Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 23:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Canon S1 IS - Olympus c-770 - Fuji FinePix S7000? 
Autor Wiadomość

Post Canon S1 IS - Olympus c-770 - Fuji FinePix S7000?
Zbieram się do zakupu cyfry. Jestem amatorem a aparat będzie mi służył zarówno na wakacjach jak i do fotografowania dziecka, imprezy rodzinnej i przyrody. Po obszernej lekturze, staję się coraz głupszy :shock: :? :roll: :wink:
Nie wiem, już kompletnie, co wybrać. Teoretycznie najlepszą jakość zdjęć na c770 najgorszą S7000, stabilizator tylko S1 ale nie ma on makra, akumulator w c770, najdroższe karty w c770, (rzecz drugorzedna mpg4 w c770).
Odrzuciłem canona c5 bo wychodzi z produkcji a na c6 mnie nie stać (chcę aparat z manualnymi nastawami) oraz minoltę z3 (bardzo słabe recenzje).

Czekam na Wasze rady i opinie. Może polecicie mi jakiś złoty środek.

środa, 25 sierpnia 2004, 17:29

Był już prawie dokładnie taki sam temat. Moja konkluzja jest prosta - Fuji S7000, bo to aparat klasę wyżej od pozostałych - co widać.
PS. Pod względem jakości zdjęć uszeregowałbym te aparaty dokładnie odwrotnie.

środa, 25 sierpnia 2004, 22:21

Mimo iz nie jestem zwolennikiem canona (odnosze nawet wrazenie ze moj nastepny aparat canonem na pewno nie bedzie...) zdecydowanie polecilbym canona 1s is bo:
- ma 10x stabilizowany zoom
- wolno traci na wartosci (mala produkcja poza tym stabilizowane zoomy tak juz maja ;) )
- robi najlepsze zdjecia z wymienionych
- ma wszystko co potrzeba ( odchylany lcd np)
- pracuje na paluszkach itanich kartach cf
- jest teraz najtanszy z wymienionych
wybierz fuji jesli chcesz udawac lustrzanke i miec wiecej pixeli i gorsze zdjecia.
... lub olympsua jesli lubisz placic znacznie wiecej za 765 z dobrymi filmikami...

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

czwartek, 26 sierpnia 2004, 20:25

Post re
Owszem Tomekk, ale grzesiek chce aparat do domu. Do tych celów polecałbym Olympusa C-765. To jest dokładnie C-770, ale z gorszymi filmikami (nie ma mpeg4) oraz bez gorącej stopki, która tobie chyba nie będzie potrzebna. Poza tym to dokładnie Oly C-770. Wydaje mi się, że lepiej olympusa ze względu na większą matrycę.

Jeżeli natomiast chcesz coś bardziej zaawansowanego to fuji.

czwartek, 26 sierpnia 2004, 20:35

E tam. olek 765 to wydatek rzędu 1700zl a canon 2000 paru zł. A matrycę zmiejszono w canonie właśnie ze względu na stabilizacje i 10x zoom ( a i tak 3 mega to ilosc wystarczajaca do amatorskich zastosowan)
W czym fuji jest bardziej zaawansowany od olympusa i w szczegolnosci canona? wyglad lustrzanki pierscien na obiektywie i technologia sCCD? ma 10x zoom stab. odchylane lcd szybki af?
Moim zdaniem nie ma sie nad czym zastanawiac. Canon i juz. Poza tym fuji to juz cena w ktorej o sony 717 mozna sie pokusic.

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

czwartek, 26 sierpnia 2004, 20:42

Post re
fuji to inna klasa aparatu.A ta matryca jest w S1 IS taka mała, bo wiedzieli, że i tak będzie się sprzedawał. Minolta Z3 też ma stabilizację i 4 mpix, ale to nie jest lepszy od canona aparat.

A co, że olympus jest tańszy, to jest gorszy??? Mnie bardziej podobają się zdjęcia z olympusa, a stabilizacja nie jest tak super konieczna. Po prostu kupiłbym statyw i tyle.

PS To teraz popatrz, ile płacisz za stabilizację w S1. 1 mpix to ok. 200zł. Karta jest droższa o 100zł. Odejmij od ceny Olliego 100zł i porównaj z Canonem. Tyle się płaci za stabilizację. Ok. 400zł spokojnie. Za to można kupić wszystkie akcesoria, statyw. A ta suma i tak jest ciut za mała, powinno być więcej niż 400zł.

czwartek, 26 sierpnia 2004, 20:47

Co rozumiesz poprzrz stwierdzenie ze fuji to juz inna klasa aparatu? Mozliwosci jakis wiekszych nie ma. A w wyzszej cenie to juz w soniaka f717 ( kttory prezentuje nowe mozliwosci - wyzsza polka)
Olympus 765 rowniez robi fajne zdjecia ale canon oferuje najwiecej cena/mozliwosci stab. zastepuje statyw co w pewnych sytuacjach jest niezastapione. Mialem w reku ta zabawke i moim zdaniem ta stabilizacja sprawdza sie
Olympus ma drozsze karty xd ( a 256 cf kingstona to juz tylko 130zl)
swoje akumulatory
Poza tą stabilizacja to np. przydatny bajer w postaci lcd odchylanego ...
Dla mnie canon jest najlepszy bo za ciezko wypracowane zlotowki otrzymujemy najwiecej mozliwosci i najlepsze zdjecia.
PS. A co takiego oferuje 765 w stosunku do o kilkaset zlotych tanszych modeli np 725 czy 740?

czwartek, 26 sierpnia 2004, 20:59

Post re
Co? To, że C-725 to jest kicha, tak jak C-720. Natomiast C-750/740 były powolne, że się chciało ziewać. W A60 AiAF nie działa szybko, ale ten iESP w olku to tragedia. Poza tym jest mniejszy, lżejszy, lepiej leży w dłoni, ma większy wyświetlacz, nowszy procesor (niby nic, a jednak). Swoje akumulatory nic nie zmieniają, na allegro można dostać takie za tyle, co zestaw do S1 IS. Wyświetlacz odchylany, ale mniejszy. A co do stabilizacji- rzeczywiście, są sytuacje, gdy jest niezastąpiona, jednak to, czy warto na nią tyle dawać zależy od kupującego. Zresztą stabilizacja nie zawsze też działa. Są sytuacje, gdy statyw jest niezbędny.

czwartek, 26 sierpnia 2004, 21:08

No tak. ale stabilizacja daje mozliwosci np. zrobienia wieczorem zdjecia znajmowym z "przyczajki" statyw jest tu nie mozliwy. Albo w Pradze, gdzie ostatnio bylem, stabilizacja bardzo by sie przydala ( co prawda mam tylko a60) Nie powiesz panom z Hradni Straz "przepraszam ja się z statywem musze ustawic bo poruszone bedzie". A tak aparat nad glowa odchylany lcd ulatwia kadrowanie a stabilizacja nieporuszone zdjecia z zoomem Bylo o z3. Ja moge powiedziec ze stabilizacja w canonie dziala nadspodziewanie dobrze

czwartek, 26 sierpnia 2004, 21:26
W dostatecznych warunkach oświetleniowych robie zdjęcia makro aparatem Canon S1 IS z odległości 5cm od obiektywu i nie widzę potrzeby wciskania przycisku makro skoro to działa bez tego. Odchylany LCD jest niezastąpiony a o stabilizatorze nie wspomnę, bo robię z ręki na 0,6sek i wychodzą ostre, zoom fantastyczny. Aparat nie jest wolny od wad. Na pełnym zoomie lub w ciemnawym pomieszczeniu bida jest z ostrością, to jedyna wada jaką znalazłem, a wypstrykałem już mocno ponad 1000 zdjęć. Aha i filmy w super jakości, ale zajmują straszliwe objętości (karta 256 niecałe 3 min filmu w 640x480 30fps). Szczerze polecam, a to jest Canon - firma z najwyższej półki.

czwartek, 26 sierpnia 2004, 23:45

0.6s? no to mnie przybiles - jak stanieje kupuje is 1s. W przypadku as minolty 1/10 to juz sukces....;)
A co do tej slabego ostrzenia w ciemnicy wlacz diode wspomagajaca AF standardowo jest wylaczona !!!!
co do 2 wady to pomaga chyba zmiana oprogramowania - kodeki mpeg4
I zoom jest cichy! mozna w filmach suwac zoomem !

piątek, 27 sierpnia 2004, 00:48

Po pierwsze prosił bym kolegę Feldmarszałka o zmiane obrazka bo jak widze tą gębe to chce mi sie żygać.
Po drugie Jeżeli chcesz używać aparatu do wyżej wymienionych celów a w przyszłosci może do bardziej ambitnych to polecam fuji. Przemawia za nim np. gorąca stopka (tańsze lampy błyskowe), Silna lampa wbudowanna dobra do fotek rodzinnych we wnętrzach. Filmy takie jak w c-770 tylko mniejsza kompresja. AMożliwośc uzywania baterii. Ogólnie wybór jest prosty poco płacic za c-770 jak można miec w tej ceni Fuji s7000 ;)

piątek, 27 sierpnia 2004, 09:10

Dlaczego Fuji to inna klasa? Mocniejsza obudowa, dużo lepsze trzymanie, większa matryca, lepsze szkła, większa wygoda korzystania i lepsze zdjęcia (można z tego sprzętu sporo wycisnąć). Jasne, Fuji to raczej dół tej klasy (ale cenowy także). Ja jednak wolę mieć aparat gorszy z lepszej klasy, niż lepszy z gorszej. Bo między nimi i tak jest spora przerwa. Poza tym wieczorem żadna stabilizacja nie pomoże. Wtedy po prostu trzeba mieć statyw.

piątek, 27 sierpnia 2004, 21:23
Jak w S1 IS właczyć diodę wspomagającą?! Zapomniałem o tym wspomnieć, że to własnie jego wada, że nie ma AutoFocus Assist Lamp, chyba, że ja o czymś nie wiem?! Kurcze, ale byłoby fajnie jakby to jednak tu było, bo jako taka dioda tu jest, ale ona służy do czego innego, chyba głównie do migania przy nagrywaniu filmów i przy timerze. Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

sobota, 28 sierpnia 2004, 01:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]