Teraz jest poniedziałek, 15 października 2018, 10:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 A80, c-310/350 a moze ....? 
Autor Wiadomość
Post A80, c-310/350 a moze ....?
Witam!!
Mam 1000zł na aparat, jest to moj pierwszy aparat cyfrowy ;) dlatego tez chcialem kupic najlepszy jak za te sume. Od razu mowie ze nie mam zamiaru przeznaczac wiecej niz 1000zł(ani 100zł wiecej). Chcialem aparat cyfrowy z mozliwoscia manuala...moze by cos z kodaka wybral ?? Akurat teraz na allegro jest aukcja w ktorej a80 osiaga 800zl a jeszcze jeden dzien do jej zakonczenia(niestety aparat jest z 2003 roku i na dodatek byl zakupiony w Holandi takze z ewentualnym serwisem by bylo raczej ciezko) Powiedzcie mi czy warto kupic tego canona.. i ewentualnie do jakiej kwoty oplaca sie licytowac/kupic ?? Jakby ktos chcialal posluchac jak zrzedze to podam moj numer gg bede raczej teraz nonstop a wiec 3023032 (nie wstydzcie sie) bo po co mam pisac tyle postow jak mozna zalatwic to 1 rozmowa. Z gory dzieki. Pozdrawiam !!!

środa, 22 września 2004, 18:14

Jeśli chodzi o cenę do 1000 złotych, to pamiętaj, żeby zostawić sobie co najmniej 200 zł na dodatki: baterie, ładowarka, pokrowiec i oczywiście na kartę pamięci, bo te dołączane do aparatu wystarczają zazwyczaj na wykonanie ok. 20-30 zdjęć.

Tak więc jeśli nie chcesz wydać ani złotówki więcej, to myślę, że na sam aparat możesz wydać maksymalnie 800 zł.

Co do samego aparatu, to jeśli chodzi modele, które mają możliwości ustawiania wielu opcji manualnie, to chyba najlepszym wyborem będzie któryś z Canonów.

Sugeruję użyć jeszcze funkcji "Szukaj" - podobnych temtów "do 1000 zł" było ostatnio kilka.

środa, 22 września 2004, 18:45
A warto kupic takiego canona jak podawalem wyzej (do jakiej ceny) bo on jest w zestawie z akumulatorkami, karta 128mb oraz z pokrowcem a wiec warto kupowac? Jak dla mnie nie musi byc ustawien manualnych bo wiecie jak to amator tylko przycisnie przycisk i wszystko ... zasugerujecie moze cos innego? cos wartego polecenia ..

środa, 22 września 2004, 18:52
Moderator

Jeśli jakimś CUDEM dostaniesz A80 w tej cenie, to bierz. Normalnie, to możesz raczej liczyć na Canona A70 (nowego) w tej cenie.

środa, 22 września 2004, 19:25
A czy a85 by byl lepszy od a80 bo po cenach wychodzi na to ze a85 jest tanszy troche(+/-100zl)

środa, 22 września 2004, 20:57

nie, a85 to nastepca modelu a75 tylko zamiast 3.2Mpx ma 4Mpx, nastepca a80 jest a95 (zamiast 4Mpx ma 5)

środa, 22 września 2004, 21:13
Czy nie lepiej zamiast a80 kupic a85 ?? Bo patrze to jednak a85 ku mojemu zdziwieniu jest tansze... ??

środa, 22 września 2004, 23:14

Nie, jest sporo gorszy od A80. To już zdecydowanie lepiej A75 (bo jeszcze tańszy, a nie gorszy od A85).

czwartek, 23 września 2004, 18:44
Moderator

Czy nie lepiej zamiast a80 kupic a85 ?? Bo patrze to jednak a85 ku mojemu zdziwieniu jest tansze... ??

Lepiej to może być, ale A95.

czwartek, 23 września 2004, 18:50
Kurna no i teraz mam dylemat tym bardziek ze szkoda troche kasy poniewaz zaczyna sie przygoda na UW niedlugo i kasa zawsze by sie przydala a jak wydam na cyfrowke to bedzie potem krucho. ..... mam jeszcze 3godz. zastanowienia bo za tyle sie konczy aukcja ;(

czwartek, 23 września 2004, 20:53

Wszystko tylko nie Canon! Miałem G5. Poważnie wyglądający aparcik i na tym kończą się jego zalety. Dwie trzecie zdjęć nieostrych z(autofokucem). Łapie ostrość przy drugim, trzecim zdjęciu tego samego, doskonale oświetlonego obiektu robionego z tego samego punktu ze statywu. Śmiech na sali. Zdjęcia ciemne, szarawe, blade (to jeszcze bardziej sie odnosi do A80, którego również miałem przez jakiś czas). Generalnie Canon, to marka, która najbardziej się pogorszyła na przestrzeni ostatnich paru lat. Funkcjonuje wciąż wyłacznie ze względu na swoją ogromną popularnosć i dobrze prowadzoną strategię marketingową. Jesli chodzi o możliwości ich aparatów i jakość zdjęć, to jest pożal się boże. Bierz jakiegokolwiek Olympusa jakiego dostaniesz za 1000zeta. Z Olkiem C-4000 nie powinno być problemu za tę cenę. Jego wady to koniecznosć ustawiania trybu makro z poziomu menu (któreś tam pod menu zamiast zwykłego łatwo dostępnego przycisku na obudowie) i brak możliwości rejestracji video z dźwiękiem. stosuje sie w nim karty Smart Media, co jest wadą i zaletą. Ich pojemnośc kończy sie na 128Mb (to wada), zaleta jest taka, ze są znacznie tańsze od innych kart pamięci (np. xD Picture powszechnie stosowanych w innych Olkach). Jakość i plastyka zdjęć jest niesamowita jak za tę cenę. Swietny obiektyw ("tylko"3x, ale z superzoomem miałbyś tylko problemy) i doskonałe makro. Nie dostaniesz nic lepszego za tę cenę. (chyba że firma Ricoh, która ma też świetną optykę i super niskie ceny wymieni matryce CCD w swoich aparatach - wtedy będzie nie do przebicia, moim zdaniem, w kategori cena/jakość). Unikaj canonów, są przereklamowane. Nie mam w tym żadnego interesu, więc możesz mi wierzyć. Na codzień zdarza mi się pracować w fotolabie i sam robie zdjęcia, więc wiem co mówie. Pozdrawiam

sobota, 25 września 2004, 12:51

Trochę sie spózniłem z odpowiedzią, no cóż. Jeśli kupiłeś na allegro, to zawsze mozesz też sprzedać :) A jeśli chodzi o zakup Olympusa, to bierz C-4000, albo raczej takie z serii C-7xx. Kompakty typu C-350/360/450 nie są
takie dobre. Za 950 dostaniesz np. C-725 (z rewelacyjną optyką).Nie sugeruj się wyłacznie rozdzielczością matrycy. Ten np. ma tylko 3,4MPix, ale z praktyki wiem, że przy robieniu odbitek również optyka ma ogromne znaczenie, także odbitki moga ci wyjść lepsze z tego niz z 4MPix Canona. Pomyśl o tym.

sobota, 25 września 2004, 13:00
Post janne
naszczescie sie nie spozniles....!! Bo czekam akurat na moje urodziny, ktore beda juz za 3 dni i kasa wpadnie i wtedy bede myslal b.powaznie o aparacie (teraz mam 1200zł i to bedzie max. jakie moge wydac poniewaz te 500zl ktore otrzymam musze odlozyc "na zycie"). Daj mi swoj nr gg to pogadamy o aparatach (bo moj nr to 3023042). Mialem duzo szczescia bo naprawde mialem muszke na opcji kup teraz(oczywiscie a80) ale nie odwazylem sie pociagnac za spust(hahahah). Wiec moje problemy wracaja spowrotem. Slyszalem ze c4000 jak to znany wszystkim sprzedawca okreslil wolny,stary,ciezki,wolny!! Wiec to ostudzilo moje zapedy zmierzajace ku Olympusowi(jak sie czlowiek nie zna to bazuje na opini czlowieka ktory sie choc troche zna). Czy do 1200zł moglbym kupic cos bardziej automatycznego?? Bo niestety nie jestem jakims wytrawnym fotografem i przyznam sie nawet ze nie wiem co to migawka,przyslonka ...;) Wejdz na gg to pogadamy....

sobota, 25 września 2004, 19:07
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=190065 - czy mozna mu zaufac?? bo ma wzglednie niskie ceny... Jaki byscie aparat wybrali z tych ??

sobota, 25 września 2004, 19:54

Post re
Ja bym nie ryzykował. Mnie to wygląda na powystawowe albo kradzione.

sobota, 25 września 2004, 23:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona