Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 22:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Nikon 4300 czy Minolta Z1 
Autor Wiadomość
Post Nikon 4300 czy Minolta Z1
hej,
no i mam dylemat :) rozmawiałem z Vendeurem, ale nie chciał mi doradzić :) (pzdr) , tylko ciągle mówił, aby tutaj napisać ;)

Poszukuje aparaciku takiego do zdjęc krajobrazu, z wakacji, czasem pstryknąć jakiś ładny widoczek, czasem zrobić dobrej jakości zdjęcia z bliska do strony www (sprzedaż przez internet). Jeden znajomy doradza mi Nikona 4300 a drugi (Vendeur), że Minolte Z1 , oba w podobnej cenie.

Słyszałem ze Nikon robi bardzo dobre zdjęcia z bliska (co dla mnie ważne - zdjęcia produktów) i generalnie jest OK, no i jest maly i lekki. Minolta większa, no ale zoom 10x mnie kręci, ale czy będzie mi aż tak potrzebny? Ceny obydwu aparatów podobne, karty pamięci tanie.

Czytałem inne wątki i chyba niedługo będę miał tajfun w głowie, dlatego piszcie, który byście wybrali, a ja za dwa dni podlicze głosy i ten aparat który więcej dostanie tego kupie :)

Dzięki
Paweł

środa, 8 września 2004, 12:28
Moderator

Dla wyjaśnienia innym, Paweł jest współpracownikiem z Allegro i np. zajmuje się tworzeniem aukcji na podstawie moich fotek noży, które już tutaj widzieliście i technicznie były genialne.

Dlatego dodam, że Minolta Z1, jak się ją umie używać, spełni Twoje oczekiwania w 100%.

Odnośnie tego Nikona, to już pisałem na GG, że to dobry, ale BARDZO WOLNY aparat i mnie szlag brał, jak robiłem nim fotki. Dlatego odradzam. Już nigdy nie kupię wolnego aparatu, a w tej chwili pod względem prędkości prym wiedzie Minolta ogółem - jest wiele modeli.

Odnośnie zoomu 10x, to jest tak. Jedni twierdzą, że im się nie przyda i nie kupują. Inni twierdzą, że się przyda i kupują. Czasami obie grupy się mylą. Ale prawda jest taka, że pisali tu ludzie, którzy twierdzili, iż dzięki tak dużej różnicy ogniskowych odkryli nowe możliwości a fotografii i że nigdy nie kupią już aparatu bez ultrazooma.

Najlepie by było gdybyś poużywał sam taki aparat kilka dni i miałbyś rozeznanie. Bo po swoim Sonym P32, to pewnie będzie niezła różnica ;).

No to pozdrawiam serdecznie i zapraszam do rejestracji na forum.

środa, 8 września 2004, 12:35

Post er
Sonym P32? eee, to do powolności może się przyzwyczai :D .

Rzeczywiście Nikon jest wolny, a minolta szybka. A może jeszcze coś innego? Sam nie wiem. Potrzebujesz dobrego makro. Nie wiem. Naprawdę nie mam pojęcia. A myśleliście nad Minoltą S414? Też chyba ma MF.

środa, 8 września 2004, 13:41
Moderator

Jak mogłwm zapomnieć! Do makro i ogólnie jakości fotek w tej cenie, to najlepszy będzie Olympus C-4000.

środa, 8 września 2004, 14:06
Musze przyznac ze pod wzgledem jakosci zdjec makro to Nikon ma u mnie "zaklepane" pierwsze miejsce. Faktycznie szybki nie jest ale w nowych modelach jest lepiej. Mysle tu o 4200 lub 5200.
Minolta Z1 jakos mi "nie pasuje" chociaz cena i mozliwosci sa atrakcyjne.
Staruszek Olek 4000 to bardzo ciekawa propozycja ale... no coz szybki to on nie jest :?
Wiec moze Olympus 760/765 bedzie optymalnym rozwiazaniem? Moim zdaniem to swietny przedstawiciel UZ a i makro (nawet "super makro" :wink: ) ma niczego sobie! Nie wiem tylko czy cena nie bedzie tu przeszkoda :?
Pozdrawiam
~Szamil 8)

środa, 8 września 2004, 15:29

Post re
Jeżeli bez zooma to rzeczywiście bezapelacyjnie C-4000.

środa, 8 września 2004, 16:00
olym 760/65 dośc drogi 1600 zł, a wię chyba odpada. Wcześniej miałem sonego p32 , do wczoraj miałem p8 i szczerze miałem go dość ... wogóle nie robił ładnych zdjęć z bliska, krajbobrazy tez mu pięknie nie wychodziły ...

obecnie poważnie zastanawiam się nad minoltą Z1, wygląda świetnie (czyt. bardzo profesjonalnie), a i karty pamięci są całkiem tanie. Najgorszym jego mankamentem jest to, że jest na paluszki (baterie akumalotrki), a mój stary sony był na lekkie akumaltory (prostokatne).

Poczekam może jeszcze ktoś ma podobny dylemat jak ja :) Vendeur mówi, że na moim miejscu wziąłby Z1, ale nachodzi mnie myśl ostatnio na Z2 (nowszy, ale jak poczytałem forum to odrzuciłem tą myśl).

Paweł

środa, 8 września 2004, 16:14

obecnie poważnie zastanawiam się nad minoltą Z1, wygląda świetnie (czyt. bardzo profesjonalnie), a i karty pamięci są całkiem tanie. Najgorszym jego mankamentem jest to, że jest na paluszki (baterie akumalotrki), a mój stary sony był na lekkie akumaltory (prostokatne).

Nie powinna to byc zaleta? :)
Taniej wychodzi kupic dodatkowy komplet alumulatorkow AA niz dedykowany.

środa, 8 września 2004, 17:33
Własnie dla mnie akumalotrki nie są aż tak zaletą ze wzgledu na wagę.

Słuchajcie mogę mieć nowyego MINOLTE Z1 , dodtakową kartę 256 MB + pokrowiec HAMY na aparat + koszt przesyłki za 1400 zł, to duzo czy mało ?
Aparat nowiutki, gwarancja, komplet.

Pzdr.

środa, 8 września 2004, 19:56

Słuchajcie mogę mieć nowyego MINOLTE Z1 , dodtakową kartę 256 MB + pokrowiec HAMY na aparat + koszt przesyłki za 1400 zł, to duzo czy mało ? Aparat nowiutki, gwarancja, komplet.

Raczej tak, osobno cena byla by zblizona (z1 1200, karta 150, torba 50)

środa, 8 września 2004, 20:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]