Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 05:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 aparat reporterski (a zarazem hobbystyczny) 
Autor Wiadomość

Post aparat reporterski (a zarazem hobbystyczny)
zadalem juz to samo pytanie przy okazji dyskusji o minolcie z3, ale tam moze malo kto zauwazyl.

tak wiec znudzil mi sie juz moj olympus 220 - tzn. ma juz dla mnie za male mozliwosci. poniewaz pracuje jako dziennikarz, teraz juz w dwoch redakcjach na raz. potrzebuje wiec aparatu ktory

1) bedzie sprzetem reporterskim- czyli szybki autofocus, dobry tryb automatu, jako-taka jakosc zdjec w tym trybe (wiadomo - nieudolni skladacze i drukarnia i tak wszystko popsuja, wiec po co sie starac? :lol:) przydaloby sie jeszcze zeby fotki rpzy slabym oswietleniu tez wychodzily

2) bedzie sprzetem hobbystycznym - czyli jak najwiecej manuala, ogolnie duzo do zabawy zeby bylo :D

trak sie zastanawialem czy minolta z3 spelnia te wymagania - stabilizacja to super sprawa, ale ona ma chyba sredni automat, a poza tym taki aparat to raczej nie bedzie eksploatowany delikatnie, pewnie i o glebe przywali kilka razy :( zastanawiam sie teraz nad jakims olympusem uz - po opisach to patrze ze nawet 720 by wystarczyl, ale moze szarpne sie na 740 lub 760... a moze co innego?

no i of coz aby kosztowal jak najmniej - czesto chodzi sie po miejsach mocno podejrzanych, gdzie "roznie moze byc" :/

środa, 11 sierpnia 2004, 18:49

Po pierwsze zapomnij o trzycyfrowych Olkach. No może powyżej 740;-)
Masz 220 to sobie dodaj do tego tylko zoom i masz 720 - szumi okropnie.
Robiłem testy na nowym 725 i delikatnie mówiąc - TRAGEDIA!. Nie miałem w rękach 740 tylko 760 i ten to już focił normalnie.
Ale jesli chodzi o szybki autofocus to Minolta jest lepsza. Oczywiście to tylko moja SUBIEKTYWNA ocena :-)

środa, 11 sierpnia 2004, 20:47

Co do Twoich oczekiwań to chyba tylko Eos 1D :wink:
Tylko cena nie ta.

środa, 11 sierpnia 2004, 20:58

Silent Planet, nie tylko 1D... 1Ds czy 1D Mark II, nie mówiąc o Nikonie D1X czy Kodaku DSC14n również świetnie by się nadały. Do zdjęć jak to nazywasz "reporterskich" to konieczność. Natomiast stosunkowo trudno będzie pogodzić jakość automatu z szybkością i trwałością. Gdyby zrezygnować z tego pierwszego, szukałbym używanej Minolty 5 lub 7.

czwartek, 12 sierpnia 2004, 21:18

reporterskie powiadasz. Jeżeli obie te gazety to jakieś proste dzienniki, wydawane na zwykłym papierze, to zdjecia będą prawdopodobnie i tak czarnobiałe. No chyba ze jesteś tam głównym fotografem no to masz prawo dać zdjęcia do koloru.
Teraz jeżeli nie pracujesz dla NG to zdjęć więkrzych jak 10x15 raczej i tak ci nie wydadzą.
Więc kontynuując, jeżeli to prosta mała gazetka to wsumie wielki szumu Ci nie powinny przeszkadzać, bo jak co to jest photoshop by je rozmazać :D.
Za takie finanse jakie posiadasz to uważam jako powiedzmy amator w tej kwesti to jakiś UZ + zewnętrzna lampa z jakimiś przynajmniej 25 metrami zasięgu. Co do UZ to będzie się tu liczył szybki AF, więc popatrz na minolte. Tylko uwaga, ja poluje na lampe błyskową do siebie i jest ciężko w tym kraju.

p.s. jak to większa gazeta, to poproś o pożyczke na sprzęt. No pod warunkiem że jesteś wstanie zrobić tyle zdjęć by spłacić kilkanaście tysięcy na aprat. Ewentualnie na powiedzmy samą lampe błyskową bo dobra lampa, tzn taka która powina wystaczyć to jest potrzebne 1500 zł, co daje około 56 metrów zasięgu i dobre systemy sterowania siłą światła

Minolta Z2 :: 128 MB :: 16 MB :: Tulej 45/52 :: UV 52 :: Minolta Flash 3600 (D) :: 4 x Sanyo 2300 :: MW 8168 GS :: Osłona przeciwsłoneczna :: Statyw Vanguard jakiœ tam :: Kuferek Case Logic :: Głupie pomysły :: pewnie jeszcze coœ ciekawego

czwartek, 12 sierpnia 2004, 21:52

pożyczka? no tu mnie rozbroiłeś, naprawdę masz poczucie humoru :)

jedna z tych gazet to taki zwykły dziennik, 20 część w kolorze część czaro-biała i powiem ci, że do łapy daja nam aparaty z matrycą 2mpix i jako-tako to potem wychodzi!

druga to taki tygodniczek (wolałbym nie operować mimo wszystko tytułami...), zdjątka w kolorze, ale papier też do dupy :)

poza tym ja to jestem od pisania, a zdjęcia trzeba robić głównie do tego drugiego tytułu. nie jestem fotoreporterem! po prostu potrzebny jest aparat, żeby czasem można było pójść gdzieś bez takiego człowieka... albo robić materiały zupełnie na własną rękę

po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw już jestem zdecydowany - canon s1. powinien wystarczyć, a jeżeli to prawda, że w stanach kosztuje jedynie 385$ to jazda, kupuję juz niedługo. ewentualnie olek 740 - ktoś rzucił, że w mediamarkt jest za 1199. może ktoś z was to potwierdzić? bo także znajomi są zainteresowani

niedziela, 15 sierpnia 2004, 22:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]