Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 04:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 olympus (c350)d560 czy Canon A60 ??!!! 
Autor Wiadomość
Post olympus (c350)d560 czy Canon A60 ??!!!
Witam!
Mam taki problem.
Okolo 3 tygodnie temu zakupilem olka d560 vel c350 (w Polsce).
Robi piekne zdjecia - jak dla mnie (wczesniej mialem 1 megowego Benq ;))
Aparacik jest idealny - tylko pojawia sie jedno ale! Jak wiadomo jest to Full automat ;(
Tu sie pojawia moj problem, bo przydaloby sie reczne ustawianie czulosc, otwarcia przeslony itp. (w sumie to zalezaloby mi na tych dwoch funkcjach).

Ale do rzeczy. Mam okazje sprzedac dosc dobrze ten aparat (zarabiajac przy tym okolo 100zl ;))
Oczywiscie sprzedal bym go bez wachania gdybym mial co kupic.
Jedynie na co bedzie mnie stac to nowy C A60 (+aku+128M).
I tu sie pojawia problem - Canon 2M - Olek 3M, Canon - ust. manualne (a o to mi chodzi). Nie wiem co teraz robic. Olympus robi mi piekne zdjecia w kazdych warunkach, nie wiem czy jest sens go wymianiac. Dodatkowo jest maly (kompakcik), wszedzie go moge zabrac.

Pojawia sie tu kwestia jakosci zdjec, jezeli okaze sie ze Canon robi lepsze zdjecia to bym sie zastanowil. Oczywiscie porownywalem zdjecia u "Steva" ale amatorskie oko nie widzi duzej roznicy ;))

Tak, wogole to moim celem jest DiMage Z1 (ale to chialem dopiero na koniec roku) Teraz i tak sie wypompowalem na olka ;)

Acha i jest cos. Jak kogos interesuja zdjecia zrobione moim olkiem to zapraszam do galerii http://www.fotomuha.prv.pl

Dziekuje i pozdrawiam!
michał

środa, 11 sierpnia 2004, 14:25

Ja bym poczekał, dołożył troszkę, i kupił coś "dorosłego" z manualem. 2MP to w dzisiejszych czasach po prostu mało i z manualem nie poszalejesz. C-4000 czy A70 są niewiele droższe, a różnica jest ogromna. Na razie jednak popróbuj pomęczyć programy tematyczne Olka - z tego da się sporo wycisnąć, naprawdę.

czwartek, 12 sierpnia 2004, 21:18
Przede wszystkim, dziękuje Ci Tomku za odpowiedź ;)
A60 na pewno nie kupie. Póki co zostawiam sobie Olka.
Myślę, ze nie ma co szukać na sile bo prawdopodobnie i tak się nic ciekawego (czytaj nadzwyczajnego) nie znajdzie w takich przedziale cenowym (do ok. 1500zl), tzn. chodzi mi tu o te wszystkie 3mega pixelowki. Maja podobne parametry (chyba ;-)) np. c4000, c720/40 czy Z1/2/10.

Chodzi mi o to, ze fotografowanie mnie dość wciągnęło, chciałbym uzyskiwać co raz lepsze efekty a do tego trzeba eksperymentować, a z c350 może być to problemem. Pewnie, ze prof. Fotograf poradzi sobie i z takim sprzętem. ;)

TomekK jeżeli mógłbyś mi udzielić kilka rad, wskazówek co do ustawień, czy sposobów jakimi można by „tworzyć” bardziej interesujące zdjęcia.
Czytam dość dużo na temat fotografii ale to raczej sucha teoria. Ale od czegoś trzeba zacząć.

Pozdr. I dzięki z góry za ewentualna odp. ;)

Ps.
Acha chce zaopatrzyć się w statyw <zdjęcia nocne> (nic szczególnego, taki za 50-60zl z allegro), czy jest sens kupowania owego statywu, tzn. czy nie będzie śmiesznie ustawiać się z kompakcikiem na statywie!?

czwartek, 12 sierpnia 2004, 22:31

Post re
to, czy będzie wyglądać śmiesznie to kwestia gustu. Dla mnie wygląda to nieco zabawnie, ale żaden szok i na pewno się opłaca (bardziej niż kombinowanie barierek i murków).

A co do twego zapytania: wg. mnie na razie przetrzymaj tego c-350, a pod koniec roku go sprzedaj i kup coś lepszego. Myślę, że na razie nie ma sensu go zmieniać. Poza tym do końca roku A70/75 zejdzie pewnie poniżej 950zł, jak nie mniej.

czwartek, 12 sierpnia 2004, 23:53

Absolutnie nie czuję się kompetentny do udzielania rad jak "tworzyć". Sam jestem zadowolony może z kilku zdjęć, które w swoim długim życiu zrobiłem. Jeżeli mogę Ci dać jakąś radę: poszukaj sobie jakichś starych książek o fotografii. Jak przeczytasz dwie-trzy i postarasz się ZROZUMIEĆ, co tam jest napisane, będziesz miał solidne podstawy techniczne. A potem staraj się OGLĄDAĆ jak najwięcej dobrych zdjęć. Przeglądaj albumy fotograficzne, chodź na wystawy (bądź krytyczny - często zdarzają się wystawy, na których są po prostu marne zdjęcia, często tylko robione dobrym sprzętem). Nie rób zdjęć bezmyślnie, czekaj. Fenomenalne zdjęcia znakomitych fotografików to nie tylko kwestia ich umiejętności, ale też szczęścia.
Co do statywu - uważam, że lepiej wydać 100zł lub trochę więcej. W jakości statywów jest przepaść. Na tym można już w miarę spokojnie postawić aparat. Zresztą statywy na Allegro podobno nie należą to tańszych - warto poszukać w miejscowych sklepach.

sobota, 14 sierpnia 2004, 17:02

Jeżeli zależy ci na jakości, to odpuść sobie te wszystkie wymienione przez ciebie ultrazoomy.
A odnośnie wymiany olka na canona, to dozbieraj do A75 i powinieneś być w końcu w pełni zadowolony z zakupu. A dodatkowy atut canona to CF najtańsze karty na rynku.

sobota, 14 sierpnia 2004, 21:43

Wątpie w proroctwa Superbike2001 A70/A75 mogą oczywiście potanieć, ale te jego 950 PLN to przesada albo pobożne marzenia.

sobota, 14 sierpnia 2004, 21:49

No dzis widzialem na allegro a70 powystawowe po 850zl. Ale a70 ma LCD tylk 1.5'' a moj obecny Olek 1.8''.
A75 chyba ma juz 1.8'' nie?

A75 kosztuje ciut mniej od z1.
Przede wszystkim zalezy mi na jakosci no i na dobrym automacie.
Bo manual manualem swietna sprawa (o niego wlasnie sie rozchodzi) ale jak musze zrobic np. 200 zdjec w godzine na wycieczce (itp.) zwiedzajac (coś ;)) to nie wybrazam sobie ustawiac co chwile parametry do zdjecia. (choć pewnie tak powinienem ;)) W takich sytuacja ide na ilosc mniej na jakosc ;)

A co do wymiany to jeszcze troche poczekam. Mysle, ze ceny a75 i z1 spadna ponizej 1000zl do konca roku na 100%!!! Ale znajac zycie pewnie nie wytrzymam tak dlugo ;]]

sobota, 14 sierpnia 2004, 22:00

A75 chyba ma juz 1.8'' nie?

Ma.

sobota, 14 sierpnia 2004, 22:12

Wlasnie sciagnalem filmik od StevaDC nakrecony a75. Jestem pod duzym wrazeniem - szczerze.
Dotychczas ingorowalem te opcje w aparatach cyfr.

Interesuje mnie tylko, czy dlugosc kreconego clip'u ogranicza nam tylko pojemnosc karty pamieci. Czy pojedynczy clip ma jakis ograniczony czas trwania np. 15s (mam tak w olku ;-))

sobota, 14 sierpnia 2004, 22:43

Już znalazłem odpowiedz na to fundamentalne pytanie... !
Niestety czas poj. clipa ograniczony jest do 30s ;[[[[

sobota, 14 sierpnia 2004, 23:24

Post re
gamr może i tak, ale wystarczy popatrzeć na skok A60- jeszcze w marcu kosztował 999zł, a w czerwcu 819zł. Może rzeczywiście te 950 to przesada, ale 1050 już na gwiazdkę w promocji myślę, że będzie można dostać.

niedziela, 15 sierpnia 2004, 11:52

Na gwiazdkę to A80 kupisz za 1250 zł - już teraz kosztuje 1420 zł a 6 m-cy temu kosztowały 2099 zł
To jak ceny spadają widać po wszystkich aparatach
S50 1800 zł zamast 3000 jak kiedyś, czy G5 2350 zł zamast 3300 jak było pół roku temu.

niedziela, 15 sierpnia 2004, 12:10

To naturalne, że droższe aparaty jakich przykłady dał M tanieją o większą sumę. Ale my jak narazie mówimy o cyfrówkach z niższej półki cenowej i tu różnice między starą a nową ceną są znacznie niższe. Tym bardziej, że te właśnie artykuły znajdują najwięcej potencjalnych nabywców. W przypadku A75 nie liczę na większy upust niż 100 PLN, a być może więcej potanieje A70 jako starszy model, ponieważ właśnie tego canonka będą chcieli sprzedać w pierwszej kolejności, bo za podobną cenę do A75 może go kupić tylko kompletnie ktoś zielony.

niedziela, 15 sierpnia 2004, 16:54
Masz rację. W Toronto np. od paru dni Canon A75 "zszedł" do $380(kanadyjskich) w zwiazku z czym A70 potaniał do $260

niedziela, 15 sierpnia 2004, 19:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona