Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 09:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kto pomoe wybrac? 
Autor Wiadomość

Post Kto pomoe wybrac?
Witam,mam maly dylemat w wyborze aparatu...:( Bedzie to moj pierwszy cyfrak,ktory prawdopodobnie bedzie mi sluzyl przez dluzszy czas,wiec po tym jak minie fascynacja ze mam aparat ;) bede szukal dodatkowych opcji manualnych do zabawy.Ostatecznie zostalo mi kilka modeli do wyboru w cenie ok. 1200zl tj. Z1, A95,A85,C4000 oraz S414. Dzieki za kazde wrzucone 5gr :) moze ktos bedzie mial inne ciekawe propozycje?

niedziela, 19 września 2004, 17:10

1. Chyba z A95 się nie zmieścisz w tej cenie.
2. Z wymienionych tutaj - rozważałbym Z1 i C-4000. Zetka jest bardziej wszechstronna, Oly robi lepsze zdjęcia. Jeżeli nie bardzo wiesz dokładnie co chcesz robić, wybierz C-4000.

niedziela, 19 września 2004, 18:02
Ja ci nie pomogę, gdyż dopiero szukam ...
Z1 - jedyny z dużym zoomem
A95, A85 - tanie, nawet bardzo pamięci CF
C4000 oraz S414 - trudno mi konkretne plusy wymienić, raczej plus za "całokształt" ;), natomiast dużym minusem są drogie karty pamięci - jeśli jednorazowo będziesz dużo MB potrzebować, lepiej zainwestować w droższy aparat niż w nośnik
No i przedział cenowy nieporównywalny między C4000 za jakieś 1000 zł, a A95 za ok. 1500 ...
Zresztą najlepiej poczytaj ten topic http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewto ... 70&start=0

niedziela, 19 września 2004, 18:07

Czy karty SM są aż tak bardzo drogie? Widziałem na Allegro 128MB Kingstona za 120zł... CF są za ca. 85zł. Zresztą S414 jest na CF, jakby ktoś nie zauważył. Przewaga Olympusa zaczyna i kończy się na OPTYCE, która jest zdecydowanie lepsza i przede wszystkim JAŚNIEJSZA niż u konkurentów. Przy długim końcu mamy 3 razy jaśniejszą optykę - wiesz jakie to ważne przy portretach?

niedziela, 19 września 2004, 18:42

Post re
Zgadzam się z TomkiemK, ale do zestawienia dodałbym jeszcze Canona A75. Nie wiem, czy Tobie to przeszkadza, ale mnie w C-4000 irytuje jego straszna powolność i tylko dlatego zastanawiałbym się jeszcze nad A75.

niedziela, 19 września 2004, 18:47

dzieki bardzo, mysle ze co do ceny to nie bede mial wiekszych problemow bo niedlugo chlopaki wracaja z USA to moze uda im sie kupic cos dla mnie a jesli nie to na allegro sklepy wyprzedaja super sprzet, ktory nie jest juz produkowany za duzo nizsza kase i w dodatku z gwarancja :)
widze ze nie ma zbyt wielu zwolennikow Z1, czyli na I miejsce wysuwa sie Olek...

niedziela, 19 września 2004, 20:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]