Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 22:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 s5000 albo... no wlasnie - co? 
Autor Wiadomość
Post s5000 albo... no wlasnie - co?
Witam wszystkich.
Jutro sprzedaj swoja s3000 i zostanie mi karta xD 256 - specjalnie jej nie sprzedaje, bo napalilem sie na s5000 - i tu mam pytanie - aparat kupie za ok. 1600 zł - czy jest cos w tej cenie takze na karty xD ale lepsze? Czy to jest jednak najlepszy wybor?

Pozdrawiam!

czwartek, 22 lipca 2004, 09:16
Post I jeszcze jedno...
co to znaczy, ze s5000 moze interpolowac zdjecia do 6Mp? Jak takie zdjecie wyglada? Czy traci na tym jakosc?

czwartek, 22 lipca 2004, 09:32

odnosnie wyboru aparatu moge powiedziec Ci niewiele - mnie bardzo sie s5000 podoba, ale w jednym z watkow (tutaj) sugerowano, ze sa lepsze aparaty (olympusy) rowniez na xd; pozostaje kwestia ceny...
ja natomiast zajme sie kolejnym postem.
interpolacja (wraz z aproksymacja) - podstawa metod numerycznych; a z czym to sie je :?:
otoz majac n punktow w przestrzeni, mozna na podstawie interpolacji wyciagnac (przyblizona, przewidywana) wartosc funkcji stopnia bodajze n-1 (nie pamietam juz dokladnie, a notatki z wykladu sa gdzies tak gleboko...). oczywiscie in wiecej punktow do interpolacji, tym dokladniejszy bedzie wielomian; nigdy jendak nie ma 100% pewnosci, ze w ktoryms tam miejscu funkcja zachowa sie jednak inaczej niz wynika z Twoich obliczen.
czym jest interpolacja w aparacie :?:
kazdy z pikseli odbiera sobie nasycenie swojej barwy (jezeli matryca nazwana jest 6, to w rzeczywistosci jest tylko 2 - po dwa na trzy podstawowe barwy.) i tak powstaje obraz.
gdyby natomiast instepolacja byla z 6 do 12, to wtedy kazdy piksel lapie jakby co drugi punkt, ktory lapalby w rzeczywistosci, a to co jest pomiedzy nimi, skoro nie ma jak zlapac, to sobie interpolacyjnie "przewiduje" - wylicza.
efekt - bardzo rozny.
czasem roznica jest niewidoczna, a czasem zdjecia wygladaja jak w podanym tu kiedys prywatnym tescie kodaka 6490 (takie rozmyte i nie wiadu czy ostre). tak czy inaczej - zdjecie ma wiekszy format.

czwartek, 22 lipca 2004, 10:49
Post Tak myslalem
Tak myslalem co do tej interpolacji... A co do aparatow - to jakos Olympus nie bardzo mi pasuje - chyba, ze jest jakis model, ktory nie wyglada na COMPACT :?: Tak czy siak s5000 to i tak o niebo lepiej niz s3000 wiec bede na pewno zadowolony... Dzieki za odp.

czwartek, 22 lipca 2004, 11:02

rozumiem Cie - s5000 to jeden z nielicznych kompaktow wygladajacych jak aparat, a nie mydelniczka z obiektywem...
glowne zastrzezenia byly tam do 2s migawki (maksymalnie) i ze w ogole jest to ponoc nizsza klasa aparatow (porownanie z 760 is1)
tak czy inaczej - ja i tak jestem w s5000 zakochany, pomimo ze sam posiadam a1, ktora rowniez kocham szczerze (miejmy nadzieje, ze szykuje sie maly romansik z dynax 7 digital...) :wink:
na pewno duzym plusem fuji jest ta matryca - inny ksztalt pikseli niz wszystkie inne matryce.
watpie abys nie byl zadowolony tym aparatem, ale moze ktos inny jeszcze cos sie tutaj odezwie... :?: :?:

czwartek, 22 lipca 2004, 11:21

Rzeczywiście s5000 to kusząca propozycja Fuji zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd, czy budowę aparatu - jak kto woli.
Lecz przeglądałem jego zdjęcia testowe i te z użyciem fleszu nie wyglądały zbyt ciekawie. Inne były niezłe, choć nie rewelacyjne.
Myślę, że producent ma na celu skuszenie potencjalnych nabywców aparatu właśni profesjonalnym wyglądem. A w środku trochę bardziej zaawansowany kompakt.
Ale to tylko moje zdanie, więc jeżeli aparat jest twoim natchnieniem, to nie zrażaj się tą opinią.

wtorek, 27 lipca 2004, 18:56
Moderator

Poza super wyglądem i obudową ten aparat nie ma nic ciekawego. Czas otwarcia migawki na poziomie 2 s, to cecha apratów za 200 zł, a brak balansu bieli (manual) w niczym mu nie pomaga.

Jeśli NIGDY nie będziesz chciał zrobić dobrej fotki nocnej, to możesz go kupić, jednak większość ludzi lubi się w takie rzeczy bawić (efekty są super), dlatego ja bym go nie kupił.

wtorek, 27 lipca 2004, 19:10

no i tu się trzeba z Vendeurem zgodzic, poniewaz rzeczywiscie (niestety) tak jest... :(

wtorek, 27 lipca 2004, 21:52
s5000 ma nie wiele do zaoferowania...ja kupujac aparat sugeruje sie przedewszystkim firma ktora zajmuje sie typowo produkcja sprzetu foto. Czyli przedwszystkim canon,minolta,nikon, olympus. Na kary xD masz z tych modeli tylko olympusa...nie mam jakos przrkonania do fuji czy do kodaka....a to ze aparat wyglada jak profesjonalny nie znaczy ze uzyskasz z tego dobry efekt!! Ladnie wygladajacy aparat nie zrobi Ci ladnych zdjec....przedewszystkim szukaj dobrej optyki, fuji generalnie z optyka nie jest najgorszy....nie wiem jak s5000 bo nie pamietam ale wiem ze nie ktore modele maja optyke nikkora czyli dosyc dobra....
pozdrawiam

wtorek, 27 lipca 2004, 22:22
Post fuji
Ja wziąłbym F700,f701 lub f801 ale to są te lepszejsze FUJI i nie wiem czy cenowo Ci odpowiada.
albo wiem że można gdzieniegdzie dostać ostatnie sztuki 602 i one są niedrogie a 100 % Twoich potrzeb miałbyć od razu spełnionych.
Albo s20Pro ale to chyba zupełnie inna bajka.

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 16:38
Moderator

S20 chyba nieco za drogi. Co do 602 to zgodzę się, że całkiem niezły sprzęt, ale dość stary.

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 17:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]