Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 04:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 KODAK DX6490 czy FUJI FinePix S-5000 ??? 
Autor Wiadomość

Post KODAK DX6490 czy FUJI FinePix S-5000 ???
Witam !
Mam do rozdysponowania 1700PLN na aparat.
Interesuje mnie odpowiedź na pytanie, który aparat kupić DX6490 czy S-5000.
Aparatu zamierzam używać głównie w plenerze oraz w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem.
Jeżeli ktoś ma inną propozycję w klasie do 1700PLN chętnie ją przestudiuje.
Dzięki z góry i pozdrawiam. :D :)[/b]

czwartek, 29 lipca 2004, 01:55

kodak odpada na starcie. fuji s5000 bardzo do mnie przemawia, ale ponoc ma max 2s migawki i ponoc nie robi zbyt dobrych zdjec. przeszukaj to forum pod katem s5000 - duzo o nim bylo.
w takiej puli aparatow z dwojga zlego sugerowalbym zastanowic sie nad canonami serii axx.
np. w mm jest promocja - a75 za 1300, albo moze jakis olympus :?:
takie moje propozycje.

czwartek, 29 lipca 2004, 08:34

Nowy model ma być w sprzedaży od października w Europie !!!

http://www.fujifilm.de - zajrzyj tam .

SebX

czwartek, 29 lipca 2004, 08:56

Żeby mnie ktoś nie posądzał o faworyzowanie Fuji - tylko poinformowałem o tym iż na rynku pojawi się nowy model o konkurencyjnych parametrach .

Koniec i kropka - proszę nie upatrywać niczego innego w moim wcześniejszym poście :!:

czwartek, 29 lipca 2004, 13:26

Ogladalem wiele zdjec s5000 i czytalem wiele recenzji i opierajac sie na tych doswiadczeniach nigdy bym nie wzial tego aparatu.

Ale jako ze sam go w reku nie mialem...

Wybierasz tylko z tych dwoch? Moze jakis Olympus albo Canon?

czwartek, 29 lipca 2004, 13:42
Moderator

Oszalałeś? Żadne z tych badziewnych aparatów. Jeśli chcesz UZ, to wybieraj wśród Olków i Minolty. Nie patrz na wygląd, ale na możliwości.

Pozdr.

czwartek, 29 lipca 2004, 15:24

Interesuje mnie głównie aparat, który jest wygodny w obsłudze (nie lubie gmerać przy opcjach - lubie "szybką piłkę" ;)), ma duzy zoom optyczny (min 8x), mieści się w kosztach do 1500PLN (dodatkowe 200PLN zamierzam przeznaczyć na kartę pamięci).
Co do s5000 mam wątpliwości ponieważ ma kiepski czas reakcji i zdjęcia wykonane tym aparatem nie podobają mi się tak jak w DX6490 (z tą jedną różnicą, że ani jednego ani drugiego w ręku nie miałem :|).
Mój kolega ma właśnie takie FUJI i on nie jest do końca zadowolony :(.
Co do pozostałych modeli (proponowanych przez innych użytkowników) powiem tak:
Jeżeli znacie dobry aparat z dużym zoomem, powyżej 3.3MPX, wyglądający jak powiedzmy profesjonalny :lol: i nie jest to Minolta, Sony (wielki zawód mojego życia) czy Olympus, do którego nie mam zaufania i nie podobają mi się szczerze aparaty tej firmy, to bardzo proszę o konkretny przykład takiego aparatu.
Dodam jeszcze, że cenię sobie jakość produktu oraz zdjęć (najlepiej w trybie auto - co z pewnością wam sięnie spodoba ;)).
Aha no i jeszcze jedna ważna rzecz, a mianowicie zasilanie - aparat musi mieć swój akumulator (nie interesują mnie wersje z np. 4xAA NiMH).
Pozdrawiam wszystkich użytkowników i czekam na opinie.
PS. Fajne forum (przynajmniej ktoś tu odpowiada na tematy ;))

czwartek, 29 lipca 2004, 15:31

No ... no ... wybredny jesteś - nie to i nie tamto itp. ale ok to Twoja kasa :P

W takim razie zbadaj ofertę Panasonika :idea:
Akurat ma zmianę modeli więc starsze stanieją może coś wybieżesz polecam dpreview.com w celu sprawdzenia parametrów ew. przeczytania recenzji .

W ostateczności bież Kodak skoro podobają Ci się fotki to w końcu najważniejsze :wink:

czwartek, 29 lipca 2004, 15:53

Aparat ma miec swietne auto- - to polecam Olympus...
Ale nieeeee przeciez sa brzydkie...

Skoro chcesz ladny aparat to po co sie pytasz na forum? Idz do sklepu popatrz na aparaty na wystawie, wez do reki i kup ktory Ci sie spodoba....

Ostatnio Trust wypuscil jakiegos UZ przypominajacego wygladem lustrzanke, moze sie skusisz? Koledzy beda Ci zazdroscic aparatu wygladajacego lepiej niz niejeden EOS a Ty bedziesz zadowolony biegajac po osiedlu i chwalac sie aparatem

Milego polowania, pozdrawiam

(przepraszam za ten post ale przeszla przezemnie fala frustracji i zdenerwowania po kolejnym uzytkowniuku pragnacym pieknej cyfrowki....)

czwartek, 29 lipca 2004, 15:54

Można chcieć aparat który nie wygląda jak mydelniczka ale oczywiście nie powinno być to głównym kryterium wyboru ... Olympusy "nie mydelniczki" są znacznie droższe niż zwykłe UZ z serii C7xx tak więc naprawdę polecam Panasoniki ...

czwartek, 29 lipca 2004, 16:03
Moderator

Nie rozumiem kolegi... Chce mieć dobry aparat, ale pod warunkiem, że to nie Minolta i nie Olympus. Jakaś parodia chyba! Albo, albo. Olympusy są dobre i Minolty także, Fuji i Kodak to porażka (brak manualnego BW, beznadziejnie krótkie czasy naświetlania w Fuji i brak MF w Kodaku).

Nie rozumiem w takim razie po co się pytasz na forum. Radzimy Ci co wybrać, a Ty temu zaprzeczasz. Weź sobie więc co chcesz, ale później możesz być zły TYLKO na siebie. Zapewniam, że jeszcze ŻADNA osoba na forum nie żałowała kupna ani MINOLTY Z1, ani OLYMPUSA. Zastanów się, czego chcesz bardziej...

czwartek, 29 lipca 2004, 16:19

Fuji i Kodak to porażka (brak manualnego BW, beznadziejnie krótkie czasy naświetlania w Fuji i brak MF w Kodaku).

Nie rozumiem w takim razie po co się pytasz na forum. Radzimy Ci co wybrać, a Ty temu zaprzeczasz. Weź sobie więc co chcesz, ale później możesz być zły TYLKO na siebie. Zapewniam, że jeszcze ŻADNA osoba na forum nie żałowała kupna ani MINOLTY Z1, ani OLYMPUSA. Zastanów się, czego chcesz bardziej...

O przepraszam S5500 ma już manualny BW i czasy naświetlania wydłużyli + matryca jest 4 mpix tradycyjna CCD więc w sumie główne mankamenty S5000 usunięto :!: (polecam http://www.dpreview.com)

Co do tego iż nikt nie żałował zakupu Z1 lub Olympusa to być może wstydził się przyznać :?:
Ale ktoś kto dobrze rozezna rynek i poszczególne aparaty - po zakupie tego wymarzonego oczywiście nie powinien na nic narzekać - tak jak ja 8)

czwartek, 29 lipca 2004, 16:29

A to muszę Cię zmartwić Vendeur bo Ja kupiłem właśnie Minolte Z2 i jestem bardzo niezadowolony ze zdjęć wykonanych tym aparatem oraz z tego, że mi się zepsuł po 4 dniach. A co do wyglądu to faktycznie się pomyliłem bo np. Olympus C745 jest już ładny :D. Natomiast jeżeli chodzi o bieganie po osiedlu z aparatem ty autor tego stwierdzenia wybaczy ale ja nie robie zdjęć na osiedlu i wcale nie mam zamiaru zacząć (zważywszy, na to że nie mam na to czasu).
Czyli tak (żeby było jesne):
[1] Jakość
[2] Bajery
[3] Gwarancja (na wypadek awaryjności sprzętu)
[4] Wygląd

czwartek, 29 lipca 2004, 16:38

Hmmm ... trzeba to zapamiętać pierwszy niezadowolony z Minolty Z2 !!!

Pomijając awarię zupełną aparatu (to się może zdażyć ... ) co Ci nie leżało w fotkach ???
Bo czytając tutaj same pochwały dla serii Zx Minolty wszystko się wszystkim podobało :wink:

PS. Czy Photon za ~600 zeta ma podobną jakość zdjęć jak Minolta Z2 za dużo więcej - czy też z tym Photonem robisz sobie jaja aby wywołać poruszenie na Forum ????

czwartek, 29 lipca 2004, 16:44

No to przynajmniej Fuji s5000 sobie napewno odpusc. Dopiero s7000 jest ciekawy ale on jest troszke drogi.

Moze zastanow sie wlasnie nad jakims Olkiem (c-745). Chodzi Ci napewno o jakies UZtki wiec nie wiem co jeszcze polecic...
Minolta jest ok ale nie w ustawieniach automatycznych wiec napewno tez odpada

Pozdrawiam

czwartek, 29 lipca 2004, 16:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona