Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 04:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 C-765,C-740 czy Canon S1 ? 
Autor Wiadomość

Post C-765,C-740 czy Canon S1 ?
Witam!
Mam nie lada orzech do zgryzienia.
Musze sie zdecydowac na jeden z tych modeli, oferuja mi je w nastepujacych cenach C-765 ok 1600zl, C-740 ok 1200 zl i Canona S1 1650 ZL.
Jestem raczej amatorem i szukam prostego aparatu z duzym zoomem optycznym.
Juz praktycznie bylem zdecydowany na C-765 , ale dowiedzialem sie ze nie ma stabilizatora drgan , ktory jest w S1.
Czy rzeczywiscie ten stabilizator drgan duzo daje przy uzywaniu zoomu ?
Raczej nie wchodzi w rachube ze bede wozil ze soba statyw.
Zdjecia chce robic glownie z moich podrozy, duzo jezdze po swiecie i chce miec dobrej jakosci pamiatki.
Jak sie maja do siebie zdjecia zrobione na C-765 z 4 milionowa matryca
do zdjec wykonanych na S1 z 3 milionowa matryca ?
A moze w ogole nie warto przeplacac i kupic o 400 zl tanszego C-740 ?
Chce zeby aparat byl prosty w obsludze i robil dobre zdjecia, czesto bede uzywal zooomu, bo nie wszedzie mozna podejsc na bliska odleglosc.
Mam nadzieje ze ktos mnie przekona do jednego z wyzej wymienionych aparatow.
Bo naprawde nie wiem ktorego wybrac.
Byl czas ze zastanawialem sie jeszcze nad Minolta Z3, ale po przeczytaniu opini tych ktorzy testowali ten aparat dalem sobie z nim spokuj.

Z gory dzieki za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam

sobota, 18 września 2004, 02:54
Moderator

Łatwiej byłoby poszukaćna forum, bo porównań były setki.

Skoro chcesz UZ, to nie powinieneć pomijać także Minolty serii Z, chyba że Ci się nie podoba...

Pierwsza sprawa. Jeśli nie masz zamiaru wozić statywu, to według mnie wybór jest tylko jeden - Canon S1. Bo bez statywu, to stabilizacja raczej się przyda.

Canon za to nie ma dobrego makra i podobno jest wolny trochę. Za to rewelacyjne makro ma Olympus i ogólnie to bardzo udany model (C-765). Jeśli Cię stać na droższe modele, to je kup, bo są zdecydowanie lepsze i nowocześniejsze.
Pamiętaj jednak, że koszt aparatu, to nie tylko sam sprzęt "bazowy". Pozostaje jeszcze karta pamięci (minimum 100 zł za 256 MB), pokrowiec i inne bajery.

Pozdr.

sobota, 18 września 2004, 03:03

Zanim zadalem to pytanie, dobrze poczytalem forum.
Jednak wszystkie wczesniejsze porownania tych aparatow nie rozwialy moich watpliwosci.
Czyli mam rozumiec ze C-740 mam sobie odpuscic.
Wiec pozostaja dwa C-765 za ktorym przemawia dobre makro, no i S1 za ktorym przemawia stabilizacja drgan.
Tak, pamietam ze koszt aparatu, to nie tylko sam sprzet "bazowy"
I tu chyba kolejny plus dla S1, bo karty pamieci do niego sa znacznie tansze niz do C-765, S1 jest na zwykle baterie a C-765 na specjalne akumulatorki.
Wiec jak narazie to jest 2-1 na korzysc Canona S1.
Chyba ze jest jeszcze cos o czym nie wiem.

Pozdrawiam.

sobota, 18 września 2004, 12:29

Na jakiej podstawie twierdzisz ze 1s jest powolny? ma procesor digic ten sam co we wszystkich A i g5. Czyli bardzo dobry.
Co do macro to tez nie rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz ze jest slabe. Odleglosc wg producenta to 10cm jednak jak bawilem sie tym sprzetem to od 4cm spokojnie ostrzyl. A kto naprawde bedzie sie bawil w macro to kupi dodatkowe soczewki.
IMHO 1s is to jeden z najlepszych zoomiakow. Obiektyw, stabilizacja, odchylane lcd i zdjecia...

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

sobota, 18 września 2004, 12:47

Na jakiej podstawie twierdzisz ze 1s jest powolny? ma procesor digic ten sam co we wszystkich A i g5. Czyli bardzo dobry.

Chodzi o szybkość ostrzenia!

MINOLTA Z3

sobota, 18 września 2004, 13:37

Słowo komentarza - bo chyba to nie zostało jednoznacznie powiedziane; możliwości, jeżeli chodzi o makro w C-740, są takie same jak w C-765; istotne różnice to rozdzielczość matrycy, wielkość LCD, rozdzielczość EVF, nowy procesor i zasilanie. Na dzień dzisiejszy C-740 jest znakomitym rozwiązaniem niskobudżetowym, polecam go z czystym sumieniem.

Ale wybrałbym C-765 UZ.

sobota, 18 września 2004, 15:33

Odleglosc wg producenta to 10cm jednak jak bawilem sie tym sprzetem to od 4cm spokojnie ostrzyl

Całkowicie sie zgadzam. Kiedyś coś mnie podkusiło żeby to sprawdzić i późnym wieczorkiem, przy świetle lamp (czyli warunki niezbyt sprzyjające) bez problemu ostrzył z 4cm. Nie wiem dlaczego dane techniczne są tak rozbierzne z rzeczywistością.

A tak wracając do tematu, też myślałem kiedyś nad Olkiem C-765, później jednak "odkryłem" C-750, który wg mnie jest lepszy i znalazłem sie w podobnej rozterce. Mój ostateczny wybór padł jednak na S1 i jestem z niego zadawolony :wink:

przemo_4 - jeśli Ci zależy na dobrym, dużym zoom'ie optycznym to ja polecam Canona. No i nie wypada nie wspomnieć o stabilizacji obrazu, obrotowym LCD i pracy na kartach CF, a nie jak w przypadku Olympusów na cholernie drogich kartach xD.

Pozdro

środa, 22 września 2004, 10:58

- 740-ki bym tak łatwo nie odpuszczał. mam ten sprzęcior od ponad roku i za tą kasę to jak za darmo (ja dawałem 2200...)
- Minolty sobie odpuść, chyba że chcesz zamieszkać w serwisie: niedorobione są te zabawki
- 3 czy 4 MPIX to nie jest kryterium. zobacz o ile w poziomie i pionie różni się rozdzielczość zdjęć z tych matryc
- S1 IS jest najlepszą z wymienionych przez Ciebie konstrukcji - miałem go w rękach, bawiłem się stabilizacją i fotkami seryjnymi. dosyć szybki sprzęt, ciut szybszy od 740-ki a przy zdjęciach seryjnych nie zamula wcale po zakończeniu serii.

środa, 22 września 2004, 12:17

Post re
przemo- to, czy potrzebujesz tych 4mp zależy od wielkości odbitek. Z 3mp bez kadrowania można spokojnie zrobić odbitkę formatu A4.

A co do stabilizacji: owszem, przydaje się, można użyć dłuższych czasów i zdjęcie nie będzie poruszone, ale zdjęcia nocnego i tak nie zrobisz.

środa, 22 września 2004, 14:15

nconego nie, ale gdy potrzeba uzyc zoomu aalbo nie mozna blysnac ci co maja 1s sie nie martwia. Nie zawsze mozna roztawic statyw. Ja bawilem sie tym aparatem 10min i przy 10x krotnym zoomie nieporuszone po 1/10s Oprocz tego 1s ma odchyalne lcd co zdecydowanie ulatwi robienie zdjec z aparatem nad glowa ( np. na koncertach) Nie ma duzych abberacji. Jedyna wada ( jak to wygląda u monilt z?) to brak lampy wspomagajacej autofocus.
Ja juz zdecydowalem - sprowadzam canona s1 is

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

środa, 22 września 2004, 15:36

Oj muszę się z kolegami wypowiadającymi się nie zgodzić. S1-ynką da sie robić zdjęcia nocne. Trzeba jednak mieć statyw bo bez niego w nocy ani rusz (zresztą jak w każdym aparacie) no i takie zdjęcia umieć robić.

Mam ten aparat to coś o nim powiedzieć mogę :wink: Mam nawet zdjęcia nocne i robione w nocy bez statywu :wink:

środa, 22 września 2004, 19:28

nconego nie, w zalozeniu ze stabilizacja rozwiaze czas rzedu kilku s. az tak super nie jest.
PS. rzuć linkiem do zdjęć ze swojego 1s ;)

środa, 22 września 2004, 21:24

http://galeria.maciekh.prv.pl/ - akurat taką galerie miałem na serwerku, kilka zdjęć z wakacji, z nocnych to jest tylko ognisko, ale jeśli będzie potrzeba to wrzuce inne albo na serwer labo na forum

środa, 22 września 2004, 21:39
Moderator

Jak się umie, to nocną fotkę można zrobić bez problemu z ręki także Minoltą Z1 i innymi. Poza tym wcale się tak nie psują, jak ktoś wspomniał. To wyuczona bajeczka antyminoltowców.

środa, 22 września 2004, 21:40

minolta z1 w znajomych mi serwisach prowadzi jesli chodzi o awaryjnosc, ale sprzedali jej bardzo duzo. Na drugim miejscu jest hp 735 a pozniej canon a75. od tych nocnych:
widziałem Twoją fotkę, jak twierdzisz przy czasie 1s. Ostra jak żyleta. Ciekawe co byś osiągnął canonem s1 + stabilizacjąw rękach ;)

środa, 22 września 2004, 21:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona