Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 19:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Canon G5 vs Minolta Z3 ver.2 
Autor Wiadomość
Moderator

Post Canon G5 vs Minolta Z3 ver.2
Naczelnik napisał(a):
Witam
Zamierzam zaniedlugo kupic cyfroweczke i nie wiem ktora byla by lepsza G5 czy Z3. Jestem laikiem jesli chodzi o aparaty wiec chcialbym sie dowiedziec ktory ma lepszy obiekty itd. Wiem ze Canon ma 5 mpx, Z3 tylko 4 ale za to ma az 12x zoom. Aparatu chcialbym uzywac do m.in pokazow sportowych, dlatego potrzebuje szybkiego i z dobra optyka. Prosze napiscie do ktorego takze sa tansze nosniki pamieci.

Pozdrawiam Łukasz

[EDIT - NAPRAWA TEMATU, STĄD MUSIAŁEM USUNĄĆ PIERWSZY POST TEMATODAWCY.]

A więc tak.

Canon robi lepsze fotki, szczególnie nocne. Ma tańsze (minimalnie karty pamięci). Jednak jest zdecydowanie wolniejszy od Minolty Z i kto wie, czy nie będzie więcej aberrował niż ona.

Przy zdjęciach sportowych szybkość, duży zoom, a szczególnie stabilizacja obrazu mogą mieć kluczowe znaczenie. W tym wypadku dla mnie wybór jest jasny => Minolta Z3.

Ostatnio edytowano środa, 11 sierpnia 2004, 17:31 przez Vendeur, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 8 sierpnia 2004, 13:20

niedziela, 8 sierpnia 2004, 13:29
Moderator

g5 !!- to inna klasa

Masz rację. Ale każdy aparat ma inne przeznaczenie i jest dobry w konkretnych zastosowaniach. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdzi się Minolta. I nie piszę tego, dlatego że lubię tę markę, ale tak jest po prostu. Używałem G5 i wiem jak działa. Dla mnie wybór jest jeden ;).

niedziela, 8 sierpnia 2004, 13:35
Tak jak napisał piotrt G5 to inna klasa !
G5 to półprofesjonalny aparat a IMO aparaty z seri Zx to są zabawki dla początkujących
Duzo jeszcze nie bylo o Z3 ale ma małe aberacje stabilizator ale za to dużo szumi !! I to jest powazna sprawa bo na fotkach nocnych nawet przy iso 50 widać spory szum ! W dzień mniej ale też jest widoczny... W G5 przeszkadza mi spore winietowanie ale człowiek ktory kupuje taki model aparatu wie jak sie to usówa. Tak Z3 z tego co narazie zobaczylem robi gorsze fotki od G5 ale nie aż takie złe.

PS G5 czy Z3... kazdy i tak wie ze najlepsze są lustrzanki ;)

niedziela, 8 sierpnia 2004, 13:46
Tak jak napisał piotrt G5 to inna klasa !
G5 to półprofesjonalny aparat a IMO aparaty z seri Zx to są zabawki dla początkujących
Duzo jeszcze nie bylo o Z3 ale ma małe aberacje stabilizator ale za to dużo szumi !! I to jest powazna sprawa bo na fotkach nocnych nawet przy iso 50 widać spory szum ! W dzień mniej ale też jest widoczny... W G5 przeszkadza mi spore winietowanie ale człowiek ktory kupuje taki model aparatu wie jak sie to usówa. Tak Z3 z tego co narazie zobaczylem robi gorsze fotki od G5 ale nie aż takie złe.

Proponuje porównanie

Czym lepiej jesc zupe zwykłą łyzką czy złotym widelcem.
twierdzenia że złotym widelcem bo to inna klasa mnie nie przekonują

Jeśli to nie mają byc zdjecia szachistów to g5 moze byc za wolny.Chociaż do innych zastosowań jest to swietny aparat .
Zresztą trudno nawet porównywac optyke z tak różnymi przedziałami ogniskowych .

niedziela, 8 sierpnia 2004, 14:49
CZy ty kiedykolwiek miales w ręku G5 że śmiesz trwierdzić ze jest wolny ? Ja miałem i fotki robię z taką samą szybkością jak Z3 !!

niedziela, 8 sierpnia 2004, 14:53
RAVENSHEART:
CZy ty kiedykolwiek miales w ręku G5 że śmiesz trwierdzić ze jest wolny ? Ja miałem i fotki robię z taką samą szybkością jak Z3 !!

niestety miałem tylko w sklepie i był wyraznie wolniejszy od z2-moze na zewnatrz lepiej by sie spisał

z3 jeszcze nie miałem w reku i sadze ze ty tez,

niedziela, 8 sierpnia 2004, 15:22
Moderator

RAVENSHEART:

Ehe!!! Jesteś KŁAMCĄ! Z3 jeszcze nie ma na rynku, więc jak niby możesz iną robiż zdjęcia...? Pewnie na wet nie wiesz co to za aparat...

A G5 jest wyraźnie wolniejszy nawet od Z1 - mam oba w domu i chyba wiem lepiej.

Do zdjęć sportowych jest potrzebny także zoom i stabilizacja, a Canon nie ma nic podobnego. Jest to dobry aparat, ale tutaj się niestety nie wykarze.

niedziela, 8 sierpnia 2004, 17:48

... W G5 przeszkadza mi spore winietowanie ale człowiek ktory kupuje taki model aparatu wie jak sie to usówa...

Mam 1 pytanko do Goscia a wynika to z tego ze jestem zieloniutki z aparatow :) Co to jest te cale winietowanie i jak sie tego pozbyc :?:

Z gory dziekuje wszystkim za opinie :lol:

niedziela, 8 sierpnia 2004, 18:31

A więc tak.

Canon robi lepsze fotki, szczególnie nocne. Ma tańsze (minimalnie karty pamięci). Jednak jest zdecydowanie wolniejszy od Minolty Z i kto wie, czy nie będzie więcej aberrował niż ona.

Przy zdjęciach sportowych szybkość, duży zoom, a szczególnie stabilizacja obrazu mogą mieć kluczowe znaczenie. W tym wypadku dla mnie wybór jest jasny => Minolta Z3.

Kto powiedział , że G5 jest wolny ??? Bzdura wierutna. Weźcie G5 do ręki i poróbcie trochę fotek. Wolny to jest C-4000, albo soniacze, np V1 itd... Prawdą jest, że z1 jest szybki, ale nie znaczy to, że G5 jest wolny !!!! Jeśli chodzi o szybkosć to jest w czołówce, przynajmniej kilkunastu modeli których miałem przyjemność używać.

http://www.negatyw.org

niedziela, 8 sierpnia 2004, 19:11

G5 jest w czołówce modeli jakimi Ty strzelałeś... to znaczy że był np. 10 na 30 modeli... no cóż to wciąż jednak trochę wolno. NIE DA SIĘ ZAPRZECZYĆ ŻE G5 JEST.. NO DOBRA "NIE-NAJSZYBSZY"

Z 2giej strony: NIE KAŻDY POTRZEBUJE SZYBKIEGO APARATU :!: Do większości zastosowań wystarczy "wolny" aparat. Wyjątkiem są zdjęcia reporterskie i sportowe.

niedziela, 8 sierpnia 2004, 19:48

Nie ma sensu z wami dyskutować. Chyba opuszczę to Minetowe forum.

http://www.negatyw.org

niedziela, 8 sierpnia 2004, 20:37

Nie ma sensu z wami dyskutować. Chyba opuszczę to Minetowe forum.

To nowe Canoniarskie jest fajne ale akcja słaba :)

niedziela, 8 sierpnia 2004, 22:57

Ostatnio edytowano niedziela, 8 sierpnia 2004, 22:58 przez M, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 8 sierpnia 2004, 22:57

Widze ze wywiazala sie z tego niezla dyskusja chyba musze zasiegnac porady w jakims sklepie :D

ALE NIKT NIE ODPOWIEDZIAL MI NA PYTANIE CO TO JEST WINIETOWANIE i jak sie tego mozna pozbyc?

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 07:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona