Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 03:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 co myslicie o takim sklepiku w USA (body d70 za 620$) 
Autor Wiadomość

Post co myslicie o takim sklepiku w USA (body d70 za 620$)
http://store.yahoo.com/royalcamera/d70digslrcam.html

prowadza wysylke takze do Polski. Cena b.przystepna ale gdzie tkwi haczyk :roll:

piątek, 20 sierpnia 2004, 22:47

Czytalem co oni tam pisza i jakos niczego bardzo dziwnego nie zaobserwowalem, chociaz bardzo mozliwe ze na kosztach wysylki sobie troszke odbijaja - tak czesto bywa w sklepach w USA, ale najczesciej czerpia zyski z osprzetu a aparaty ida po najnizszych cenach.

Ale zdajesz sobie sprawe ze na 99% dowala Ci clo? Juz o tym gdzies tu pisalem, od niedawna weszlo cos takiego ze towar o wartosci powyzej 20$ podlega ocleniu. Jezeli jest to wyslane prosto ze sklepu to jest dolaczona faktura i na jej podstawie doloza Ci clo.

Nie wiem do konca jak to jest z wysylka przez osobe prywatna jako ze w tym moemencie nie ma faktury, niemniej z moich najnowszych informacji wynika ze w tym wypadku poprostu wartosc aparatu stwierdzana jest na podstawie ceny rynkowej - przy czym nie jest okreslone sakd jest brana ta cena rynkowa (najprawdopodobniej cena sugerowana przez producenta kraju do ktorego sie sprowadza towar). Ocleniu podlega tez sprzet uzywany, uszkodzony i wszelkie prezenty itp. przy czy z uszkodzonym to ja juz zupelnie nie wiem jak to idzie, z pewnosci trzeba dolaczyc jakas ekspertyze czy cos w tym stylu - ale tego nie jestem pewien i nie moge sie tego nigdzie tak naprawde dowiedziec.

piątek, 20 sierpnia 2004, 23:18

gdy wysyla osoba prywatna, to nie ma problemu (szwagrowi ciotka przysylala). laduje sie w wieksze pudelko, opisuje jako ciuchy i nie ma problemu.

sobota, 21 sierpnia 2004, 07:36

problem sie pojawi jak sprawdza przesylke lub zaginie :wink:

sobota, 21 sierpnia 2004, 11:30

Dokladnie, problem polega na ty ze celnicy maja prawo wgladu do przesylek (i co ciekawsze robia to bardzo czesto - ponad 60% przesylek - informacje powiedzmy nie z pierwszej ale z drugiej reki). Jezeli napiszesz ze w srodku sa ciuchy to moze ci faktycznie dojsc paczka z samymi ciuchami zmiast z aparatem, i niestety nic juz na to wtedy nie poradzisz - to przy zalozeniu malo uczciiwego celnika na ktorego tez mozesz trafic (w koncu 2-3kpln za friko i to bez wiekszej obawy nie chodzi piechota)

Jezeli celnik bedzie uczciwy (co nie oznacza dla ciebie wcale lepiej a wrecz gorzej) oraz jezeli paczka opisana jako ciuchy zostanie rozpakowana a w srodku znajdzie sie aparat to nie dosc ze dostaniesz clo to jeszcze sprwa zostanie skierowana do sadu/prokuratury pod zarzutem proby przemytu/oszustwa podatkowego***

Strasznie sie przez ostatnie kilka miesiecy pozmienialo to "prawo" i celnicy zrobili sie bardzo cieci na takie sprawy, w sumie oszczednosc na sprzecie jest spora ale ryzyko jeszcze wieksze.

*** chyba podatkowego, nie jestem pewien jak to sie bedzie zwalo ale sa to juz dosc potwierdzone sprawy.

sobota, 21 sierpnia 2004, 11:57

mnie samego zdziwilo, ze aparatak szwagra szedl jakos ciuch SAMOLOTEM ( :!: ) i bez jakiegokolwiek problemu doszedl...

niedziela, 22 sierpnia 2004, 15:43
Moderator

Mój aparat był zapakowany w papier prezentowy i obłożony słodyczami i koszulką szedł jako PREZENT ;). To chyba najlepszy pomysł.

niedziela, 22 sierpnia 2004, 16:20

To byl dobry pomysl, obecnie jest tak samo dobry jak wyslanie aparatu w paczce na zywca - a nawet gorszy. Jak mowilem zmienily sie przepisy, z dobrym zrodel wiem ze prezenty sa rozpakowywane bardzo czesto, wlasnie dlatego ze ludzie wysylaja bog wie co w tych paczkach.A jezeli chodzi o clo to prezent jest traktowany dokladnie tak samo jak normalna paczka ze sprzetem. W sumie wiem co mowie bo sie bardzo mocno interesowalem tym tematem ostatnio jako ze sam chcialem cos zamawiac - niestety za duze ryzyko cla a za malo kasy aby je oplacic.

Najlepszym pomyslem i najbardziej pewnym jest przywiezienie aparatu osobiscie badz przez znajoma osobe - nawet jak sobie wsadzisz 2-3 sztuki w torbe to ci nic nie powinni powiedziec - zreszta bagaz podreczny to jest najpewniejsze miejsce ze wszystkich mozliwych.

niedziela, 22 sierpnia 2004, 21:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]