Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 19:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 A75 vs c310 - różnica na odbitkach 
Autor Wiadomość
Post A75 vs c310 - różnica na odbitkach
Witam.
Już od jakiegoś czasu obserwuje to forum i wiem, że są tu ludzie, którzy służą dobrą radą.
Właśnie uzbierałem te pare złotych i chce kupić cyfrówke. Jak na razie jestem zadowolonym posiadaczem Zenita, ale chciałbym coś, co czasami ustawi za mnie przysłone i ostrość - wiecie jak to na imprezkach... powiedzmy, że chciało by sie uchwycić te spontaniczne chwile :mrgreen:
Mam juz wybrane dwa modele: Canon A75 i Olympus C310. Korzystjąc z http://www.pbase.com wydaje mi sie, że Oli w auto lepiej ostrzy od Canona. W wyborze zdecyduje to, czy na odbitakch z fotolabu bardzo widać tą różnice :?:
Szczerze to bardziej mnie ciągnie do Canona - ma manual, można sie tym pobawić i mieć wielką radoche :D tylko ciągle zastanawia mnie, co z tą jakością zdjęć na papierze :?

sobota, 16 października 2004, 01:18
Post lepiej canon
Moja siostra posiada C310, ja natomiast jestem zwolennikiem canonow gdyż posiadam Canona G5. trochę się tymi canonami interesuje i zapewniam, że jednak A75 będzie lepszym wyborem niż C310. C310 to taki mały fajny aparacik dla kobiety. Robi ładne zdjęcia, odbitki 10x15 wychodzą bardzo wyraźnie. Jednak A75 biję tego Olka na głowe! Przemawiają za tym: możliwość nagrywania głosu w sekwencjach filmowych (w Olku będzie to niemy film), a z rzeczy naprawdę ważnych to to,iż Canon korzysta z kart pamięci typu Compact Flash, które są naprawdę taniutkie a Oly niestety z piekielnie drogich xD. Natomiast najważniejszą sprawą są jednak manualne nastawy parametrów wykonywania zdjęcia. I to jest naprawdę ważne. Polecam Canonka. Fotki będą super!

sobota, 16 października 2004, 10:04

Jestem posiadaczem C350Z i polecam.... A75!
Tak jak kolega wyzej wspominal; tansze karty (w porownaniu z olimpusowymi xD - to bardzo tanie - za 200zl da rade kupic 512MB),
no i przede wszystkim tryb manualny i jeszcze raz tryb manualny - w Olim szybko skoncza Ci sie mozliwosci :evil:

sobota, 16 października 2004, 12:40

Jeżeli potrzebujesz trybu manualnego, to nawet się nie zastanawiaj. Wprawdzie w automacie C-310 zrobi lepsze zdjęcia, ale tu jego możliwości się kończą. A75 to udany aparat. Możesz się jeszcze przyjrzeć Olkowi C-4000 - nie wiem jak teraz stoi cenowo, ale jego dość szeroki obiektyw ze stałym światłem f/2.8 deklasuje rywali. Jest tylko stosunkowo powolny.

sobota, 16 października 2004, 13:05

wywoływałm jush zdjęcia ze swojego Canona i ładnie wychodzą. Kolega ma Olympusa C-310 i też widziałem fotki i też są ładne, tylko narzekania sie zaczynają w nocy (w olim brak konkretnych ustawieć - manual) i druga sprawa karty, za tą samą cene około lipca ja kupiłę CF 256 (i chyba coś mi jeszcze zostało) a on XD 64 - duża różnica. A i w olympsie wydaje sie większe zapotrzebowanie na energie..... ale to może tylko wina aku (biore pod uwage fakt że w canonie mieszcząsie 4 a nie 2)

sobota, 16 października 2004, 14:15

Robilem z a75 juz ronzej wielkosci odbitki i nigdy nie mialem zastrzezen - 20x30 wychodza bardzo ladnie i nie ma sie do czego przyczepic - chociaz z drugiej strony duzo zalezy od labu.

Mysle ze na papierze bediesz zadowolony z odbitekj zarowno z olka jak i z canona - oczywiscie jak trafisz na rozsadny lab. Co nie zmienia faktu ze canon daje ci juz jakas kontrole nad zdjeciem.

sobota, 16 października 2004, 16:54
Ładne odbitki w 20x30 :shock: - jestem pod wrażeniem :!:
Dziękuje :!: Na prawde mi pomogliście. Zdecydowałem: Canon A75 :D
Kupie to co, co chciałem od początku. Zastanawiałem sie tak długo, bo niektórzy mówili, że Canon robi rozmazane zdjęcia i ciągle te czerwone oczy...
Już sie ciesze na myśl o trybie manualnym... :twisted: bo nauka fotografii przy użyciu kliszy to kosztowna sprawa.
Thx, nie zawiodłem sie na was :!:

sobota, 16 października 2004, 18:07

Ładne odbitki w 20x30 :shock: - jestem pod wrażeniem :!:

20x30 to poprostu max jaki robilem z a75 - nie ze wzgledu na jakies ograniczenia tylko poprostu wieksze mi do niczego potrzebne nie byly.
Nie sugeruj sie niektorymi wypowiedziami ze to koniecznie musi byc tam 300ppi czy iles tam - dobry lab zrobi z duzo mniejszej matrycy swietne fotki a z drugiej strony mozesz miec i 10MP i trafic na laboranta ktory to wszystko tak skopie ze to glowa mala.

Ja robie w lubelskim kodaku odbitki i jestem wielce zadowolony, ale zanioslem kiedys do jakiegos innego lubeslkiego labu zeby mi zrobili na probe kilka odbitek 10x15, 13x16, 15x21 i 20x30 - gosc mi nie chcial wogole przyjac do zrobienia niczego powyzej 15x21 i na dodatek do przyjecia (w sensi jeszcze znosnie zrobione) byly tylko te 10x15 - chociaz i tak byly jakies skopane (nie dosc ze przejaskrawione to jeszcze przycinane chyba po pijaku - chociaz wydawalo mi sie ze to maszyna im to tnie.)

segler napisał(a):
Zastanawiałem sie tak długo, bo niektórzy mówili, że Canon robi rozmazane zdjęcia i ciągle te czerwone oczy...

No niestety ale w a75 czerwone oczy z lampa sa wrecz murowane - bardz rzadko sie udaje zrobic nim zdjecia bez czerwonych oczu - ale to przeciez nie stanowi problemu - photoshop i jestes "w domu", ewentualnie jak nie znasz photoshopa i nie chce sie sie go uczyc to polecam taki prosty programik "red eye remover" - maly, banalnie prosty i calkiem skuteczny - nie radzi sobie z 1 zdjeciem na 100.

segler napisał(a):
Już sie ciesze na myśl o trybie manualnym... :twisted: bo nauka fotografii przy użyciu kliszy to kosztowna sprawa.
Thx, nie zawiodłem sie na was :!:

A75 to bardzo mily i ciekawy aparacik - robi ladne zdjecia jest generalnie dosc szybki, tanie karty, bardzo malo pradozerny (spokojnie 400 zdjec na jednym komplecie aku), sam w sobie jest tani, maly i poreczny czyli idealny na imprezki itp. - ale ma jedna wielka wade - straszliwie ciemny obiektyw w tele - o ladnych portretowkach mozesz zapomniec - tlo bedziesz mial ostre jak zyleta.

sobota, 16 października 2004, 18:21

Zarówno z A75 i C-310 odbitki 20x30 wyjdą bardzo ładnie...
Na pewno A75 będzie miał żywsze kolory. C-310 ma lepsze auto, ale A75 ma ręczne ustawienia. Jest na tańsze karty pamięci, ale trzeba kupić dwa razy więcej aku (do A75). Generalnie stawiałbym na A75 (jak na imprezie coś źle ustawi, zrobisz to za aparat).

sobota, 16 października 2004, 21:19
Od poniedziałku bawie się moim Canonem :D
Zrobiłem już podnad 700 zdjęć i jestem z niego bardzo zadowolony. Nawet nie myślałem, że mnie to tak wciągnie, a przez większość czasu bawie sie trybem manualnym "M" - chyba mam nowe hobby... 8)
Dobrze, że wybrałem Canona, bo daje on większe możliwości.
Na razie ucze co i jak i próbuje wyczuć aparat. Może kiedyś "Pokazoofka"...

Z tego co zauważyłem po tak krótkim użytkowaniu, to aparat jest faktycznie energooszczędny, a w trybie automatycznym dobrze sobie radzi - szybko i dobrze ustawia ostrość, soczyste kolory. Nie wiem o co chodzi, ale nie mam problemu z efektem czerwonych oczu, a może moja rodzina tak ma :wink:
Jak wspomniał <B>sq8shq</B> obiektyw w tele jest ciemny, lecz na razie mi to nie przeszkadza.
Martwi mnie tylko fabryczne zabezpieczenie obiektywu, które wydaje sie bardzo filigranowe - szkoda, że nie ma dekielka.
Podsumowując Canon A75 to bardzo udana konstrukcja i jestem z niej zadowolony :!:

Pozdrawiam :)

piątek, 22 października 2004, 00:39

Martwi mnie tylko fabryczne zabezpieczenie obiektywu, które wydaje sie bardzo filigranowe - szkoda, że nie ma dekielka.

No dekielek pewno jest wytrzymalszy, co nie zmienia faktu ze ciezko jest uszkodzic te listki oslaniajace obiektyw nie uszkadzajac powaznie reszty aparatu - oczywiscie zakladam jakies bardziej standardowe wypadki a nie wbijania czegos w obiektyw ;), wiec mocne zabezpieczenie samego szkla i tak deczko mija sie z celem. Zreszta te listki naprawde ciezko jest uszkodzic chociaz wygladaja dosc delikatnie - obiektyw jest zreszta jeszcze kawalek za nimi i chowa sie kilka milimetrow w glab samego body aparatu, wiec nie jest az tak latwo go uszkodzic - w sumie to jeszcze nie slyszalem aby cos sie komus stalo z obiektywe w seri Axx przez slabe zabezpieczenie.

piątek, 22 października 2004, 01:41
... nie, nie mam zamiaru nic tam wbijać - hehe :twisted:
Jeszcze nawet nie zdobyłem sie na ściągnięcie foli ochronnej z LCD.
Dzięki, uspokoiłeś mnie troche. W sumie jak teraz delikatnie naciskam palcem na te plastikowe listki, to wydają sie w miare dobrze zabezpieczać obiektyw.

piątek, 22 października 2004, 02:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]