Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 18:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 co wybrać? minolta z2 cannon s50 sony v1 
Autor Wiadomość
Post co wybrać? minolta z2 cannon s50 sony v1
Szukam aparatu do 2500 tys. którym mozna się troche pobawić i jest solidny w budowie. Jeszcze niedawno chciałem kupić cannon s 50 - czytałem o nim wiele i miał same dobre oceny. Teraz jednak pojawił się sony v1 za podobna cenę większy zoom i równie dobra jakośc zdjęć.
Czytająć więcej odkryłem minoltę z2 - ogromny zoom ale czy jakość zdjęć jest równie dobra jak u cannona czy sony?
Zastanawiam sie także czy warto jest dołożyć trochę i kupić oli 5050.
Czy ktoś sprawdzał te aparaty i może mi dać obiektywną ocenę?
Dzięki za pomoc.

środa, 9 czerwca 2004, 23:06

S50 sam się bawie i jestem nim zachwycony.
Zdjęcia robi rewelacyjne, solidna obudowa metalowa, rewelacyjnie działa na auto jak i posiada pełny manual.
:!: I to co bardzo ważne kosztuje jedyne 1900 zł :!:

Z2 mi się strasznie nie podoba - co do zdjęć jeszcze mnie nikt nie zaskoczył super zdjęciem.

Ja jestem za S50 - Canon to Canon :D

czwartek, 10 czerwca 2004, 00:15

Ja bym się jeszcze przyjrzał Fuji S-7000. pomimo totalnej krytyki tego aparatu na tym forum uważam, że jest naprawdę wart uwagi. Sam jestem jego szczęśliwym posiadaczem. Póki co porównywałem jego możliwości do Oli 740 i wypada znacznie lepiej. Lepsza ostrość i mniejsze szumy. Ale wszystko zależy do czego chcesz aparat wykorzystywać.
Mi się udało za 2650 kupić cały komplet tzn. aparat, karta pamięci 256 mb, akumulatorki (2 kpl), tulejka+filtr UV oraz torba. Za te pieniądze uważam rewelacja ... ale to moja subiektywna ocena ;)
Pozdrawiam

czwartek, 10 czerwca 2004, 00:35

Jeżeli chodzi Ci o solidny aparat i tak bardzo nie zależy Ci na zoomie, to wybrałbym C-5050. Można dostać w granicach 2000zł, więc oferta jest wyśmienita. Jeżeli jednak "korci" Cię zoom, zastanów się nad Fuji S7000, Nikonem 5700 i Minoltą 7Hi (ze wskazaniem na dwa ostatnie, a zwłaszcza ostatni). Co by nie mówić, to S50 i Z2 to nie ta klasa (Z2 w porównaniu do 7Hi, S50 w porównaniu do C-5050)... W przypadku wyboru Z2 czy S50 wybierasz zoom kontra jakość zdjęć. Różnica w zoomie jest bez wątpienia kolosalna, no a różnica w jakości tylko zauważalna.

czwartek, 10 czerwca 2004, 11:20

Zgadzam się z tym co powiedział TomekK. Dodam tylko że dla totalnego amatora Canon S50 jest najlepszym wyborem ponieważ jest najbardziej kompaktowy i najłatwiej zrobić nim dobre zdjęcie.

Jeśli jesteś doświadczonym amatorem i jak tonapisał TomekK korci Cię zoom, to dobrym pomysłem na początek dobrym wyborem wydaje się być Minolta Z2.

Najlepszą jakość zdjęć (w doświadczonych rękach) da Olympus 5050 lub 5060.

Odradzam jednak Fuji S7000, Nikonem 5700 i Minoltą 7Hi... jeśli są potrzebne Ci funkcje jakie dają te aparaty to powinieneś nazbierać jeszcze trochę kasy (do 3000zł) i kupić Minolte A1. Bije ona na głowę Fuji i Nikona, a od Minolty 7Hi różni ją 3x lepszy akumulator.

czwartek, 10 czerwca 2004, 11:40
Post co wybrac? to trudniejsze niż myślałem
nie wiem jak wy ale ja opieram się sporo na stronie http://www.dpreview.com. Niestety nie maja tam ocenionego minolty z2.
Oli 5050 minolta 7hi i cannon s50 mają ocenione jakość zdjęć na 8.
tylko cannon g3 i sony v1 ma lepszą jakośc zdjęć ale to różnica 0,5 punktów
Z kolej na stronie http://www.megapixel.net najwyżej z tych wszystkich ocenili oli 5060 prawie max 9.6 tu minolta wypadła też niezle 8,6
Jeżeli jednak spojrzy się na cenę to bezkonkurencyjny jest Z2
http://www.buy-2000.com od g5 czy oli 5060 jest taszy o tysiaka.
Więc z tego punktu widzenia moge jedynie do z2 porównać sony v1 i s50
Pozatym nie jestem przekonany co do tych jakości zdjęć może po krótkiej wprawie minoltą też można robić zdjęcia tak jak g5?
Kurczę dalej nie wiem co robić chciałbym mieć dobrą jakość ale ten zooooom mnie bardzo kusi z doświadczenia wiem że sie przydaje.
Może ktoś udowodni ze jakość zdjęc na minolcie dorównuje g3 lub s50 ale co z sony V1 warto dopłacić troche podobno ten aparacik dorównuje g5
Co wy na to?

czwartek, 10 czerwca 2004, 14:47

Nie wierz DPreview... A zwłaszcza ich ocenom. Jeśli chodzi o jakość zdjęć bezkonkurencyjny będzie Olympus C-5050/5060 lub Canon G5, przy czym pierwszy z tych modeli jest tańszy o ok. 500zł od dwóch pozostałych, a moim zdaniem chyba najlepszy z nich wszystkich (subiektywnie, choć obiektywnie też pod tym względem, że ma najfajniejszy obiektyw :). 7Hi robi nieco gorsze zdjęcia od C-5050, ma za to większe możliwości. Jakością trochę ustępuje im Nikon 5700 i jeszcze nieco bardziej Fuji S7000, ale mają one dość porównywalne możliwości do 7Hi. Minolta Z2 nie dorównuje im jakością zdjęć z pewnością - nie będziesz w stanie nią robić tak dobrych zdjęć, jak wymienionymi wyżej aparatami.
Nie wiem, jakie masz wymagania co do jakości zdjęć. Jeśli mają być po prostu dobre, to Z2 wystarczy Ci w zupełności. Jeśli masz bardzo duże wymagania, zdecyduj się na C-5050 lub 7Hi. Ja chyba wybrałbym ten ostatni model.

czwartek, 10 czerwca 2004, 16:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]