, wiec moze tam kupie jesli jest taniej. Dzieki za wszystkie info, ktore byly mi pomocne. Buziolki dla kochane ludziska :*

wtorek, 1 czerwca 2004, 06:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona