Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 06:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Canon A60 czy A400 
Autor Wiadomość
Post Canon A60 czy A400
odrazu powiem ze jestem zielony jezeli chodzi o fotografie cyfrowa lecz chcialbym od czegos zaczac niestety kasy nie zaduzo i waham sie miedzy dwoma modelami CANON mianowicie A60 i A400
A60 jest napewno popularniejszy ale ma mniej pikseli no wlasnie czy moze mi ktos wytlumaczyc czy od ilosci pikseli zalezy tylko wielkosc zdejecia czy rowniez jego jakosc. Do pytania dodam tylko ze zalezy mi rowniez na robieniu zdjec makro wiec ktory bedzie lepszy dla mnie choc wiem ze ani ten ani ten nie jest rewelacyjny ale co mam zrobic jak cierpie na chroniczny brak kasy :D

środa, 8 września 2004, 16:45

Post re
tzn. rozdzielczość decyduje o wielkości odbitki i jej jakości. A60 zrobisz bez kadrowania 15x21. Z A400- A4. Jednak kadrowanie na kompie się przydaje. W zasadzie trudno powiedzieć, bo A60 ma mniejszą rozdzielczość, ale za to lepszy obiektyw. Mam A60 i bardzo go sobie chwalę, jednak A400 nawet na żywo nie widziałem, to całkiem nowy aparat, więc niewiele mogę powiedzieć. Co do makro, to nie wiem. W A60 jest to 5cm (przynajmniej tak piszą, bo nie sprawdzałem).

A60 to znakomita konstrukcja za tą cenę. Jak jest z A400 nie wiem, ale zawsze seria Axxx była w Canonie jakaś taka "bez ambicji". Jeśli chciałbyś kupić A400, to gorąco radzę dołożyć 100zł i kupić Olympusa C-310. Optyka b. podobna do A60 i super makro z 2cm. Świetny automacik.

środa, 8 września 2004, 16:59

Hmm... A400 szczerze podoba mi się. Jest automatem, ale ma algorytmy z dość wysokich dwucyfrowych PowerShotów A. Jest mały, poręczny i ładny. Nie mógłbym go mieć, bo jest automatem. Jeżeli to nie problem - bierz tego.

A60 z drugiej strony jest świetnym manualem, poza kilkoma [znaczącymi] szczegółami jest prawie jak A80/A95. Tylko boli ta maleńka matryca. Jeżeli chcesz manual - bierz A60 albo [lepsze wyjście] dozbieraj do A75.

Pozdr,
kSh

środa, 8 września 2004, 19:52

Moja opinia, jak kazda, bedzie subiektywna. Ja mam canon`a a400, a moja siostra a60. Rzeczywiscie ustawien manualnych w canonie a60 jest wiecej, ale moim zdaniem automatyka w a400 jest na takim poziomie, ze i tak amator niewiele recznie by poustawial... Ja sie swoich zdjec nie wstydze, wrecz odwrotnie- moim zdaniem jakosc jest bardzo dobra i jestem bardzo zadowolony> Wczesniej krotko mialem minolte x31- tragedia jesli chodzi o jakosc zdjec w kiepskim swietle.
Moim zdaniem canon a400, przy zalozeniu, ze nie zamierzasz wiele ingerowac w ustawienia aparatu, jest lepszym rozwiazaniem. A cena powoli jest porownywalna (Allegro).
Pozdro

sobota, 11 września 2004, 20:35

Moja opinia, jak kazda, bedzie subiektywna. Ja mam canon`a a400, a moja siostra a60. Rzeczywiscie ustawien manualnych w canonie a60 jest wiecej, ale moim zdaniem automatyka w a400 jest na takim poziomie, ze i tak amator niewiele recznie by poustawial... Ja sie swoich zdjec nie wstydze, wrecz odwrotnie- moim zdaniem jakosc jest bardzo dobra i jestem bardzo zadowolony> Wczesniej krotko mialem minolte x31- tragedia jesli chodzi o jakosc zdjec w kiepskim swietle.
Moim zdaniem canon a400, przy zalozeniu, ze nie zamierzasz wiele ingerowac w ustawienia aparatu, jest lepszym rozwiazaniem. A cena powoli jest porownywalna (Allegro).
Pozdro

sobota, 11 września 2004, 20:36

Post re
No, w końcu ktoś, kto ma ten aparat. Czyli jest tak, jak pisałm ksh i ja.

PS Jedyne, co mnie drażni w A400 to ta optyka (45-100mm, na dodatek jest dość ciemna).

sobota, 11 września 2004, 22:42

A-400 to prosty automat z dodatkami :)
A-60 ma manual :)
Powiesz "a po co mi manual" , otóż choćby używając priorytetów ( ty ustawiasz przysłonę a aparat dobiera czas ) więc nie jest to wielka filozofia :)
A wierz mi fotka F2,8 a F,8,0 to się ciut różnią :)

sobota, 11 września 2004, 22:59

Post re
Focik, ale są jeszcze programy tematyczne (które akurat ja mam w poważaniu, wolę priorytety), gdzie aparat sam dobiera pewne wartości i ma zaprogramowane pewne dane. Jeśli ktoś nie chce się w to bawić, to są one bardzo przydatne i pomocne.

sobota, 11 września 2004, 23:15

to zrób programem tematycznym przesłonę 2,8 i 8,0
czepiasz się osoby czy treści ?
A-400 kosztuje powiedzmy 800 pln
A-95 prawie dwa razy więcej
Ale A-95 to aparat
A-400 automat :)

sobota, 11 września 2004, 23:32

Jak piszesz jesteś zielony :) więc zrozum żaden aparat nie zrobi za ciebie zdjęcia , zdjęcie zależy przede wszystkim od tego co potrafisz , choćbyś kupił G-5 to nie będziesz robił lepszych fotek niż A-400 :)
Sęk w tym że musisz jeszcze co nieco sam poczytać , pooglądać wtedy być może bardziej przyda się A-60 :)
A-400 coś strzeliłem ( chciałem takiego dla córki ) ale troszkę mnie rozczarował :)

sobota, 11 września 2004, 23:46

Post re
Focik, ale nie każdy chce się manualem bawić. I w tym sęk. Aparat ma być dla zwykłego śmiertelnika, nie profesjonalisty i trzeba to zrozumieć.

A tak generalnie to wolałbym Olympusa C-310 od A400. Większy wyświetlacz, lepszy obiektyw. Obsługa gorsza, no i droższe pamięci. Mimo wszystko wybrałbym go ze względu na większy zoom, bo ten 2x to już zupełna parodia (3x to absolutne minimum).

niedziela, 12 września 2004, 00:30

Manualem może nie każdy chce się bawić... ale jak nie ma manuala to nie ma nawet szans sie pobawić. A w fotografii chodzi chyba o to żeby bawiła. Nawet jesli ktoś jest zupełnym amatorem to powinno nam (tym, którzy już połknęli bakcyla) chodzić o to, żeby go do fotografii wciagnąć, zachęcić. A myślę, że taką zachętą moze być właśnie posiadanie możliwości kombinowania. Jesli sie tej możliwości nie ma, to... (niech każdy sam sobie uzupełni).

Ale to moje skromne zdanie i nie chcę urazić szlachetnych przedmówców. Ja po prostu bez manuala bym sie nie obył... Bo uwielbiam kombinować (nawet, jak nie wychodzi).
Pozdrawiam

niedziela, 12 września 2004, 01:04

A400 ma strasznie ciemny obiektyw , a tak to wszyscy chwala te aparaty (A300/A310). Jednak to malpka i rzeczywiscie zabawy z tym nie ma. Manual przydaje sie tam ,gdzie automatyka zawodzi. Najgorsza jest bezsilnosc ,kiedy zdjecie wychodzi jakie wychodzi i nie da sie z tym nic zrobic , manual daje taka mozliwosc.

niedziela, 12 września 2004, 12:01

Post re
No i o to chodzi.

Generalnie. Jak nie będziesz robił odbitek większych od 15x21 to spokojnie bierz A60- manual się czasem przydaje, a ten dodatkowy mp może niewiele Ci wnieść.

niedziela, 12 września 2004, 15:12
dzieki wszystkiem za rady ja nadal sie waham co prwada jestem zielony jak napisalem ale chcialbym sie rozwijac w tym kierunku i mysle ze bardziej przydatny mi bedzie mi jednak A60 poniewaz bede mogl sie nauczyc jakis podstaw bo przeciez kiedys chyba wreszcie bede mial wiecej pieniedzy i bedzie mnie stac na jakis dobry aparat (czego sobie i wszystkim zycze)

niedziela, 12 września 2004, 15:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona