Teraz jest wtorek, 19 czerwca 2018, 18:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Jaka drukarka dla zawodowego fotografa ? 
Autor Wiadomość
Post Jaka drukarka dla zawodowego fotografa ?
Chciałbym drukować swoje zdjęcia na drukarce atramentowej. Ale nie wiem jakiej ? Musi być do formatu A3 , jak najlepszej jakośći i oczywiście trwałe wydruki. Nie wiem co wybrać HP czy Epsona ? Cena nie gra roli , liczy się tylko jakość.

piątek, 3 września 2004, 20:18

Z tego co o moje niedouczone uszy się obiło to to, że musi to być drukarka termosublimacyjna... cokolwiek to znaczy. :roll:

piątek, 3 września 2004, 20:24
Drukarek termosublimacyjnych używam na codzień. Wszystko jest ok tyle tylko że są one maksymalnie do formatu A4. Taką produkuje mitsubishi. Sprawdzałem ją jest do bani. Olympusa 20x25 też mnie nie urządza. A poza tym wydruki powlekane są błyszczącą folią , a ja chcę zdjęcia matowe. I chcę kupić jakąś dużą atramentówkę. Każdy producent się chwali , apotem okazuje się że to tandeta. Sam sie o tym przekonałem wydająć kupę forsyza którą mógłbym kupić korpus Fuji S2 Pro.

niedziela, 5 września 2004, 15:39

Obawiam sie ze jezeli chodzi o profesjonalne podejscie to zadna drukarka nie spelni swoje roli.Nic co jest tanie nie da trwalego wydruku.A tu chodzi jeszcze o powtarzalnosc wynikow.Nie wiem ale jak ostatnio sprawdzalem juz kolo 4-5 tys mozna kupic nowoczesne drukarki kolor laserowe.Tylko znowu ograniczenia.Drogie materialy ekspoloatacyjne max A4 i nie bierze wszystkich materialow (tylko okreslone gradacje papieru). Jednak porownujac kolorowy laserowy druk efekt jest naprawde swietny.
Pozdrawiam

niedziela, 5 września 2004, 17:47

Post re
KonikC chyba ma rację- jeżeli już to laserową. Ale jaką to nie wiem, bo nie znam się na tych, co drukują A3.

niedziela, 5 września 2004, 19:47
Może być laser. Byle tylko wydruki były idealne , trwałe i jak słusznie zauważył KonikC powtarzalne. Cena urządzenia nie ma aż takiego znaczenia. Koszty wydruku tak. Musi być dobrze.

niedziela, 5 września 2004, 20:39

Lasery drukują gorsze zdjęcia od atramentówek. Niestety nic nie zastąpi naświetlania. Jednak są niezłe, wielkowymiarowe A3+ drukarki atramentowe. (szczeg. Epsony i HP) Przy zast. odpowiednich atramentów odbitki wychodzą dobrze i nie poddają się zbyt szybko czynnikom niszczącym.

niedziela, 5 września 2004, 22:41

Widziałem A-4 śluby, i inne zakładowe MIODZIO !!!
Oczywiście tylko orginał tusz i papier :) więc drogo , drożej niż z laba , jak masz laba w okolicy to lepiej na laba

sobota, 11 września 2004, 21:06

A ja popieram Silenta - tylko termosublimacyjna i nie zgodze sie ze nie ma tych drukarek do formatu A3 - poszukaj xeroxa - na 100% robil termosublimacyjne do A3 (koszty magiczne - rok temu widzialem uzywane po 5k pln), ewentualnie cos firmy Fargo - beda starsznie dorgie bo to juz typowo profesjonalne sprzety - no ale skoro podobno cena nie gra roli... a moze jakis ploter wielkoformatowy, nie bedziesz sie musial do A3 ogrniczac.

Co do powlekanai wydrukow to moze na jakis tanich sprzetach idzie tylko na polysk ale na lepszych idzie jak ci sie podoba - nie ma czegos takiego ze masz wydruk "powleczony folia blyszczaca"

sobota, 11 września 2004, 21:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]