Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 07:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 jaki skaner wybrać? 
Autor Wiadomość
Post jaki skaner wybrać?
Mam na oku skanery Canona: 5000 F , 8000 F lub Lide 80 , a może HP 5530 ? Nie siedze w tym zna sie ktoś na tym.

środa, 28 lipca 2004, 19:05

Ja ze skanerów jakoś wole Musteki a drukarki HP

środa, 28 lipca 2004, 19:09

Post re
dokładnie nie mam pojęcia, wiem tylko, że najlepsze są musteki potem microcośtam i canony, potem hp i plusteki, ale nie wiem, jak to się ma do konkretnych modeli.

środa, 28 lipca 2004, 19:15

Witam! polecam zdecydowanie skanery Epsona! Epson Perfection 2400 lub wyższy model. Są nie do pobicia w tej klasie cenowej! czytaj recenzje. Ja posiadam dwa skanery tej firmy i nie spotkałem naraz takiego kompromisu w modelach innych firm, a mianowicie: szybkość, jakość, możliwości. Naprawdę polecam!

środa, 1 grudnia 2004, 01:28

Przymierzam się do zakupu Epsona (Perfection 4990 Photo). Długo czytałem przeróżne opisy i opinie dotyczące skanerów. Zaglądałem na strony hobbystyczne, fora itd., głownie anglojęzyczne. Ten model można kupić za kwotę poniżej 2000 zł brutto. Co oferuje? 4800x9600dpi, USB 2.0 High and Full Speed, FireWire IEEE 1394, gęstość optyczną: 4.0Dmax, dobre wyposażenie i oprogramowanie. Dokładne parametry można znaleźć w Internecie.
Pracowałem kiedyś na Epsonach w pewnym wydawnictwie. Na tamte czasy te skanery były bardzo dobre. Teraz mocno się zastanawiałem nad wyborem między Epsonem i Microtekiem. Na trzecim miejscu brałem po uwagę Canona, ale już raczej z mniejszym entuzjazmem. Na czwartym miejscu widziałbym pozostałe firmy. Każdy tu może mieć różne preferencje w wyborze i własne doświadczenia. Często nasze wybory sprzętu uzależniane są od opinii znajomych: ten jest super! A tamten do bani... Takich opinii nie traktuję poważnie. Szukam wypowiedzi popartych choćby kilkoma konkretnymi spostrzeżeniami.
Ciekaaw jestem opinii innych w tym względzie.
Warto długo szperać z wyszukiwarką internetową i cierpliwie gromadzić wiedzę, odfiltrowaną także z marketingowych łgarstw cudosłownych. Rekłama wszystko może! Podawane opisy bywają bardzo powierzchowne. Trzeba wszystko sprawdzać i porównywać... A w sklepach murowanych Sprzedawcy zwykle i tak niewiele wiedzą. Są mało zainteresowani pogłębianiem swojej wiedzy i to wcale nie tylko Ich wina.
Pozdrawiam

sobota, 22 stycznia 2005, 00:26

Pracuję zawodowo na tego typu sprzęcie i powiem tak - gdyby Agfa jeszcze robiła skanery, to odpowiedź byłaby jedna AGFA. Na dzień dzisiejszy podobną pozyję na rynku osiągnął Microtek. Obojętnie jaki model zakupisz będziesz na pewno zadowolony. Super scany, chyba najlepsze oprogramowanie scanujące. Dobre skanery robi również Epson - osobiście w domu mam EPSON Perfection 2480, ale gdybym miał jeszcze raz wybierać, to brałbym Microteka. Po Microteku niczego nie trzeba poprawiać softwarowo.
Jeżeli natomiast myślisz o skanerach do przeźroczy, to tutaj tylko i wyłącznie wchodzą skenery do przeźroczy, czyli urządzenia od 2 000 zł w górę.
Macie pytania - pytajcie.

sobota, 22 stycznia 2005, 00:40

Ja posiadam HP 5530 i jestem jak na razie z niego bardzo zadowolony, a przede wszystkim z tego automatycznego podajnika zdjęć, wsadzasz sobie 20 fotek i sie skanują a nie jak w przypadku tradycyjnech gdzie męczysz się aby zdjęcie zostało zeskanowane równo... Nie wiem czy inne firmy mają taki podajnik ale napewno jest wart zakupu.
Pzdr.

sobota, 22 stycznia 2005, 12:10

sprawa jest taka ze chce kupic skaner do 450 zl.
wybor z:
1.Microtek ScanMaker 4900+ http://www.wimal.com.pl/microtekpl/skanery/SM4900pl.htm
2.Epson Perfection 2480 Photo http://www.epson.pl/product/imaging/eps ... /index.htm
3.Canon CS 3200F http://www.canon.pl/produkt/kategoria,S ... p,251.html
4.Plustek OpticPro ST48 http://www.plustek.pl/produkty_new/szcz ... 1107425316

co byscie wybrali?? ew. jakies inne rady.

piątek, 4 lutego 2005, 22:27

Oparł bym się na opinii Bollo (patrz wyżej). Trudno znależć idealną receptę. Jeśli ma się jakąś konkretną kwotę na skaner, zna się jego możliwości i przeznaczenie, a z drugiej strony - własne wymagania dotyczące skanów - to wtedy nie mając własnego rozeznania w osprzęcie i kontaktu z urządzeniami różych producentów - najlepiej posłuchać się zawodowca.
Ważne jest także oprogramowanie. To nawet połowa sukcesu. Dobrze jest gdy oprócz softu firmowego dołączonego do skanera jest jeszcze coś w rodzaju Silverfasta (choćbyw wersji SE). Wtey nabierając pewnego doświadczenia ze swoim skanerem, z oceną materiałów przeznaczonych do obróbki (np. fotografie) - coraz łatwiej będzie można uzyskać pożądane efekty końcowe, powtarzalność tych efektów (barwy, ziarnistość. jasność kontrast, dopuszczalne i uzasadnione wyostrzenie, itd.).

sobota, 5 lutego 2005, 17:51

A ten? http://www.plustek.pl/produkty_new/szcz ... 1108078023

piątek, 11 lutego 2005, 01:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]