Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 22:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Jaki aparat cyfrowy z dobrym video? 
Autor Wiadomość
Post Jaki aparat cyfrowy z dobrym video?
Szukam aparatu (matryca 4-5 MB) z dobrą funkcją filmowania, żeby można było zrobić, oprócz zdjęć, kilka (kilkanaście) minut dobrej jakości filmu (żeby nie nosić ze sobą dodatkowo kamery). Funkcja filmowania jest w opisach jakoś marnie eksponowana i niewiele można się z tego dowiedzieć. Nie wiadomo, czy jest jakieś ograniczenie czasu filmu, czy można zapełnić całą pamięć np 256 MB. Czy można z tego potem zrobić płytę DVD itd itp. Jak to zgrywać na komputer? Czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie w rych sprawach i mógłby coś doradzić?

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 15:35

Post re
Filmiki zrzuca się do kompa tak jak zdjęcia. Długość nagrania zależy od ilości klatek na sekundę i rozdzielczości i czy nie jest ona ograniczona softem. Czy można z tego zrobić płytę DVD??? Na DVD można nagrać, programy do takiego nagrywania też na pewno są. Z aparatów dobrze filmujących nasuwa mi się olympus C-770

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 15:39

Z tego co mi wiadomo to Canon A75 ma b.dobry tryb filmowy, tylko, ze jest ograniczony clipami po 30sekund

Prosze link do takiego filmku:
http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/a75/samples/mvi_0817.avi

Dobra jest jeszcze Minolta DiMage Z(x np.1)

Link:

http://www.steves-digicams.com/2003_rev ... CT0118.MOV

Oba aparaty kreca w rodz. 640x480 (najwyzsza w aparatach cyfr.)
Wazne jest to ile klatek na sekunde rejestruje aparat.

Acha i te aparaty maja "tylko" 3,3Mpix

ps.
No i musisz sie zdecydowac czy chcesz aparac cyfrowy czy kamere!

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 15:42

Kupując aparat nie myślałem wogóle o filmowaniu wiedzac z doswiadczenia komputerowego że rozdzielczość 640x480 to kiepścizna. Ale gdy podłaczyłem swój aparacik pod telewizor i puściłem filmik nakręcony na moim :lol: Fuji S7000 byłem mile zaskoczony. Jak bym widział filmik ze zwykłej kamery.

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 15:52

jak chcesz dobry filmik to zobacz na pwyzesz linki ktore podali tobie koledzy i poszukaj u Steviego :D Sony np W1 mzoe krecic filmiki nawet do 30klatek/s o ile dobrze pamietam i chybatakze T1 a dlugosc ograniczona jest karta ale mozesz kupic mmemory stick pro 1 GB tylko ze jest cholernie drogi. Aby wlasnie miec te 30k/s musisz miec pro zadnego zwyklego. Przy ktoryms z tych modeli pod zdjeciami jest takze filmik pokazany wiec sobie go zobacz.

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 18:12

Post Re: Jaki aparat cyfrowy z dobrym video?
Gość napisał(a):
Szukam aparatu

Gość napisał(a):
Funkcja filmowania jest w opisach jakoś marnie eksponowana

No bo mósisz odpowiedzieć sobie na jedno ważne, wręcz kluczowe pytanie - czy Ty chcesz CYFROWY APARAT FOTOGRAFICZNY, czy może CYFROWĄ KAMERĘ WIDEO ?

Żaden APARAT nie zrobi dobrego filmu, a żadna KAMERA nie zrobi dobrego zdjęcia.

To, że APARAT ma funkckję filmowania to tylko i wyłącznie GADŻET W CELU LEPSZEJ SPRZEDAŻY.

Pozdrawiam...

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 21:35

To już lepiej w cenie dobrego aparatu kupiś cyfrową kamerę - filmy z aparatów to pomyłka - a jeszcze ten pomysł z nagraniem tego na DVD :lol:
Bez przesady

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 21:40

Ja bym udał się po poradę do kolegów z forum wideo. Aparaty są od robienia ZDJĘĆ. To, że jedne oferują lepszą jakość filmów od innych, nie znaczy że ta jakość jest dobra. Ogólnie za dobre uznawane są do filmów Minolty Zetki, Oly C-770, Canon S1 (czyli głównie UZ). Ale dobrze zastanów się nad kamerą.

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 21:51
Dzięki za porady. Kamerę już posiadam i to niezłą. Ale jednak czasami wolałbym zrobić dobre zdjęcie oraz mieć możliwość w razie czego nagrania czegoś w ruchu, ale nie nosić drugiego rupiecia. Wydawało mi się, że skoro aparaty mają dużo lepsze matryce od kamer i mają funkcję filmowania, to ograniczeniem może być tylko pamięć. A tu co chwila jakieś dziwne ograniczenia rozdzielczości, szybkości itp. Mam podejrzenie, że chodzi tu raczej o marketing, a nie możliwości techniczne.
Pozdrawiam wszystkich

wtorek, 17 sierpnia 2004, 09:44

Jeśli zależy Ci na filmach, to wg. mnie nie ma lepszego aparatu niż Olympus C-770. "Robi" on filmy 640x480 30 fps ograniczone jedynie długością karty i co najważniejsze, rozkłada on na łopatki inne aparaty tym, że może je zapisywać w formacie MPEG-4. Dzięki temu, gdy w innych aparatach już dawno skończy się karta, to Oly C770 będzie nadal zapisywał... Chyba nie trzeba przedstawiać zalet kompresji MPEG-4... Dla zobrazowania, na karcie 512 MB w trybie 640x480 30 fps z dzwiękiem, w formacie MPEG-4 tym aparatem zapiszesz ok 25 minut, natomiast inne aparaty zapełnią tę kartę (w tym samym trybie) już po ok 9-10 minutach (oczywiście z braku kompresji MPEG-4)...

wtorek, 17 sierpnia 2004, 12:13

Post re
myślę, że jeszcze tym, że matryce od aparatów są inaczej skonstruowane od tych z kamer i nie są w stanie tak szybko rejestrować obrazu itp itd.

Co do Oly C-770, on się nazywa C-770 Movie, więc musi mieć dobre filmiki.

wtorek, 17 sierpnia 2004, 14:13
A co myślicie o SAMSUNG SCD 6050. Jest to w jednej obudowie kamera miniDV i aparat 5 MGpikseli?

środa, 18 sierpnia 2004, 08:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]