Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 06:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Z1 vs P73 vs A80 
Autor Wiadomość

Post Z1 vs P73 vs A80
Co zaproponujecie z tych aparatow?
Z1 - pelen automatyk, zoom x10 filmy 30fps - lecz niestety troszke duzy
p73- tez ogromne mozliwosci manualne - ale to sony:? zoom x3, filmy 30 fps, ale za to malutki...
a80 - tez opcje "na poziomie", ale podobaja mi sie zdjecia robione tym aparatem przez M... takie kolorowe - to taki aparat czy fotograf?

zalezy mi na dobrej jakosci zdjec, a fotografowaniem chce zajac sie na powaznie... niektorzy (na szczescie mniejszosc) Z1 uwazaja za fabryke aberracji - ja uwazam ze robi jaczej przyzwoite zdjecia

prosze o male recenzje JAKOSCI ZDJEC i mozliwosci

poniedziałek, 31 maja 2004, 20:34

Ja z ww. wybrałbym A80. Sam już dość dobrze opisałeś te aparaty.. została Ci więc zupełnie subiektywna ocena zdjęć i wygody aparatów. Idź do jakiegoś sklepu i pobaw się nimi.

poniedziałek, 31 maja 2004, 21:45
tylko A80 zdjęcia rewelacja, jakość fotek z z1 jest kiepska przy canonku a dochodzi jeszce wysoka znana awaryjność, soniak też jest OK i sony jest coraz l;epsze w aparatach

poniedziałek, 31 maja 2004, 22:42

dla mnie osobiscie sony odpada na starcie; juz kiedys pisalem o moim podejsciu do tego typu firm, wiec nie bede sie dublowal
z1, a a80...
powiem szczerze, ze ja wzialbym a80, ale nie jestestem w stanie podac logicznej i rzeczowej rpzyczyny... :wink:

poniedziałek, 31 maja 2004, 22:56
Moderator

Post Re: Z1 vs P73 vs A80
shadoow napisał(a):
a80 - tez opcje "na poziomie", ale podobaja mi sie zdjecia robione tym aparatem przez M... takie kolorowe - to taki aparat czy fotograf?

To taki aparat... jeśli chodzi o kolory, bo powszechnie wiadomo, że Canon je podbija. W Minolcie możesz też to ustawić w menu i nie rozumiem czmu się kogoś zmusza do upiększania rzeczywistości (Canon). Choć ta opcja w Minolcie to nie to samo i nie daje tak dobrych efektów. Jednak ja wolę widzieć to co jest naprawdę, a nie jakieś cuda. Zresztą czasami mam wrażenie (widać to na moich fotkach w albumie), że Z1 też potrafi zwiększyć kontrasty i coś tam pozmieniać, aby wyglądało "lepiej".

poniedziałek, 31 maja 2004, 22:59

Mi się wydaje że to jest trochę tak że A80 to aparat dla zamożnych amatorów, a Z1 dla biednych... proamatorów :D

poniedziałek, 31 maja 2004, 23:03

Z1 jest warta polecenia, o ile szukasz UZ.

W Sony jakoś nie wierzę. Nie to, żebym uważał Soniacze za sprzęt beznadziejny, ale rewelacyjne nie są. Dobrze, że tanieją. Prawdę mówiąc (pisząc) z serii P-x2 najbardziej podobał mi się najtańszy P-32 - taki śmieszny aparacik, ale nawet przyjemnie się nim foci, szkoda tylko, że porządna karta do niego kosztuje 30-40% wartości aparatu. W każdym razie nie wierzę, by seria x3 różniła się od x2 w dramatyczny sposób pod względem jakości uzyskiwanych zdjęć, a to chyba sprawa kluczowa. Bo ergonomii Soniaczy nie mam nic do zarzucenia.

Stąd drogą eliminacji zostaje A80. Rzeczywiście można nim uzyskać bardzo dobre fotki - choćby M. u nas tego dowodzi, Jego fotki należą (jak dla mnie) do najlepszych na forum.
Problem w tym, że ja ogólnie w sumie lubię i cenię sobie Canony ze wskazaniem na serię A - stanowią udany kompromis pomiędzy ceną a jakością. A80 stopniowo tanieje, więc staje się coraz atrakcyjniejszym zakupem.

Więc - wybierając z tej trójki - chyba kupiłbym A80, jeżeli nie musi to być ultra zoom (z tym, że ja lubię UZ).

Pozdrawiam.

poniedziałek, 31 maja 2004, 23:13

Co sie z Wami stalo? Najpierw zachwalacie Z1 a teraz polecacie A80?:D Oczekiwalem ze posypia sie pochwaly dla minolty... a tu prosze:D Zauroczyl mnie Z1, ale canon tez ma dobry aparat....

poniedziałek, 31 maja 2004, 23:37
Moderator

No wiesz... Dla mnie wybór jest tak oczywisty, że nie warto w ogóle o tym pisać... => Minolta Z1 :!:

Szczerze. No chyba, że nie potrzebujesz UZ, ale to wielka frajda mieć wolność, jaką daję zoom 10x.

wtorek, 1 czerwca 2004, 00:31

Ja nie zachwalam Z1. Ma swoje zalety, ale ma i bardzo istotne wady. Opinie zbiera niekoniecznie pozytywne (ale poza tym forum, bo tu założyliśmy fanklub zetek); na dodatek im dłużej jest na rynku, tym gorzej to wygląda. Niemniej - jeżeli bardzo chcesz kupić UZ i ma to być najszybszy z aparatów w tej klasie + na dodatek kręcić niezłe (jak na cyfrówki) filmy - a inne cechy odgrywają drugrzędną rolę - to Z1 jest jak najbardziej godna polecenia. I to wszystko, bo przecież temat wałkowaliśmy tutaj mnóstwo razy i mimo skromnej opozycji antyminoltowej na forum wywiązały się całkiem żywe dyskusje - które to zresztą wątki, sądząc po Twoim ostatnim poście zauważyłeś, więc o Z1 wiesz wszystko... ;)

Ale ponieważ nie robisz wrażenia osoby straconej dla UZ, więc może ciekawszą propozycją byłby właśnie Canon A80? W moim odczuciu robi lepsze jakościowo fotki i ogólnie przyjemnie się z nim współpracuje.

A P73 - jw.

Pzodrawiam.

wtorek, 1 czerwca 2004, 10:48

wtorek, 1 czerwca 2004, 17:05

Ultra Zoom czyli olympusowska sygnatura wszystkich aparatów z dużym zoomem optycznym (czyli C-2100 UZ oraz całej gałęzi C-7xx UZ). Nadużywam trochę tego określenia, rozszerzając jego znaczenie również na aparaty tego typu innych firm - ale tak jest wygodniej... Czyli potocznie to sprzęt z zoomem optycznym 8x i więcej.

Pozdrawiam.

wtorek, 1 czerwca 2004, 17:15

Ale ponieważ nie robisz wrażenia osoby straconej dla UZ, więc może ciekawszą propozycją byłby właśnie Canon A80? W moim odczuciu robi lepsze jakościowo fotki i ogólnie przyjemnie się z nim współpracuje.
Pzodrawiam.

Straconej dla UZ? Przyda sie na pewno zoom - zwlaszcza ... i to jest kluczowe slowo: chce zajac juz nie amatorsko, lecz juz troszke bardziej profesjonalnie... zalezy mi na dobrych ustawieniach manual... Canon ma torszke maly zoom... jakosc zdjec tez wydaje mi sie lepsza w minolcie...

zalezy mi tez na filmach, dlatego canon takze odpadnie znowu..... ale sony podobno zbieraja dobre recenzje....

proste pytanie: jaki aparat dla przyszlego zawodowca:D?

jeszcze jedno: jak Z1 lezy w dloni? Mieszkam w mniejszym miescie i narazie nie mam mozliwosci wybrania sie do miasta na obejrzenie. Ja mnge wnioskowac z obrazkow ze aparat jest troszke duzy... Czy da sie go zapakowac np. na wycieczke rowerowa? Jest poreczny?

środa, 2 czerwca 2004, 23:44
Moderator

Jeśli chcesz mieć dużego zooma i do tego dobrą jakość filmów, to pozostaje tylko Minolta Z1, chyba że stać Cię na Z2 ;) (jest lepsza zdecydowanie).

Co wielkości aparatu możesz się baaaardzo zdziwić. Tak samo było ze mną. Gdy ją zobaczyłem w sklepie na półce, to nie wierzyłem, ze jest taka mała... Poważnie!

Co do jej możliwości manualnych to są ogromne - tzn. jest tam praktycznie wszystko czego potrzeba i całkowicie wystarczają. No i ta szybkostrzelność i ergonomia - po prostu sama przyjemność użytkowania.

czwartek, 3 czerwca 2004, 02:47

Z1 nie podoba mi się i to bardzo - wygląd aparatu. Co do zdjęć - nie mam zdania.

Sony - tanie modele to pomyłka - drogie całkiem sympatyczne.

Canon - Następny mój aparat to też będzie Canon a z A80 jestem zadowolony (oststnio robiłem zdjęcia dla Banku na targach i już płyta jest sam nie wiem w ilu kopiach tak się wszystkim podobało) więc coś w tym musi być.
Jeżeli bym teraz kupował aparat to już Canon S50 - cena spadła prawie do A80 (S50 1899 zł) czyli jak kupimy A80 + Aku + ładowarka to pewnie i wyjdzie więcej niż S50 z alu i ładowarką która jest w komplecie.

Takie jest moje zdanie.

czwartek, 3 czerwca 2004, 10:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona