Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 09:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 W obronie Canona 
Autor Wiadomość

Post W obronie Canona
Witam wszystkich

Często nie wiemy co kupić.... sam miałem duży problem. Najczęściej ograniczeniem są pieniądze. Ja miałem ciężki orzech do zgrycienia między Z1 a A75. Czytam dużo postów i umieszczam zdjęcia, jednak jest sporo osób które nie oglądają zdjęć a wypowiadają sie na temat danego modelu. Ostatnio w jakimś poście wyczytałem że Canon nie umie robić makro. W drugim czytam że ma słabe auto i źle dobiera ostrość. Dlatego postanowiłem napisać to i przedstawić kilka fotek by można było ocenić zdjęcia z rąk amatora. Jednak prosze nie piszcie że media tech to to samo tylko tańsze, bo cholery można przez to dostać. Uważam że w tej kategori cenowej A75 (80, 85) i minolty (z1 i z10) są naprawde genialnym wyborem. Fakt za napis Canon może płaci sie troszke więcej, ale ma sie pewność tej jakości.

zdjęcia zmniejszone programem IrfanView

Zdjęcia robione w większości z Auto, z ręki oczywiście

Obrazek

Obrazek

no to to jush chyba podobne widzieliście

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tego pana chyba znacie......

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mogłem dać dłuższy czas.... człowiek uczy sie na błędach

Obrazek

Obrazek

wtorek, 31 sierpnia 2004, 16:29

Tu http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=36156 są moje fotki z A80 - fotki amatorskie ponieważ aparat miałem od lutego.
Już widziałem zwykłe fotki z Z10 czy Z1 i są dużo gorsze przynajmniej od A80.
Bawiłem się A80, S50, G5 i jakimś Olkiem 7xx i zdecydowanie z Canona bardziej mi się zdjęcia podobają.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 17:04

Post re
eee, tam. Nie tylko aparat się liczy, trzeba jeszcze umieć robić makro. Co z tego, że ktoś będzie miał olka c-5060, jak nie umie makro robić.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 18:00

Poza tym jak widać nie specjalnie jeszcze wiesz jak mierzy się światło - gdybym nie mieszkał na Ziemii nie wiedziałbym, że ponad drzewami zdarza się być niebu...

Pozdrawiam...

wtorek, 31 sierpnia 2004, 18:22
Dla odmiany - panorama z niebem :)
Obrazek
http://dafury.webpark.pl/bemowo.jpg
Sprzet to canon A75....
P.S. Wybaczcie slaba jakosc zdjecia - kompresja robi swoje...

wtorek, 31 sierpnia 2004, 19:48

Ostatnio nie mogłem żadnych postów napisać i nie wiem czy ten się już pojawi czy nie. I jeszcze się zastanawiam czemu był taki stan rzeczy. No ale nic przejdę do wątku głównego, zdjęcia ładne dużo lepsze niż te które widziałem z np. z Penataxa Optio 33 LF a jest właściwie cenowo podobny. Wychodzi jakaś mora na zdjęciu ogólnie nieciekawe :? . Nie polecam nikomu tego aparatu :!:

wtorek, 31 sierpnia 2004, 21:45

Te aberracje na fotkach mnie odrzuciły.
Poza tym jak widać nie specjalnie jeszcze wiesz jak mierzy się światło - gdybym nie mieszkał na Ziemii nie wiedziałbym, że ponad drzewami zdarza się być niebu...

Pozdrawiam...

zobacz zdjęcia z Z10 - ktoś zamieścił na tym forum http://www.aksamity.org:82/foto/ to są dopiero aberracje :lol:

wtorek, 31 sierpnia 2004, 22:19

dziwi mnie jedno, ani jede ani drugi aparat nie jest nawet dla polprofesjonalistow, sa to czysto low-endowe aparaty za niska cene, wiec czemu tu taka walka, o co? udowodnienie ze jeden jest lepszy od drugiego? o ile sie orietuje to jeden i drugi model ma wady i zalety, kazdy inne, na tym forum juz opisywane w kolko. A tu zauwazylem zatwardzialych zwolennikow i przeciwnikow roznych firm, ktorzy to usiluja sobie udowodnic za wszelka cene ze ten drugi aparat jest do du*y. Przyklad moich zdjec jest o tyle dobry, ze specjalnie je robilem dla uwypuklenia aberracji i to przy max zoomie, pozatym sa to moje pierwsze foty cyfrowe i pierwsze po kilkunastoletniej przerwie wogole, ucze sie robic foty przy roznych nastawach i mam nadzieje ze beda coraz lepsze. Jak juz osiagne jakis tam poziom to wtedy zmienie sobie aparacik na lepszy. Narazie wystarcza mi ten ktory mam, a czy jest to minolta czy bylby to canon jest mi obojetne. Zlozylo sie tak ze wybralem minolte i co i nic, gdybym kupil canona tez pewnie bylbym zadowolony. A udowadnianie sobie ze Z10, Z1, Z2 czy Z3 jest lepsze/gorsze od A60, A75, A80, S1 jest takie jak udowadnianie, ze ford fiesta jest lepszy np. od opla corsy, a obydwa to badziewia. :lol:

wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:40

Narazie wystarcza mi ten ktory mam, a czy jest to minolta czy bylby to canon jest mi obojetne. Zlozylo sie tak ze wybralem minolte i co i nic, gdybym kupil canona tez pewnie bylbym zadowolony. A udowadnianie sobie ze Z10, Z1, Z2 czy Z3 jest lepsze/gorsze od A60, A75, A80, S1 jest takie jak udowadnianie, ze ford fiesta jest lepszy np. od opla corsy, a obydwa to badziewia. :lol:

I tu s ię nie zgodzę - ja bym wolał corse od fiesty i to jaki bym kupił samochód nie jest mi obojętne tak samo jak nie jest mi obojętne co kupuje czy to bedzie aparat czy kino domowe.
Ni eważne, że kupujesz coś z niskiej półki bo i tak w tej samej cenie możan dostać różną jakość.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:51

Zetdziesiatkowicz celem tego tematu nie było ocenianie tych firm. Osobiście uważam (i tu podkreślam) za tą cenę są to jedyne godne uwagi aparaty (no nie licząc może C4000 który foci równie genialnie). Chodzi tylko o wytępienie robactwa które uważa że te aparaty są takie same a nawet gorsze od Media techa czy Pentagrama (innych firm aż strach wymieniać). Uważam że takie coś nie ma bytu. Licząc, nawet minolty serii Zx i canony serii Axx są odrębnymi klasami aparatów i każdy powinien wiedzieć czy chce kompakta czy UZ. I na tym sprawa sie rozstrzyga. Canon to aparat powiedzmy segmentu A i tam jest liderem, a minolta pewnego segmentu B, gdzie w tej kategori cenowj on jest liderem.

P.S
A najbardziej dobijają mnie jedno zdaniowe wypowiedzenia, nastawione wrogo do Canona czy minolty bez potwierdzenia.

P.S 2
Jestem posiadaczem Canona, a wcześniej miałem minolte - z obu jestem zadowolony. Kto wie czy jak by wtedy w sklepie minolta była w promocji to możliwe że miał bym jakąś Z1. Dlatego prosze mnie nie oskarżać że jak mam Canona to bede stał za nim. Z minoltą miałem wiele do czynienia i to jest też genialny aparat........ Tak naprawde ten post powinien nosić nazwę: W obronie minolty i canona (bo to one najczęściej niesłusznie obrywają baty)

P.S 3
A ja mam Tico z 2000r i ma on w sobie więcej rdzy niż 20-letnie BMW (na szczęscie poluje na coś innego ale na pewno nie na Corse ani Fieste)

Ale żem sie rozpisał

wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:55

Zetdziesiatkowicz napisał(a):
Narazie wystarcza mi ten ktory mam, a czy jest to minolta czy bylby to canon jest mi obojetne. Zlozylo sie tak ze wybralem minolte i co i nic, gdybym kupil canona tez pewnie bylbym zadowolony. A udowadnianie sobie ze Z10, Z1, Z2 czy Z3 jest lepsze/gorsze od A60, A75, A80, S1 jest takie jak udowadnianie, ze ford fiesta jest lepszy np. od opla corsy, a obydwa to badziewia. :lol:

I tu s ię nie zgodzę - ja bym wolał corse od fiesty i to jaki bym kupił samochód nie jest mi obojętne tak samo jak nie jest mi obojętne co kupuje czy to bedzie aparat czy kino domowe.
Ni eważne, że kupujesz coś z niskiej półki bo i tak w tej samej cenie możan dostać różną jakość.

A nie wolalbys przypadkiem mercedesa A1, albo bmw serii 1 ? a tak btw co do tych samochodow corsa i fiesta to juz rozne klotnie widzialem po innych forach i skakanie sobie z brzytwa do gardel, jeden woli to, drugi inne, ile ludzi tyle opinii o jakosci i trwalosci. A prawda zapewne lezy gdzies posrodku.

Raven nie chodzilo mi o Ciebie a dla obrony canona dodam to iz, gdybym mial troszke wiecej kasy, wybralbym wlasnie canona S1 :)

wtorek, 31 sierpnia 2004, 23:58

i tu jest największy problem: KASA. Jak bym ją miał to bym sie cieszył lepszym sprzętem.

środa, 1 września 2004, 00:06
Ja też stane w obronie Canona :wink:
Tu http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=36156 są moje fotki z A80 - fotki amatorskie ponieważ aparat miałem od lutego.
Już widziałem zwykłe fotki z Z10 czy Z1 i są dużo gorsze przynajmniej od A80.
Bawiłem się A80, S50, G5 i jakimś Olkiem 7xx i zdecydowanie z Canona bardziej mi się zdjęcia podobają.

Często przegladam twoją galerie. Ty faktycznie ze swoimi fotkami możesz stanąć (jak to ująłeś w skromny i kulturalny sposób) w obronie Canona.
Pozdrawiam

środa, 1 września 2004, 01:02
Raven`ja mam tico 98 i wcale nie jest przygnite :D

a i tak zbieram na suzuki swift :D

zdjecia z canona zapodam jutro :) bo tez juz mi zaczelo cosik wychodzic:)

środa, 1 września 2004, 01:20
Zetdziesiatkowicz sam jesteś low-endowy według ciebie aparaty poniżej 1500 zł to to samo co za 200.

piątek, 10 września 2004, 09:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona