Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 17:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Byłem szczęśliwym człowiekiem 
Autor Wiadomość
Post Byłem szczęśliwym człowiekiem
Moi Drodzy.

Wszystko było piękne, życie miło mi płynęło, czysta sielanka. W związku z tym pomyślałem, że dobrze byłoby uwiecznić te chwile. Wiadomo: postęp, komputery, elektronika - myślę "kupię jakąś cyfrówę"

Wybrałem się do pierwszego sklepu by sprawdzić ofertę. Patrzę: wszystko do siebie podobne. Co tu brać? Wtedy kumpel zaczął mnie uświadamiać: "stary! najważniejszy jest zoom OPTYCZNY i matryca. Teraz standard to ok 4Mpx.

Dobra, myślę, z taką wiedzą to już na bank coś trafię. No i rzeczywiście: piękna Minolta z2: zoom 10x, 4Mpx. Spoko, zobaczę resztę w necie. I od tego momentu zaczął się największy koszmar ostatnich 4 m-cy mojego życia. Trafiłem na wasze forum! ABERACJA? DYSTORSJE? No [ciach!] zaraz trafi mnie szlag. Po [ciach!]mi to było?

Krótko o tym czego chcę:
1. Aparat ma wyglądać jak aparat a nie jak pudełko na kasety magnetofonowe. Podoba mi się z2, oly 765, canon s1is
2. Zdjęcia mają mnie cieszyć a nie być źródłem wnikliwej analizy poprawności ich wykonania
3. Aparat chcę mieć zawsze pod ręką a nie zostawiać go w serwisie
3. Baterie mają starczać na co najmniej 300 zdjęć
4 Cena aparatu do 1800 PLN

Dzięki wam jestem [ciach!] ale doceniam waszą pasję i profesjonalizm. Jeśli ktoś czuje się na siłach to niech mi zarekomenduje jeden z tych trzech modeli. Dzięki. Może będę tu częściej zaglądał po zakupie

piątek, 13 sierpnia 2004, 11:50

Post Re: Byłem szczęśliwym człowiekiem
OFF-TOPIC

Arek napisał(a):
zaczął się największy koszmar ostatnich 4 m-cy mojego życia. Trafiłem na wasze forum!

Arek napisał(a):
Dzięki wam jestem wkur.... ale doceniam waszą pasję i profesjonalizm.

To najpiękniejszy post jaki do tej pory ktoś tu napisał - dziękuję Ci w imieniu całego forum !

Obiecuję, że naszą misję będziemy starali wykonywć jeszcze sumienniej.

Pozdrawiam !

Ps. Bierz Olympusa, lub Canona.

piątek, 13 sierpnia 2004, 12:01

Istotnie, urocze... Brawo, dobry wjazd. ;)

ad.1
No to C-765 niestety trochę przypomina wspomniane pudełko na kasety... Ale z tulejką będzie się prezentował szlachetniej. O Z2 różne krążą opinie - ja się trzymam wersji, że wygląda kosmicznie - niczym statek ze Star Treka. Ale to kwestia gustu.

ad.2
No to już w pierwszym rzędzie kwestia nastawienia. Nie przyglądaj im się zbyt wnikliwie. A subiektywnie najlepszą jakość oferuje Olympus.

ad.3
Najwięcej zażaleń jest na Z2. Olympus i Canon uchodzą raczej za bezawaryjne, uważam, że jakością wykonania również wyraźnie przewyższają Minoltę - niemniej to wszystko plastik z pewnymi metalowymi dodatkami.

ad.4
No to dla odmiany z tyłu zostaje C-765 ze względu na firmowy akumulator - chociaż - jak na firmówkę - radzi sobie niezgorzej. Niektórzy chwalą sobie firmowe akumulatorki, bo dostajesz wówczas ładowarkę i jeden akumulator w cenie aparatu; jednak warto mieć dwa a wtedy to już większy wydatek niż w przypadku AA (popularnych "paluszków"). No i w razie czego paluszki kupisz w kiosku i na chwilę Cię uratują...

ad.5
W ramach narzuconego budżetu chyba nie kupisz (nie wiem, może masz jakieś dojścia) S1 IS, C-765 też będzie na pograniczu - pozostaje Z2. Zakładam, że to suma przeznaczona tylko na aparat?

Pozdrawiam!

piątek, 13 sierpnia 2004, 12:39

wszystko byle Z, awaryjnościa pobijają HP

ROTFL :]
Jakos jedynie "goscie" narzekaja

piątek, 13 sierpnia 2004, 12:51

Z wymienionych aparatów nei polecam Minolty Z(x)
Najlepiej Olympusa lub Canona (jeżeli dozbierasz lub tanio znajdziesz)

piątek, 13 sierpnia 2004, 13:04

Wprowadziliśmy zakaz rejestrowania się dla tych, co mają problemy ze swoją zetką lub jej nie lubią; psują statystyki i wizerunek statystycznego niezmiernie zadowolonego ze swojego aparatu posiadacza Z1/Z2.

A tak poza tym - nie tylko goście; awarie zetek mają już całkiem długą historię, także u nas. I nikt mnie nie przekona, że nie są awaryjne, chociaż nie zgodzę się, by pod tym względem przebijały HP - HP chyba nikt nie zagrozi, absolutny lider.

piątek, 13 sierpnia 2004, 13:09

Wprowadziliśmy zakaz rejestrowania się dla tych, co mają problemy ze swoją zetką lub jej nie lubią; psują statystyki i wizerunek statystycznego niezmiernie zadowolonego ze swojego aparatu posiadacza Z1/Z2.

Jakby nie bylo ostatnimi czasy pojawilo sie kilku zadowolonych uzytkownikow :twisted:

Ginty napisał(a):
A tak poza tym - nie tylko goście; awarie zetek mają już całkiem długą historię, także u nas. I nikt mnie nie przekona, że nie są awaryjne, chociaż nie zgodzę się, by pod tym względem przebijały HP - HP chyba nikt nie zagrozi, absolutny lider.

Moze poprostu ta "wielka" awaryjnosc wynika z duzo wiekszej liczby sprzedanych egzemplazy.

piątek, 13 sierpnia 2004, 13:23

Post re
no, nie wiem. W hp 735 to jest jakieś 10%, jak nie więcej. Zresztą chyba nie jest tak, że hp 945 jest więcej niż z1.

piątek, 13 sierpnia 2004, 13:27

Post Re: re
superbike2001 napisał(a):
no, nie wiem. W hp 735 to jest jakieś 10%, jak nie więcej. Zresztą chyba nie jest tak, że hp 945 jest więcej niż z1.

no wlasnie chodzilo mi o to, ze ta niby wielka awaryjnosc z-etek wynika z wiekszej liczby posiadaczy

piątek, 13 sierpnia 2004, 13:36

Jakby nie bylo ostatnimi czasy pojawilo sie kilku zadowolonych uzytkownikow

No właśnie. ;)

Cytuj:
Moze poprostu ta "wielka" awaryjnosc wynika z duzo wiekszej liczby sprzedanych egzemplazy.

Też prawda, ale Oli z serii C-7xx również sprzedają się bardzo dobrze - chociaż może na naszym forum tego nie widać. Canony z serii A podobnie.

Ja tam życzę wszystkim posiadaczom zetek, jak najlepiej (podobnie jak posiadaczom HP i ogólnie każdego innego sprzętu), niemniej zetki się psują. Naprawdę. Stosunkowo często, chociaż rzeczywiście duża ilość sprzedanych Minolt nieco fałszuje obraz i stąd wnioski typu, że jest równie źle jak w przypadku HP - tak źle nie jest.

Po prostu zastosowali trefny patent, który obniżył cenę, ale i okazał się awaryjny - coś za coś. Nie na darmo w Z3 już nie ma "hybrydowego LCD".

Ale chyba nie ma sensu drążyć tego tematu setny raz... Wszyscy wiedzą, jak jest.

piątek, 13 sierpnia 2004, 13:40

Post re
no, chyba nie do końca, bo procentowo wychodzi to trochę ponad średnią. Nie przebija hp, ale jest powyżej średniej.

piątek, 13 sierpnia 2004, 13:41

Arek - opierając się na opiniach innych użytkowników polecałbym np. Canon'a G3 - to wspaniały aparat, na Allegro do kupienia za niecałe 1800 zł. Może warto byłoby spojrzeć na Canon'y z serii Axx - np. A80 lub A85?

A z tych które zaproponowałeś, to wybrałbym S1 IS.

piątek, 13 sierpnia 2004, 13:50

Ale skoro autor wątku zdecydowanie chce UZ, to czemu zwykłe compacty?

No chyba, że nie jest aż tak zdecydowany.

S1 jest wciąż zdecydowanie drogi, chociaż to dobry aparat.

piątek, 13 sierpnia 2004, 13:58
Moderator

Reasumując, jeśli nie starczy na Canona ani Olka, to pozostaje Minolta... I nie Z2, lecz lepiej Z1! Zyskasz 500 zł na tym, a nic praktycznie nie stracisz. Odnośnie awaryjności, to przestańcie już przesadzać. To było dawno temu. Poza tym teraz większość aparatów na Allegro ma gwar. PL i nawet gdyby coś się stało, to nie problem z naprawą.

Odnośnie jakości wykonania, to ja zbytnio na moją Z1 nie uważam i jakoś jeszcze nic się jej nie stało. A jak ktoś umie robić zdjęcia, to na pewno osiągnie niezłe rezultaty.

Jakby nie było, to Z1 nie ma w swoim przedziale cenowym konkurencji... No chyba, że Z10 :twisted:

To tyle.

piątek, 13 sierpnia 2004, 14:13

Kiedyś (ale dawno temu) podawałem Ci daty założenia kolejnych wątków o awariach zetek. I wiem, mimo obniżonej ostatnio czujności, że klika osób o tamtej pory znowu skarżyło się na zetki.

Vendeur, to świetnie, że Twoja Z1 działa i działają zetki wielu innych użytkowników naszego forum, ale bądźmy obiektywni - po HP najwięcej sygnalizowanych tu awarii wiązało się z Z1/Z2.

Ale to temat bardzo, bardzo wtórny. Jeżeli sam zainteresowany będzie chciał - to sobie poszuka. Ja już tematu nie drążę.

Poz.

piątek, 13 sierpnia 2004, 14:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona