Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 05:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Mili panowie, proszę pomóżcie kobietce ;) 
Autor Wiadomość
Post Mili panowie, proszę pomóżcie kobietce ;)
Za dwa tygodnie jadę na lazurowe wybrzeże, zwiedzając dużo różnych rzeczy po drodze i chciałabym uwiecznić te przepiękne widoki, więc pomyślałam - kupię aparat! :wink:
Najlepiej by było, gdyby był jeden model, wówczas nie musiałabym się zastanawiać jaki.
Ale tak poszperałam w necie i zainteresowały mnie następujące modele
OLYMPUS
- C-460 zoom
- mju 300 digital
- mju 400
KODAK
- DX 6440
- DX 4530
- CX 7430
I tak: chodzi mi o to żeby był prosty w obsłudze, żeby robił piękne zdjęcia zarówno pięknych widoczków jak i imprez (mam na zdjęciach wyglądać lepieij niż w rzeczywistości ;) - hehe - żarcik mały ;) ). Będę go miętosić w rękach łażąc, więc dobrze by było żeby był odprony na różne czynniki, no i żeby przechodzień też umiał tym zdjęcie zrobić ;)...
Wiem , wiem amatorka, a niewiadomo czego szuka, pewnie wystarczył by mi KODAK CX7300 - dlatego właśnie was proszę o radę... może jakieś inne modele???
Głównie chodzi o to, aby aparat był już z lepszych, a łatwiejszych w obsłudze (do 1600pln), albo tani i całkiem niezły (wkońcu jestem amatorką)

Panu, który mi pomoże wybrać dobry aparat przesyłam plik moich fotek z pod prysznica... jacyś chętni???... hehe :P to był żart oczywiście, co najwyżej mogę zaoferować wirtualnego buziaka :D

A tak poważnie to bardzo proszę o pomoc...
Pozdrawiam
Marta

sobota, 28 sierpnia 2004, 07:55

sobota, 28 sierpnia 2004, 09:30

Polecam Olympusa c460 - szczerze mysle bedzie to lepszy aparat dla Ciebie niz A75. Jedyna wada c460 sa drogie karty pamiecino ale sam aparat jest w znosnej cenie wiec....

Na pewno sie nie zawiedziesz. Aparat ten ma doskonaly automat, dzieki ktoremu nie musisz myslec o tyvh wszystkich ustawieniach (czy zdjecie wyjdzie, czy nie!) - praktycznie kazde zdjecie wychodzi. Przy tym jest ladny, maly i poreczny.

Jezeli chcesz zobaczyc zdjecie wykonane jego 3 megowym odpowiednik zapraszam do mojej galerii (w stopce jest adres)

sobota, 28 sierpnia 2004, 09:58
Fajne fotki mucha, chyba mnie przekonałeś. Hmm jrednak jeszcze jedna wątpliwość... czy jednak mju 400 nie byłby lepszy? Dzieki za odp.

sobota, 28 sierpnia 2004, 10:35

Fajne fotki mucha, chyba mnie przekonałeś. Hmm jrednak jeszcze jedna wątpliwość... czy jednak mju 400 nie byłby lepszy? Dzieki za odp.

Jesli bedziesz nim rzucac i nosic w torebce uzywac na grillowaniach itp. to zdecydowanie lepszy bedzie ktorys z serii 'mju'. Poza tym jest bardzo kobiecy :D

sobota, 28 sierpnia 2004, 11:29

Po przeczytaniu opisu od razu nasunął mi się jeden z wymienionych tu aparatów - Olympus mju300. To standardowa 3MP Olympusa, która jak na tę firmę przystało robi wyśmienite zdjęcia w trybie automatycznym, jest bardzo prosty w obsłudze i - co ważne - to wszystko zamknięte jest w nie tylko eleganckiej, ale też mocnej obudowie metalowej. Nie wiem jak w tej chwili kształtuje się jego cena, ale widywałem go poniżej 1000zł w sklepie (EuroRTV/AGD). Na dłuższy wyjazd konieczne jest dokupienie do niego oczywiście karty pamięci (myślę, że 256MB to rozsądne minimum, 512MB lub lepiej 2x256MB musi wystarczyć). Jeżeli mnie pamięć nie myli, to nie ma on własnego zasilania, należałoby więc nabyć ładowarkę i akumulatory - najlepiej jakiś mały, procesorowy EMOS + dwa komplety Sanyo 2300mAh (może być też Varta, Energizer, byle nie HAMA). Futerał nie jest niezbędny, bo aparat jest mocny i kobiety mają nad nami tę przewagę, że mogą chodzić z torebką :)
Co do 4MP Olympusa - (mju i C-4x0) - one zwykle robią gorsze zdjęcia niż odpowiedniki 3MP - chodzi głównie o szumy (już 3MP zauważalnie szumią, choć to nic dziwnego w tej klasie). Dlatego uważam, że jeśli Olympus z jednej z tych serii, to 3MP.
Natomiast Canon A75 - do wymienionych tu zastosowań po prostu nie pasuje.

sobota, 28 sierpnia 2004, 13:33

Znowu nasunęło mi się pytanie... ile zdjęć będę mogła zrobić na podstawowej karcie pamięci 16MB i czy muszę kupić tą dodatkową kartę pamięci jeżeli wezmę ze sobą laptopa żeby na bierząco wszystko pozrzucać?

sobota, 28 sierpnia 2004, 16:06

No wiesz... ja w Pradze wlasnie mialem taki zestaw. Mialem dopiero od 3 dni olympusa ze standardowa karta 16mb.
Robilem zdjecia w rozdz. 1024x768 (dzisiaj bym tego nie powtorzyl).
Na 16mb karcie miescilo mi sie okolo 80 takich zdjec.
W rozdz. 2048x... wychodzi ok. 20 fotek (ale to nie jest najlepsza jakosc) - w najlepszej jakosci wychodzi 6 zdjec.

Tak, wiec mysle, ze bez dodatkowej karty sie nie obejdzie, chyba, ze chcesz spacerowac z laptopem ( w taki upal ) ;)

Ja z koniecznosci musialem tak zrobic ale nigdy wiecej... (chociaz czego nie robi sie dla pieknych zdjec ;)) (nawet widac mnie na jednym zdjeciu z torba z lapkiem)

Tak wiec biorac pod uwage znikoma ilosc fotek do zapisania na 16mb karcie (6 czy 20 - to ja nie raz na jedno ujacie idzie) - karta 128mb to absolutne minimum.

Nie zrob bledu i kup karte!

Inna sprawa jest to, ze jezli zdecydujesz sie na jakiegos olympusa musisz sie liczyc ze obsluguje on najdrozsze karty na rynku - xD (128MB - to wydatek ok. 180zl)

Pozdr.

sobota, 28 sierpnia 2004, 16:47

Kupiłem dzisiaj w MM C-460 za 999 PLN. Myślę, że i dla Ciebie będzie to okazja. Zrobiłem kilka zdjęć i nie rozczarowałem się - fotki OK!
Sam przebierałem w aparatach przez około miesiąc i wybór w końcu padł na ten właśnie model. Nie ukrywam, że w wyborze pomogła mi promocja w MediaMarkt, ale z wyboru jestem zadowolony. Dla amatora wymarzony model.
Do aparatu koniecznie trzeba dokupić kartę XD min.128Mb i ładowarkę + akumulatorki, to razem daje następne jakieś 300 PLN. I za 1300 złotówek mamy już bardzo fajny zestaw dla amatora.

sobota, 28 sierpnia 2004, 17:50

Post re
Ja bym się zdecydował na Olympusa mju 300. Świetny automat, na dodatek porządna, wodoszczelna obudowa (na deszczu nic się z nim nie stanie- teoretycznie, ja bym nie ryzykował). Jeżeli na wyjazd zabierasz laptopa to i tak musisz kupić kartę pamięci. Myślę, że 128mb wystarczy jak po każdym dniu będziesz przenosić foty na laptopa.

sobota, 28 sierpnia 2004, 18:00

Wtedy powinnaś zaopatrzyć się w 128MB, ewentualnie 64MB (ale tylko przy aparacie 3MP, na który Cię namawiam, przy 4MP większą). Chyba, że bardzo lubisz zgrywać zdjęcia na laptopa w deszczu, albo na oczach dresów :)

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:15

Post re
TomekK napisał(a):
Wtedy powinnaś zaopatrzyć się w 128MB, ewentualnie 64MB (ale tylko przy aparacie 3MP, na który Cię namawiam, przy 4MP większą). Chyba, że bardzo lubisz zgrywać zdjęcia na laptopa w deszczu, albo na oczach dresów :)

Co zresztą jest bardzo miłe oraz bezpieczne. 128mb do 3mp to minimum. Sam wiem, bo ilość zdjęć robionych na cyfraku w porównaniu z analogiem zwiększyła się kilkudziesięciokrotnie.

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:50
Chłopcy dla Wszystich WIELKA buźka :P :!: :!: :!:

Dziękuję bardzo za pomoc! Chyba jednak zdecyduję się na mju 300, mimo, że zawsze wydawało mi się, ze czy więcej mp tym lepiej, ale właśnie nie wiedziałam, że za tm idą i karty i wszystko... byłam pewna, że kupię sobie aparacik i wszystko będzie cycuś ;)... kurcze tylko jako, że jestem kobietą to wyczulona na piękno itp. ;) i strasznie podoba mi się obudowa mju 400 ;), no ale wasz profesjonalizm mnie przekonał... poinformuje jeszcze co wyszło mi z tego ostatecznie.
Dzięki

sobota, 28 sierpnia 2004, 20:41

http://www.dve.pl/index.php?s=1048&c=14

sobota, 28 sierpnia 2004, 20:48

Nie ma sprawy. Zycze milego wypoczynku i setek ladnych zdjec oraz nie zapomnianych wspomnien.

ps.
Karta na podanej przez Ciebie stronie bedzie Ok.

ps.2
Czekamy na Twoje zdjecia :P

sobota, 28 sierpnia 2004, 20:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]