Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 20:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 SONY Cybershot DSC-F828 czy może coś innego? 

Czy kupiłbyś SONY DSC-F828 ?
tak - to dobry wybór 43%  43%  [ 3 ]
nie - za te pienądze są lepsze 57%  57%  [ 4 ]
Liczba głosów : 7

SONY Cybershot DSC-F828 czy może coś innego? 
Autor Wiadomość

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 13:47
Post Re: A gdzie w tym wszystkim sztuka?
nareszcie ktoś coś mądrego napisał

piątek, 9 stycznia 2004, 14:29

Mam podobny problem jak wielu Canon 300D czy Sony F828. A zakupu chcę dokonać do 20 stycznia. W recenzji nt. 300D (dpreview) 300D też wykazuje w aberację chromatyczną (w swoim typowym zoomem18-55), tylko nie wiem czy większą Sony F828. Fakt, że przy pełnej dziurze światło 2 lub 2,8 kolorowe świetliki aberacji są dość duże, ale jeśli ustawimy blendę na 8 to prawie znikają - tak wynika ze zdjęć i dyskusji na forum dpreview sam tego jeszcze nie doświadczyłem. Może ktoś mądry ma tu większą wiedzę. Ludzie piszą też, że matryca Sony jest o jeden stopień EV mniej czuła niż w Canonie - co też można skompensować jaśniejszym obiektywem. Jednak kusi mnie dalej Sony swoim night shot-em, swoim makro, swoim zakresem 28-200, swoimi 8mln, swoją ceną w której mam już obiektyw. Ale też nie wiem czy ta aberacja nie wypływa z faktu, że oprócz szkła wsadzili do środka jakiś plastik szkłopodobny. Jak niektórzy pisali to w 99% zdjęć jak dla jest wystarczające. Normalnie używam Canona SLR i kamery Sony. Taki podział jest dość zasadny na firmy w swojej kategorii. Dalej to kwestia szumóww Sony dośc duże dla 400 i 800 ISO. Choć są niezłe programiki do odszumiania jak ponoć najlepsze to Noise Ninja czy też ImageIt. Świetliki aberacji można usunąć w PhotoShopie.
Tak nejlepszy to byłby Canon 10D, ale jest poza moim zasięgiem bo dobry obiektyw do niego to kupa kasy. Dalej jednak sie obawiam swój wybór skłaniam się w kierunku Sony, oczekuję, iż mądrego po szkołach to i przyjemnie posłuchać - tu czytać. Może więc ktoś mi podpowie? :?:

piątek, 9 stycznia 2004, 18:16
Post DSC F828 - test na www.dpreview.com
Z testu na dpreview wynika, że jakość obrazu jest nie do przyjęcia - "dryfujące" kolory i aberracja chromatyczna o wiele większa niż u konkurencji. Wygląda na to, że obiektyw nie ma korekcji aberracji. Osobiście testowałem, czy aberracja zniknie po przymknięciu przysłony (zdjęcia testowe w sklepie) - ale niestety, niewiele to pomaga. Poza tym, czasami przysłona musi być otwarta (portrety!!). W tej chwili skłaniam się w kierunku Minolty A1 (tradycyjnie obiektywy APO minolty nie wykazują aberracji (APO=apochromatic).

poniedziałek, 12 stycznia 2004, 15:18

Rzeczywiście f828 wypadł koszmarnie, ale a1 szumi też dość mocno i ma problemy z rozdzielczością. Może coolpix 5700 albo f717??

wtorek, 13 stycznia 2004, 01:15
od 3 dni mam DSC 828. W porownaniu do DSC 85 to jest duze ,ciezkie, bydle , pliki o b. duzej wielkosci,trzeba nowe, duzej pojemnoSci karty, ale jest elegancki i w ogole och i ach. Na razie naboznie sie mu przygladam i studiuje instrukcje obslugi i mysle ,ze innego bym nie kupil

wtorek, 13 stycznia 2004, 15:31
Post A1 zamiast 828 - a może nowy DSLR Minolty?
W dniach 12-15 lutego w Las Vegas odbywają się targi PMA - Minolta podobno pokaże aż 3 nowe aparaty z segmentu DSLR (w cenach poniżej/równo/powyżej DRebel Canona) o bardzo bużych możliwościach. Jesli użyją matrycy większej niż 2/3, to może to być bardzo ciekawa propozycja. Wygląda na to, że Minolta ma (w tej chwili) najlepsze aparaty z celownikiem elektronicznym i niewymiennym obiektywem.
Nowości nt targów mozna śledzić na stronie:
http://www.pma-show.com

W targach bierze udział równiez Sony, zobaczymy czy zaproponują jakąś poprawkę do F828 czy będa szli w zaparte "że wszystko jest w porzadku".
Ja powolutku rozglądam się za obiektywami do Minolty (np 28-105 z macro w całym zakresie??)

piątek, 16 stycznia 2004, 10:32
Post Idealny Sony...
Jeszcze jedna myśl..
Jeśli Sony wziełoby matrycę i elektronikę z 717, włożyło do obudowy F828 (z CF, ręcznym zoomem) - to byłby najciekawszy aparat na rynku wysoko-amatorskim. A tak - trochę przekombinowali.

piątek, 16 stycznia 2004, 10:41
Post Hmm, obiektywnie po tycvh próbkach nie ocenisz...
mientki napisał(a):
Tutaj zamieściłem jeszcze próbki fotek z obu aparatów. Zobaczcie i ocencie. Ja osobiscie jednak jestem za Canonem. Chyba właśnie tego kupie. Zdjęcia są super !!

http://www.pawel.gabo.pl/probki

Musiałbyś mieć próbki z obu aparatów tego samego motywu przy tych samych warunkach...

sobota, 24 stycznia 2004, 18:36
Post f828
Mam ten aparat od 5 stycznia i jestem z niego bardzo zadowolony. Kolega zas kupil Canona Rebel. Jest z niego tez bardzo zadowolony ale narzeka na wysokie ceny sprzetu dodatkowego ( wszczegolnosci - obiektywy).
A jezeli chodzi o wizjer to sprawdzcie swoje informacje jeszcze raz...

wtorek, 2 marca 2004, 21:17
A moze PRO 1 canona lub minolta A2 ?? a co do 300D to z obeiktywem jest ciezki jak cholera i kto to bedzie nosil np na wakacjach?? no napewno nie ja :lol:

piątek, 19 marca 2004, 23:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3