Teraz jest sobota, 23 lutego 2019, 04:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Na co sie zdecydowac? Minolta Z10 czy Canon A75 ??? 
Autor Wiadomość
No chyba starczy tych dowodów .

Vendeur, Ty zrobiłeś w ogóle jakieś inne zdjęcia kiedyś ? :wink:

piątek, 27 sierpnia 2004, 16:56

Czesc wszystkim, mam dos istotne pytanie, : czym sie rozni A75 od A80? Mam zamiar kupic A95, ale juz sama nei wiem. :?

A80 ma lepszą matrycę CCD 1/1.8", 4 MP, obrotowy wyświetlacz, hmmm nie wiem co jeszcze
A95 to wypas - mi się bardzo podoba - jak Ci na kasie aż tak nie zależy to ja bym brał A95 :)

piątek, 27 sierpnia 2004, 17:04
Te kilka fotek bardzo ładnie wyszło i jak ten aparacik tak dobrze robi to fajnie - pewnie zaraz powiecie że takie to każdy potrafi :) Ale przynajmniej widać że nie jest to aparat szmelc jakby co niektórym się tak wydawałoby :)
A co do Bea - to sorki ale to mój temat i to co Ty chcesz to raczej przenieś się do innego topiku !! :> Albo załóż sobie swój !!!!! :)
Bede czekał na pierwsze wrażenia z użytkoweania Z10 - zanim cos sobie kupie :) A powiem tylko tyle że mając dostęp do dystrybutora to może będe miał taniej :)

piątek, 27 sierpnia 2004, 17:48

Te kilka fotek bardzo ładnie wyszło i jak ten aparacik tak dobrze robi to fajnie - pewnie zaraz powiecie że takie to każdy potrafi :) Ale przynajmniej widać że nie jest to aparat szmelc jakby co niektórym się tak wydawałoby :)

Bez sensu oceniać aparat na podstawie 5 zdjęć - tu masz moje fotki z A80 http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=36156 ale czy to znacza, że A80 jest zaj***** - każdym aparatem uda się zrobić kilka fajnych.

sobota, 28 sierpnia 2004, 00:05

Post i dalej chuzia na Vendeura!
Vendeur... masz totalnie przeostrzone zdjęcia to wygląda fatalnie!
Albo ta zetka zrobiła Ci to tak od siebie.
A teraz do wszystkich braci w joblu... (który mamy chyba że ktoś zaprzeczy?!)
Nie mam nic do wyglądu aparatów, nawet przeciwko tak okropnie (dla mnie ) wyglądających Z1 czy canona D300!!!
Kwestia gustu!
Chodzi mi o jakość wykonania i solidność tegoż i to mi się w tych zabawkach niepodoba i na zmianę się nie zanosi.
I gdyby te "canony" (nomen-omen) nowoczesnego wzornictwa kosztowały tak jak są wykonane to nie mam nic przeciw ale je się poleca jako dobry sprzęt za kupę kasy a są to takie właśnie zabaweczki z obietnicą czegoś więcej to będę zawsze reagował tak jak to robię.
Firmy traktują klienta jak krowę dojną a tym klientom jakby to się podobało!
I kółko się samo nakręca bo coraz więcej firm schodzi do takiego poziomu by pozostać na rynku.
I produkuje się takiego D300 który jest wykastrowanym progrmowo D10
Za kupę kasy a ludzie se jeszcze wmawiają jakie to cudo...
Mam smenę 8m i mimo że brzydka to jest dla mnie wzorem trwałości, robi zdjęcia od 30 prawie lat. D300 i spółka za lat 10 będzie niczym innym jak kolejną skorupą na rosnącej kupie śmieci na którą przerabiamy ten najlepszy ze światów. I nie jestem żadnym greenpeacowcem do cholery!
A zanim zapłacisz za tą jednorazówkę (z10) to zrób coś dla SIEBIE- chwyć do ręki taki najnormalniejszy metalowy aparat kompakt/lustrzankę, wsio adno a potem toto na co chcesz swoje ciężko zarobione pieniądze wydać...
Jak to cię nie otrzeźwi- to już nic, a za rok będziesz ukradkiem znów szukał nowego grata (tym razem to już na pewno HIPER SUPER DUPER 16xZOOM)którego Ci jakaś firma będzie wciskać .
I tak w kółko.

sobota, 28 sierpnia 2004, 00:52
Moderator

Oh tak... Jakoś ta beznadziejnie wykonana Z1 od prawie roku jest nieźle maltretowana przeze mnie, spadała sobie już z pół metra, turlała się po podłodze i jakoś NIC jej nie jest. Zaledwie jakaś ryska się pojawiła... Możemy tak w obie strony pisać, że ten jest lepiej wykonany, a ten ma co innego. Co z tego, że jakiś inny model ma lepszą obudowę, skoro np. w reszcie przegrywa.

Tym bardziej nie pisz różnych niestworzonych rzeczy o aparacie, którego nie posiadasz i nie używasz. Bo początkowe wrażenie, o kiepskim wykonaniu Minolt serii Z jest bardzo złudne. Doświadczony lub rozsądny fotograf nie powinien oceniać aparatu po wyglądzie.

PS. Nie ma czegoś takiego jak Canon D300 ani D10 :twisted:

sobota, 28 sierpnia 2004, 02:01

Post no jasne
oczywiście że nie ma... MEA CULPA MEA CULPA MEA BARDZO WIELKA CULPA!
Odwołuję wszystko co nabiedziłem z wyjątkiem tego że masz paskudnie wyostrzone zdjęcia (te które ostatnio zapodałeś) Oczywiście jeźeli to minoltka tak robi to się nie czepiam.
Ale może ja mam za ostro monior ustawiony?

sobota, 28 sierpnia 2004, 02:08

Post kryzys
A tak pozatym to przechodzę ostry kryzys pourlopowy i muszę tak odreagować, jak jeszcze trochę poczekacie to mi przejdzie. :)
komp mi się zepsuł i nie mogę wrzucić żadnych zdjęć... och och och! ale i tak to zrobię by pokazać porównanie S602 do E-1.
A już dobiło mnie jak spojrzałem w wizjerek minoltki Z10... to przypomina ARKANOID!
A pytanie CO WYBRAĆ jest wogóle bez sensu... baba jesteś? poczytaj recenzje, weź do łapy i wybierz co ci się bardziej podoba bo tu każdy będzie chwalił swoje !!!

sobota, 28 sierpnia 2004, 02:23
Witam was serdecznie - w niedziele byłem na giełdzie fotograficznej - i pooglądałem sobie aparaty :) Zrbiłem kilka zdjęć Z10 i Z1 :) Z1 to już podobno model schodzący i ma go już nie być więć jest wyprzedaż tych aparatów - kosztują tyle co Z10 lub taniej :) Moge przesłąć 3 zdjęcia które zrobiłem 2 z Z10 i 1 z Z1. Miałem tylko krate pamięci 8MB SD - iec dlatego tak mało - poza tym reszta jest chyba do kitu :) Ale były robione w dość ciemnym pomieszczeniu gdzie niegdzie wpadało słońce ale generalnie panował pułmrok. Ustawienia zwykłe na AUTO - nic nie zmieniałem zresztą w exifie zdjęć wsio jest zapisaen. Nic nie poprawiałem tak jak zrobiłe takie są. Jakby kto chciał to niech wyślę mi maila komu je zapodać - mój maila jest wyżej :)
Powioem Wam że wcale taka tandeta ta Z10 to nie jest - materiał wykonania jest OK - żadnych skrzypnięć i ruchowmych elementów które mogę sie zwalić :) Lampa ładnie strzela nawet daleko ?? :> zoom chodzi cichutko w odróżnieniu od Z1 - tam dla mnie to było denerwujące :) Tylko sie nie obrażąjcie Z1 - kowcy :) To takie moje pierwsze odczucie. Cena Z10 - 1150 pln - nawet bardzo przyjemna :)
Oki to tyle moich pierwszych wrażeń z giełdy fotograficznej i Z10 - oczywiście gdybym miał ją dłużej mógłbym cos więcej napisać. Mam nadzieję że niedługo będe mógł to napisać test z użytkowania Z10 :)
Pozdro 4 All. :)

wtorek, 31 sierpnia 2004, 10:43

Zapodalem juz linka do pierwszych probek robionych Z10 ale podam tu linka, zdjecia sa robione poznym popoludniem i w nocy, na roznych ustawieniach. Dodam ze to sa pierwsze probkowe zdjecia wiec sa jakie sa, zoom byl strzelany z reki, zarowno sam optyczny, jak i optyczny+cyfrowy (ksiezyc).
Minusami sa standardowo jak w kazdej minolcie z aberracje chromatyczne i wydaje mi sie ze znieksztalcenia obrazu przy brzegach, gubienie zoomu w ciemnych pomieszczeniach i ziarnistosc. Do plusow mozna zaliczyc bardzo latwa obsluge, wrecz intuicyjna, wszystko co trzeba jest pod palcem w danej chwili, szybkosc zoomu w dobrym oswietleniu i co inni zarzucaja plastik, dla mnie sprewia wrazenie solidnego a ze to nie obudowa z tytanu czy alu to juz kwestia ceny. Przeciez to jest aparat cenowo low-end :) . Aha karta wchodzi z boku i wydaje mi sie ze przydaloby sie tu jakas zaslepka, chocby gumowa.
A tu macie linka: http://www.aksamity.org:82/foto/

wtorek, 31 sierpnia 2004, 12:19

Post zaślepka
A po co zaślepka?
To kwestia ceny... a aparat jest lowend :)
Zaklej sobie plastrem :)
Link nie działa...

wtorek, 31 sierpnia 2004, 12:45
Kurcze nie chce mi się otoworzyć ta strona - dobry link ?? bardzo chętnie pooglądałbym te Twoje zdjęcia :) POzdro.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 12:49

link jest dobry ale rzeczywiscie nie dziala, to wina mojego dostawcy internetowego, sprobujcie za jakis czas, czasami tak jest , ze nie mam netu po kilka godzin dziennie :evil: .
ps. a teraz pisze z pracy, dla scislosci.

Kaziq siwetny zart z tym plastrem, normalnie sie do lez usmialem :P

wtorek, 31 sierpnia 2004, 13:01
Sprobuj wlazyc - tke dokieszeni. :) :) :) :) :) :) :) :) :)

wtorek, 31 sierpnia 2004, 14:11
SKR - do kieszenie to se i Nikkona D70 nie włożysz :) :) Ręce tam se możesz włożyć :)

wtorek, 31 sierpnia 2004, 14:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona