Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 23:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Na co sie zdecydowac? Minolta Z10 czy Canon A75 ??? 
Autor Wiadomość
Ja jestem posiadaczem Z10 od jakiegos tygodnia i jest to moja w sumie pierwsza cyfrowka.Wczesniej sie bawilem troszki Soniakiem F717, P10, Olim c310, Mustekiem ( :) ) i ale to juz inna sprawa! Co do Zetki to tak...obsluga jest niesamowicie banalna - sysko idzie instynktownie!Mozliwosci tematyczne w zupelnosci wystarczaja do zrobienia dobrego zdjecia w kazdym miejscu i w kazdej sytuacji!Jedynym moim problemem byly dla mnie fotki nocne ale to dlatego ze nie mialem jeszcze okazji sie aparacikiem dostatecznie dlugo pobawic!Tryb makro mnie poprostu rozbroil-REWELACJA!Co do wygladu to nie mam pojecia o co niektorym osob z forum chodzi....mi sie tam strasznie podoba bo wyglada jak aparat- oczywiscie materialy z jakiego jest wykonana moglyby byc lepsze no ale...za taka cene to nie ma co sie dziwic!Nastepnym plusem jest pozeranie energii - w pierwszy dzien po kupnie polazlem na miasto dosc pozno pora i w scelilem ponad 200 fotek (a moglem jece ich troche zrobic ale pamieci juz mi nie starczylo) i prawie kazda z lampa - wszystko to na ZWYKŁYCH alkaicznych bateriach - to jest ewenementem chyba w ogole wsrod cyfsakow!Do tego jece wchodzi strasznie szybka obsluga ktora jest bardzo przyjemna!Z minusow moge powiedziec tyko jasnosc obiektywu ale z mojej strony to mocno mi to nie przeszkadza gdyz wiekszosc zdjec i tak przerabiam w photoshopie!Reasumujac moze nie mam wielkiego doswiadczenia z cyfrowkami ale kilka juz mialem i wsrod nich to Z10 jest naprawde swietna!

piątek, 27 sierpnia 2004, 12:44
Witam - widze że nie było mnie 1 dzień a tu jaka walka rozgorzała - tylko szkoda że nie na temat ( Kaziq ). Czy ja sie pytałem który materiał jest najlepszy na aparat ???? :) Chyba nie - to że obudowa wykonana jest z plastiku to chyba wiem :) Ale ja sie pytam o jakość zdjęć oraz możlwiości aparatu w tym przedziale cenowym!!!
Fuse- nie przrejmuj sie takimi kolesiami którzy musza mięć wsio z metalu czylu gniotsja nie łamiotsja :) :)
Jak chciałbym kupić pożadny aparat za dużo kasy to pytałbym sie o F70 lub coś podobnego a pytam się o Z10 i o A75 - i twoja opinia oraz Slik3 - to jest to na co czekam na opinie zwykłych użytkowników.
Skoro nie ma tego aparatu to pytam sie tych którzy go mają i robią nim zdjęcia - to oni sa wiarygodni co do jakośći zdjęć oraz funkcjonowania aparatu. Oczywiście wiem że też w dużej mierze zależy zdjęcie od fotografującego bo i mając wypas aparat można je [ciach!] :)
Reasumując - dziękuję za opinię właścieiceli tego aparatu a nie że słyszałem lub ktoś mi mówił że ......
Cały czas będe śledził co będzie się tu pojawialo na temat Z10 - bo nie ukrywam że chyba do niej bardziej sie powoli przekonuję :)
Dzieki za posty i do usłyszenia i czekam na dlasze opinię:) Pozdro 4 All :)

piątek, 27 sierpnia 2004, 12:58
juz niebawem bede mial ten aparacik w domu to tez dodam swoja opinie, aczkolwiek nie bedzie ona obiektywna bo to moja 1 cyfrowka.

piątek, 27 sierpnia 2004, 13:05

Post do tematu wracając
Oczywiście że lepszy jest A75!
To tak źeby Ci wybór ułatwić!
Nie miałem z nim do czynienia (tak jak Fuse z olympusami!) ale jeśli jest on rozwinięciem A60 tki to dobra maszyna.
Mniejszy zoom owszem ale zato nie "nadmuchiwany" obiektyw którego jakość odpowiada temu do czego minolta nas przyzwyczaiła...
Wiem że się teraz minoltowicze na mnie rzucą ale i tak dam wam radę!
To taka wendetta za FUJI ;)
Kupiłem znajomemu Z10 i wrażenia mam nast.
Wiele funkcji, wolny zoom w słabym świetle, TANDETA wykonania.
Siostra ma A60 a tak>
A60: wiele funkcji, wolny zoom w słabym świetle, solidne wykonanie.
Moim zdaniem A75!

piątek, 27 sierpnia 2004, 13:33

Post Re: do tematu wracając
Kaziq napisał(a):
Oczywiście że lepszy jest A75!
To tak źeby Ci wybór ułatwić!
Nie miałem z nim do czynienia (tak jak Fuse z olympusami!) ale jeśli jest on rozwinięciem A60 tki to dobra maszyna.
Mniejszy zoom owszem ale zato nie "nadmuchiwany" obiektyw którego jakość odpowiada temu do czego minolta nas przyzwyczaiła...
Wiem że się teraz minoltowicze na mnie rzucą ale i tak dam wam radę!
To taka wendetta za FUJI ;)
Kupiłem znajomemu Z10 i wrażenia mam nast.
Wiele funkcji, wolny zoom w słabym świetle, TANDETA wykonania.
Siostra ma A60 a tak>
A60: wiele funkcji, wolny zoom w słabym świetle, solidne wykonanie.
Moim zdaniem A75!

Zawsze mozesz wybrać inny aparat np. ..... mmm np. powiedzmy: FUJI s602 bez nadmuchiwanego obiektywu, ale napewno nie zmieścisz się w przedziale cenowym i nieźle przepłacisz

piątek, 27 sierpnia 2004, 13:40

i tak 99% użytkowników Z10 będzie pisać, że jest to wypas ponieważ go posiadają i nik nie napisze, że kupił g*** - tak to juz jest, że każdy chwali to co ma.
Dlatego najlepiej o opinie pytać tych co handlują aparatami.

piątek, 27 sierpnia 2004, 14:16

Post Polecam handlujących
M napisał(a):
i tak 99% użytkowników Z10 będzie pisać, że jest to wypas ponieważ go posiadają i nik nie napisze, że kupił g*** - tak to juz jest, że każdy chwali to co ma.

Polecam sklep Canona w Krakowie, goście nie wiedzą co oznaczają terminy: aberracja chromatyczna, dystorsja, winietowanie, ale świetnie potrafią doradzić jaki aparat wybrać.

piątek, 27 sierpnia 2004, 14:24

prawda jes taka, ze zaden uzytkownik danego aparatu nie bedzie obiektywny, no chyba ze przewinelo mu sie przez rece dziesiatki roznych modeli i ma porownanie, z kolei sprzedawcy moga powiedziec w szczegolnosci o awaryjnosci danego aparatu/modelu, nie wierze ze kazdy sprzedawca robi testy kazdego aparatu.
Poprostu do obiektywnej oceny potrzeba porzadnego testu kilku roznych modeli, a ze kazdy ma troche inne funkcje, wady, zalety, ciezko jest porownywac.
Dla jednego wystarczy Z10 (amator jestem chociaz wiem co to czas migawki, przyslona i jaki maja wplyw na zdjecie). dla innego A1, A2 bedzie za malo. Jeden ceni ladny obraz a inny duzy zoom.
Bawilem sie ostatnio canonem a75 ale jakie zdjecia robi nie moge powiedziec, bo efekty widzialem tylko na wyswietlaczu.
minolty jeszcze nie mam (w drodze) wiec nie napisze nic, a jak dostane i napisze to i tak nie bedzie to obiektywna ocena. :wink:

piątek, 27 sierpnia 2004, 14:30

Post Re: Polecam handlujących
fuse napisał(a):
M napisał(a):

Polecam sklep Canona w Krakowie, goście nie wiedzą co oznaczają terminy: aberracja chromatyczna, dystorsja, winietowanie, ale świetnie potrafią doradzić jaki aparat wybrać.

Czyli brak profesjonalizmu u sprzedawcow to norma i to nie tylko w dziedzinie fotografii, zaryzykowalbym stwierdzenie, ze w kazdej dziedzinie.

piątek, 27 sierpnia 2004, 14:36

Pisząc, że warto pytać ludzi handlujących aparatami miałem na myśli takich ludzi jak np. Cichy. Czyli takich co bawią się w foto ale mają troche sprzętu i przez to mają możliwość testowania.
A nie opinie użytkowników co często rozbili świnke po 5 latach i kupili aparat - wiadomo, że będą zachwalać bo to był zakup życia.

piątek, 27 sierpnia 2004, 14:50
Moderator

Ja np. jestem BARDZO obiektywny :lol: .

A tak na poważnie, to miałem do czynienia z wieloma aparatami. A75 to następca A70, którym się bawiłem i który niczym mnie nie zaskoczył. Ogólnie trzeba wziąć pod uwagę, że WSZYSTKIE UZ mają nieco gorszy obraz od kompaktów i nie da się tego ukryć. Ale to nie jest jakaś kolosalna różnica. Poza tym dla mnie jest to głupie gdybanie i kłótnia dzieci, które nie miały aparatu w rękach i tylko piszą o zasłyszanych wadach etc.

Czytałem bardzo wiele opinii o Z10, jak i Z3 i innych firmach. Byłem zwolennikiem Minolty, ale teraz ochłąnołem. Przyznam, że wiele oczekiwałem po Z3, ale najwyraźniej chwilowo jest to chała. Jednak nikt nie wmówi mi, że Z10 to zły aparat. W cenie 1200 zł nie ma on konkurencji, chyba że Z1. O kiepskiej jakości zdjęć Zetek piszą tylko ludzie, którzy ich nigdy na poważnie nie używali. Wystarczy obejrzeć kilka fotek u nas na forum lub kolegi Fatman z forum sąsiedniego. Ten osobnik potrafi wycisnąć wiele z aparatu. Dlatego pamiętajmy, że to fotograf robi zdjęcia, nie aparat. Wyliczanie w kółko tych samych wad bardzo dobrych aparatów mija się z celem i jest śmieszne. Wygląda jakbyście to robili, dlatego, że te modele są rewelacyjne w swojej klasie cenowej. Są tanie i dobre i nie ma co ukrywać - nic im nie dorównuje. Bo najtańszy konkurent to Oly C-740, który jest już droższy o około 200 zł. A nic więcej nie oferuje. To tylko przykład.

Reasumując, co jak co, ale Z1 i Z10 są górą jeśli chodzi o stosunek cena/możliwości i przewyższają pod tym względem aparaty, droższe nawet o 50% (nie wszystkie oczywiście). Z10 ma rewelacyjne makro, przerażającą szybkość działania, genialnie prostą obsługę i jest aparatem w sam raz.

Macie tu kilka fotek z auto robionych Z1. Czy naprawdę są takie złe? Zainteresowani wiedzą, że nie mam czasu na bajery i rzadko fotografuję. Jestem także amatorem. Jednak udało mi się pstryknąć co nie co tą BEZNADZIEJNĄ Z1...

Oto kilka efektów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No chyba starczy tych dowodów .

piątek, 27 sierpnia 2004, 15:48

Proponuję wrócić do tematu i przestać się spierać na temat wyglądu aparatu, a skupić się na tym co jest ważniejsze - czyli jakości zdjęć, funkcjonalności czy awaryjności.

Przecież chyba każdy widzi, jak wygląda cudo, które chce kupić...

MINOLTA Z3

piątek, 27 sierpnia 2004, 15:49

Vendeur bardzo ładne zdjęcia z tego aparatu wychodzą. Ale to nie jest robione z trybu automatycznego :?: :?: Nie wiem czy się teraz nie przeżucić na Minolte Z1, a z Canonem dać sobie spokój. I jeszcze jedno Minolta Z1 czy Canon A75 ma lepsze zdjęcia z trybu automatycznego :?: :?:

piątek, 27 sierpnia 2004, 16:15

Ja np. jestem BARDZO obiektywny :lol: .

:shock: :lol: :lol: :lol:

Zgodze się z Tobą, że są ludzie co z każdego aparatu wyciagną ile sie da i zdjęcia są super. Ale potrzebne są też aparaty proste w obsłudze i jednocześnie mające wiele możliwości. Jeżeli ktoś sie długo bawi Z1 to zgodze się, że da rade zrobić dobre zdjęcia ale co z ludzmi co kupują aparat - czy to znaczy, że pierwsze 1000 zdjęć mają wykasować ?
Ja uważam, że Canony Axx są banalnie łatwe w obsłudze a jednocześnie robiące ładne zdjęcia. Jeżeli znajomy mający 10 lat podbiera Canona S50 i robi zdjęcia takie, że jak zobaczyłem to :shock: i to na auto bez wysiłku to świadczy o łatwości użytkowania tego aparatu.

piątek, 27 sierpnia 2004, 16:15
Czesc wszystkim, mam dos istotne pytanie, : czym sie rozni A75 od A80? Mam zamiar kupic A95, ale juz sama nei wiem. :?

piątek, 27 sierpnia 2004, 16:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona