Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 16:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Minolta A1 vs Panasonic FZ10 
Autor Wiadomość

Post Minolta A1 vs Panasonic FZ10
Witam wszystkich.

Jest to mój pierwszy post na forum, chociaż czytuję je regularnie od ok. 6 miesięcy. Obecnie posiadam Canona A60 ale noszę się z zamiaram zmiany sprzetu na trochę "poważniejszy". I tu pojawia się dylemat jak w tytule.
Sprzęcik powinien sprawdzać się zarówno w trybie makro, zdjęciach nocnych, jak i w codziennym użytkowaniu: portret, krajobrazy, "streetfoto" itp. Jednym słowem potrzebuję aparatu, który będzie uniwersalny.
Z jednej strony za Panasonikiem przemawia dobry, jasny obiektyw Leiki z f2,8 w całym zakresie ogniskowych oraz 12x zoom, z kolei Minolta ogólnie zbiera dobre opinie za jakość zdjęć i stabilizator matrycy, który podobno lepiej sprawdza się niż stabilizator w obiektywie jaki zastosowano w FZ10. Wielkość matrycy odnośnie tych modeli nie ma znaczenia, 4MP - FZ10, 5MP - A1, są wartościami są dla mnie wystarczającymi. Wybór ograniczę tylko do tych aparatów więc proszę o niepolecanie innych modeli.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

niedziela, 12 września 2004, 17:26

Post re
Niewiele o tych aparatach słyszałem więc niewiele Ci powiem, ale coś mi się o uszy obiło, że w A1 nocne to tak średnio, bo dużo hot pixeli :?: Coś takiego było.

niedziela, 12 września 2004, 20:46

Ja bym ci polecil sprawdzenie samemu w sklepie co Ci bardziej pasuje, bo tak to pewnie kazdy bedzie polecal to co sam ma. Chyba ze nie masz takiej mozliwosci :(

A tak na marginesie to ja z dziewczyna czekamy na FZ-20 :)

Pozdrawiam

niedziela, 12 września 2004, 22:16

A1 szumi, a nie robi hotów. To niewielka ale ważna różnica.
A1 polecam zaawansowanym, Panasona raczej początkującym. I nie chodzi tu o obrażanie niczyich uczuć. Po prostu A1 robi piękne zdjęcia wtedy kiedy się nad nimi popracuje.

niedziela, 12 września 2004, 22:35

Sam mialem ten sam dylemat. Zanim cos kupilem mialem mozliwosc zabawy obydwoma.Kazdy ma plusy i minusy. W A1 obsluga powiedzmy jest troszke mniej intuicyjna ale to kwestia wprawy.Jakosc zdjec jest bardzo podobna jednak na korzysc A1. Jezeli chodzi o stabilizacje nie zauwazylem zbytnich roznic. W decyzji o zakupie przekonal mnie jednak obiektyw. Zakres FZ10 "pasuje" dla moich potrzeb. Jezeli chodzi o zdjecia nocne to sie nie wypowiadam bo nie robilem ich A1. W sloneczny dzien jakosc jest porownywalna. A1 kusi wieksza iloscia opcji ale jak juz wspomnial moj przedmowca zalezy kto go bierze do reki i czego oczekuje. Mysle ze oba aparaty sa przeznaczone dla bardziej zaawansowanych amatorow. Ktorykolwiek wybierzesz bedziesz napewno zadowolony.
Pozdrawiam
KonikC

poniedziałek, 13 września 2004, 14:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]